Методи за почистване, смазване и поддръжка на ВО

Alex Iliev

Новодошъл
Здравейте група, наскоро се сдобих с една Cometa Fenix 400 GP. Разконсервирах я, смазах я леко с молибденова грес, почистих и цевта. Тествах я до 25 метра с шишенца от спирт и кофички от кисело мляко - точничка си е. Обаче имам лек проблем - при презареждане издава звук на "пърдене". Чува се откъм маншета, и представлява нещо като тътрене. И се чудя дали пушката си плаче за нов маншет (има съвсем леки обелвания при сглобяването в завода) или просто е трябвало малко повече смазка.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Мисля, че проблема е в греста, която си използвал. Тя е подходяща за триещи се метални повърхности, силно лепкава, а като поизсъхне става по-гъста и може да предизвика това "тътрузене". При маншета, ако въобще има нещо, то трябва да е силиконова тънка смазка или спрей, минимално количество. Там всичко трябва да се изчисти до блясък и леко обмасляване с пръсти, само със силиконова, за да не се нарани маншета при инсталацията.
 

Alex Iliev

Новодошъл
Благодаря за отговора, но забравих да спомена, че маншета съм го минал с една две капки силиконово масло, и от там ГПто с молибденовата грес.
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Две капки са мн повече от нужното. Отвори я пак и почисти максимално добре и цилиндъра и буталото, след което на върха на пръста капваш 1 капка, която ще ти стигне за цялото бутало+мн малко по ръбчето на маншета, колкото да го вкараш обратно без мн да се нарани. И докато правиш тази процедура, с една шкурка може да обереш режещите ръбове на прореза, по който се движи ригела, защото точно там се нарязва маншета.
 

Alex Iliev

Новодошъл
Ясно, благодаря. Също искам да попитам за в бъдеще откъде мога да си намеря резервни части за пушката - Като маншет, O-Ring, пружини и др.
 

LogiBG

Редовен Потребител
Аз ли нещо изпускам, интересно ми е къде трябва да се смазва газовата пружина?
 

Евгений Б.

Редовен Потребител
Аз ли нещо изпускам, интересно ми е къде трябва да се смазва газовата пружина?
Гп-то не се смазва или поне аз не съм чел/чувал да се прави.
Ясно, благодаря. Също искам да попитам за в бъдеще откъде мога да си намеря резервни части за пушката - Като маншет, O-Ring, пружини и др.
Сотис, армс-бг. Току що проверих и най-накрая са пуснали само ГП без да е комплект със спусъка за 65лв и в двата сайта.
 
Нагоре