Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

lynx

Редовен Потребител
Балистола гори отлично, след чистене на цевта трябва добре да се забърше за да се избегне дизелирането.
Ако пушката няма да се ползува дълго, направо я остави без да я чистиш.
Наслоената с олово цев ще корозира по-трудно отвътре.
 

xpresident

Редовен Потребител
А по метода с парцалчетата и корда няма ли опастност да се прецака О-пръстена на цевта?
 

lynx

Редовен Потребител
Ако се внимава, нищо не може да се прецака.
Също така самия Балистол не е агресивен към гуми и силикони.
Даже пише, че с препарата може да се почиства кожа/но е възможно леко да потъмнее/, без да се получат увреждания.
 

anibis

Редовен Потребител
А по метода с парцалчетата и корда няма ли опастност да се прецака О-пръстена на цевта?
Може да излезе О/пръстена,от канала/гнездото/ но няма как да се нарани.
пс.И ако нещо го нараниш след време, О/пръстенчето ти струва 15-20ст.
Аз се снабдявам с О/пръстени от магазина който е до Гюрлата.
 

sts1969

Редовен Потребител
Аз когато си чистя цевта с шомпол, никога не го вкарам целият да се покаже от зад към барабана, белязал съм си до къде да влиза без да закача пръстена в цевта. Ако искаш да е смазана с цел консервация, най-добре смажи с течно силиконово масло SM 350 (или подобно) за високи налягания, което не дизелира и не вреди на гумените пръстени. :cheers:
 

Niko2506

Потребител
Здравейте. Преди няколко седмици си купих ново ВО (Hatsan Striker 1000s) пружинка е. Трябва ли да я чистя от маслото с което е смазана още в завода. Чувал съм че може да се счупи цилиндъра да замине маншета и т.н. Четох наистина много по този въпрос но така или иначе не можах да намеря много информация. Бих се радвал да чуя и вашите мнения по въпроса :) . Съжалявам ако съм объркал раздела
 

edinmilion

Потребител
Четох наистина много по този въпрос но така или иначе не можах да намеря много информация.
Ооо има много, само търсене се иска:

Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

Добре e да я отвориш преди употреба. Макар че тези пушлета къде си купуваме по стотина лева, идват с демидж и без това. Аз като отворих моята, имаше набити стружки по маншета, издрано по буталото и т.н., но поне почистване може да направиш и да огледаш от вътре кое и как...
 
Последна промяна:

Niko2506

Потребител
ок....аз не разбирам много много от разглобяване и такива неща......а като се разглоби не пада ли гаранцията (ако има такава) ?
 

Niko2506

Потребител
Гледах клипове как се разглобяват подобни хасанчета и ми се струва голяма философия.....поне за мен защото не разбирам от това. Дали не е по-добре да я занеса в някой оръжеен магазин да я отворят и почистят ? Съжалявам за глупавия въпрос. Ако някой от вас може да ми обясни по-просто какво да направя ще съм му много благодарен :)
 

dberov

Редовен Потребител
Докато не се престрашиш да я разхвърлиш така ще ти се струва.
Какво сложно има, махаш задната тапа, вадиш пружината и буталото с маншета, почистваш всичко до сухо и я събираш отново, а ако искаш нещо по така прочети тук...
http://forum.airguns.bg/index.php?threads/hatsan-всички-модели-пружинни-пушки-на-фирмата.37/page-66#post-179238

Внимавай когато избиваш щифта на задната тапа, трябва ти стенд или да се натиска докато го избиваш иначе ще фръкне като тапа от шампанско.
 

Niko2506

Потребител
гледал съм и клипове но четох статии, в които хората си свалят цевите.....няма значение

разглобих пушката и окалпазаних спусъка ! изпадна някаква пружинка, която не знам къде да я сложа :(
 

Attachments

  • 1430827032889.jpg
    1430827032889.jpg
    126.9 KB · Прегледи: 56
Последна промяна от модератор:

Niko2506

Потребител
не намерих решение на проблема, но благодаря, или ще я върна в магазина в София да сложат пружинката или ще я занеса при някой от местните оръжейници, те би трябвало да могат да ми помогнат
 

Б.Богданов

Потребител
не намерих решение на проблема, но благодаря, или ще я върна в магазина в София да сложат пружинката или ще я занеса при някой от местните оръжейници, те би трябвало да могат да ми помогнат
Ако не намериш, кой да ти поправи спусъка, препоръчвам ти да се обърнеш за помощ към @mitaka101 - колега от форума.
 

Venco

Редовен Потребител
Здравейте. С какво масло/смазка е най-добре да се смазва кожен маншет...четох в темата, че може със силиконова смазка, с двигателно масло...кой е по-добрия вариант? Имам смазка на Гамо, имам и 5W40 Motul от колата...та кое да ползвам, или има и друг вариант :)
 
Нагоре