Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

akiro

Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Мерси-ако слагам по 2 няма ли да чисти по-добре??
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

akiro написа:
Мерси-ако слагам по 2 няма ли да чисти по-добре??
Е ти пък сега, зависи колко ти е замърсена цевта,със 2 не става...проверено.Не съм ги чел но тъй като ги гледам са повече от 60...70..няма се плашиш
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Е след като прочетох това в темата вече спокойно мога да споделя, защото по рано ме беше срам .. :-[ Като взех пушката , след няколко дни реших да видя дали е за щистене цевта. Понеже още нямах шомпол, въртях се, въртях се и ми попадна пред очите една ролка тоалетна хартия. Та направих едно "топче" и бум... стана малко на конфети. Тогава взех малко по голямо парче , натъпках го и да ви кажа излезе сиво след изстрела. На другия ден след като си купих шомпол с 3 глави, и минах с бяло парче плат, излезе чисто - след 3-4 топчета хартия цевта беше чиста. Мислех да го споделя това ма ме досрамя - как да кажа че изстрелвам топчета тоалетна хартия и така си чистя цевта ;) А те хората го били измислили отдавна ... :-[
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Искам само да ви предупредя, и не се майтапя - внимавайте срещу какво стреляте с тампоните. Аз докато се усетя (мислех че е майтап работа) насочих изстрела от 1,5 м. (смятайки да гледам после колко е зацапан тампона) срещу нова кожена чанта за лаптопа. Хубава чанта беше - тампона проби и скъса кожата, вътрешната преграда и спря в другата. Изстрел с около 46J. Не е шега работа. :eek: :(
 
A

Anonymous

Гост
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Не се дрънкайте толкова пари за тампони!
Намерете си фиртри за цигари RIZLA+ slim! Струват 1.8лв. 120бр.
Различават се много от другите марки, но трябва да се пипне и ще се види разликата. Без хартия са и са много стегнати. Аз си ги режа на две.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

MAD MAX написа:
Искам само да ви предупредя, и не се майтапя - внимавайте срещу какво стреляте с тампоните. Аз докато се усетя (мислех че е майтап работа) насочих изстрела от 1,5 м. (смятайки да гледам после колко е зацапан тампона) срещу нова кожена чанта за лаптопа. Хубава чанта беше - тампона проби и скъса кожата, вътрешната преграда и спря в другата. Изстрел с около 46J. Не е шега работа. :eek: :(
Хм, това с тампоните е интересно :eek:
Аз досега стрелях срещу врата на шкаф от черешово дърво и няма никакви следи.
Ще пробвам скоро какви бели може да причини тампона.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

lynx написа:
Ще пробвам скоро какви бели може да причини тампона.

Никакви!И аз съм стрелял срещу врата...не оставя следа щото се разпръзсква.Ако се слагат X2 не знам,не съм пробвал.Виж да стреля някой идиот срещу очите на човек,е друга ракия :mad: :stop:
 

silver bullet

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

xman написа:
Не се дрънкайте толкова пари за тампони!
Намерете си филтри за цигари RIZLA+ slim! Струват 1.8лв. 120бр.
Различават се много от другите марки, но трябва да се пипне и ще се види разликата. Без хартия са и са много стегнати. Аз си ги режа на две.

Понеже никъде не намерих филтри за цигари RIZLA + slim взех едни други филтри слим - 6мм. Но другите имат хартия, нали трябва да се свали хартията и да се стреля само ватата на филтъра? И друго при пушките с барабан в барабана ли зареждате филтрите, когато ги изстрелвате за почистване.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Махаш барабана и набутваш внимателно тампона в цевта, после с дотиквача избутваш и стреляш.
Ако има хартия може да стане на конфети като излети.
 

vanko

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

silver bullet....10лв струват тез тампони,не са кой знай кво,вземай ги и има да чииистиш.То да не е всеки ден :-\ http://media.snimka.bg/5868/017990564.jpg
Не знам с тия филтри как става но с тампоните става идеално :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

silver bullet написа:
xman написа:
Не се дрънкайте толкова пари за тампони!
Намерете си филтри за цигари RIZLA+ slim! Струват 1.8лв. 120бр.
Различават се много от другите марки, но трябва да се пипне и ще се види разликата. Без хартия са и са много стегнати. Аз си ги режа на две.

Понеже никъде не намерих филтри за цигари RIZLA + slim взех едни други филтри слим - 6мм. Но другите имат хартия, нали трябва да се свали хартията и да се стреля само ватата на филтъра? И друго при пушките с барабан в барабана ли зареждате филтрите, когато ги изстрелвате за почистване.

Повярвай, нямат нищо общо!
Аз бях взел веднъж от кварталното магазинче, но за жалост повече така и не видях.

Някой ден ако намериш ризла ще разбереш какво имам впредвид
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Колеги, при почистване на пушката слагате ли смазка на удърника и на щока на клапана?
Интересни са ми всякакви мнения, които мога да получа за вашия личен опит.
Аз поставих и на двете места и нещо.... пушката не е добре :-\
 
A

Anonymous

Гост
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

lynx написа:
Колеги, при почистване на пушката слагате ли смазка на удърника и на щока на клапана?
Интересни са ми всякакви мнения, които мога да получа за вашия личен опит.
Аз поставих и на двете места и нещо.... пушката не е добре :-\
И няма как да е добре, особено в това студено време. Рачо, разкарай всякаква смазка от там, изтрий до сухо и добави малко графит на прах. Нещата ще се променят коренно! Споделям опит ;)
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Не е много студено, пукам в мазето.
Като поседи малко пушката и все едно че слепва от смазката и първите изстрели са с по-ниска скорост.
Егати номера, досега не ми се беше случвало.
 

andi

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

с какво намаза ?
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Фул синтетик, що-годе рядко масло-моторно.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

На "новата", удърника лагерува в тръби с нанесен бабит и не помня в учебниците дали на такъв тип лагеруване се слагаше смазка въобще.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Голяма грешка!
Там не се слага абсолютно нищо!!!
Това го пише и в книжката на пушката и то с червени букви (въпреки че са спестили малко от цветния печат).
Разглоби и почисти всичко!!!
единствените места, където трябва да се смазва са по спусъка.
 

lynx

Редовен Потребител
Re: Методи и препоръки за почистване на пневматичното оръжие.

Утре ще го изчистя до блясък.
А редуктора като го отворих за първи път беше почти сух, там също ли не слагаш нищо?
Рашко си цопва буталото на неговия редуктор в смазка и на това му вика "контролиран дизел" ;)
Има дизелов запас за няколко хиляди изстрела.
 
Нагоре