Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

Stefan.hs

Потребител
Амии .. май ще търся някой от града да може да го направи ... или ще си седи просто така . И каквото стане вече ...
мерси
 

Hidden

Редовен Потребител
Казах ти да погледнеш темата за Комета - там има клипче как се разглобява пушката и съвсем не е трудно. Аз моята я разглобих само с две ръце и помощни отвертки и летвичка за подпиране на тапата. Общо взето се прави така - изправяш вертикално след като си свалил приклада, подпираш част от тапата на летвата без да натискаш предпазителя, държиш с една ръка цилиндъра и натискаш надолу и избиваш щифта с отвертка звезда, като я наместваш на негово място, за да държи тапата. Отпускаш и отвиваш винта до спусъка. Натискаш пак тапата и вадиш отвертката, като пазиш да не загубиш сачмата на предпазителя. Правил съм описаното на Комета с телена пружина, която е слегнала леко. При теб може да е малко по-трудно - зависи колко силно стискаш и натискаш. Това ти си го знаеш. Ако се съмняваш искаш помощ от приятел.
Очаквай питането ти и скорошните отговори да бъдат преместени от модератор (съвсем уместно) в темата за Комета.
 

Stefan.hs

Потребител
То след такъв отговор .. и клип не ми трябва :) благодаря много .. мисля че разбрах . Но днес сам самичак и няма да се заемам съвсем сам .
Последен въпрос . Какво мога да се прецака ? И може ли някой да се рани ? Риск нещо да фръкне , да се изгуби и по лошо да рани някой ? Освен тази сачма ..
 

Ivory

Потребител
То след такъв отговор .. и клип не ми трябва :) благодаря много .. мисля че разбрах . Но днес сам самичак и няма да се заемам съвсем сам .
Последен въпрос . Какво мога да се прецака ? И може ли някой да се рани ? Риск нещо да фръкне , да се изгуби и по лошо да рани някой ? Освен тази сачма ..
Винаги когато разглобяваш и зглобяваш ползвай предпазни очила.
 

Stefan.hs

Потребител
Готово :) справих се ! За има няма 30 мин , с помоща и на дъртия :Д стана работата :)
Благодаря “hidden” :)
 

wakafaka

Редовен Потребител
Някой пробвал ли е двигателно масло пълна синтетика дали дизелира на силни ПП?
Някакви впечатления от силиконови масла?
Пробвани:
Гой само малко в задната част на буталото там където не стига маншона но пак минава напред и гърми.
С тази смазка проблеми не съм имал https://vikiwat.com/product/18040/silikonova-gres-mss.html
 
Последна промяна:

redsox

Редовен Потребител
Навремето смазвах Gamo-то с ей това https://lucasoil.com/products/grease/white-lithium-grease
От Щатите го взех, но сигурно и в БГ има такава смазка. Допреди да сложа ГП на китайската AR 1000 , която се води магнум, на телената пружина също слагах малко.
Гои в казрамата ползвахме на калашниците, които се консервираха за доста време. Аз не бих я слагал на ВО, което се ползва редовно.
Но аз като цяло почти не слагам смазка, съвсееем минимално колкото да си избърша ръцете в пружината или в долната част на буталото.
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Последна промяна от модератор:

dberov

Редовен Потребител
А бе колеги, 10 странички е темата и през 2 страници се пише едно и също.
Всичко е написано назад в темата, просто прочетете и намерете каквото Ви интересува.
 

Venco

Редовен Потребител
Колеги, здравейте.Подариха ми една кутия графитна смазка, някаква украинска марка. Някой ползвал ли е такава, става ли, за нашите цели, изглежда доста гъста?
 

Attachments

  • IMAG0129.jpg
    IMAG0129.jpg
    212.4 KB · Прегледи: 70
  • IMAG0130.jpg
    IMAG0130.jpg
    228.2 KB · Прегледи: 67
  • IMAG0131.jpg
    IMAG0131.jpg
    235.3 KB · Прегледи: 63

redsox

Редовен Потребител
Същия въпрос като горния и от мен, колеги. Това от снимките ок ли е за пружината на ВО? Благодаря
 

Attachments

  • AB73D2E6-4C66-4DE2-8AA0-70F03D5EEAF2.jpeg
    AB73D2E6-4C66-4DE2-8AA0-70F03D5EEAF2.jpeg
    331.9 KB · Прегледи: 77
  • AD8D1121-07EE-4C06-844E-DAE3057BBF5D.jpeg
    AD8D1121-07EE-4C06-844E-DAE3057BBF5D.jpeg
    358.6 KB · Прегледи: 71
  • BA99EF6C-5F18-4026-8187-7CFCD5C6A483.jpeg
    BA99EF6C-5F18-4026-8187-7CFCD5C6A483.jpeg
    204.7 KB · Прегледи: 70

vbogoev

Новодошъл
Обмислям да си закупя този комплект за почистване.
Gamo-Cleaning-Set-GA-6212409CP_1.jpg

Въпросът ми е с каква смазка да напоя тампоните или парцалчетата като я чистя цевта отвътре, за да няма проблем после? Тази от комплекта става ли? Освен нея имам Ballistol Silicone и Ballistol Gunex. Коя е най-удачна, за почистване на цевта вътрешно? Стрелям ли над 20 метра с нея чашките бягат много, без вятър, от упора по 10см отклонения правят и искам да я почистя цевта. Не е чистена от поне 5000 изтрела, защото все чета, че не трябва,ама сега съм решил да я изчистя хубаво и да видим... Ако има значение пушката е CFX.
 

Адалберт

Потребител
Здравейте колеги! Значи от всичко написано до тук се подразбира, че бутало, цилиндър, пружина и останалата "карантия" освен спусъка не се мажат с смазка въобще, така ли?
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Точно така го разбирай.
Спусъкът само с грес и то много малко на местата където има приплъзване и въртене,
но не пръскай и не наливай течна смазка, защото тя при определени условия попада в цилиндъра.
Пружината и буталото без маншета, само обтрий с леко мазни ръце.
Леко мазни, а не омазани. Да не се забелязва смазката по повърхностите.
Това с цел, колкото да не ръждясат.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Не, стига да запазва вискозитета си. Да не замръзва и да не се разтича.
Грес, вазелини разни, силикон, силкикон-тефлон. 0ръжейна смазка Гои - 54п.
Каквото ти душа сака.
 
Нагоре