Мероприятия за 2016г.

anibis

Редовен Потребител
Не,не само 4.5мм както повелява традицията...
 

andi

Редовен Потребител
Не,не само 4.5мм както повелява традицията...

Миро , няма как да помниш , но Българската традиция е с 5,5 мм. Когато навремето започнахме да правим състезания всички бяхме с 5,5 , то 4,5мм ПЦП се появиха доста по-късно.
 

оги-пз

Редовен Потребител
И аз исках да е само 4.5мм но така много хора ще останат ощетени, които искат да стрелят бенч.
Състезанието ще е юни месец да има време за потготовка.
Ще включа и факовете мисля че е доказано че на 25м 16дж и фак са равнопоставени, даже фака има повече откат и е по труден.
 

anibis

Редовен Потребител
Миро , няма как да помниш , но Българската традиция е с 5,5 мм. Когато навремето започнахме да правим състезания всички бяхме с 5,5 , то 4,5мм ПЦП се появиха доста по-късно.
Света върви напред,никога назад. Та било е 5.5мм преди, то преди хляба и той беше 36ст.
Няма значение,щом ще се прави в 5.5мм да са си отделно фак с 16дж и не може да се по равно. Фак да стреля заедно с 16дж това е не допустимо.
Ако е така,двата калибъра да се състезават заедно аз нагласям М2-та както ми е казал Алексей,за ФАК! Щом фака,и 16-те ще стреляме заедно,нагласям е във Фак-а
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Няма да стрелят заедно отделни класирания.
Просто този с най много точки взема наградата. Отделно ще има медали и тн....
Който с каквита джаули иска да стреля, мишените ще се приравняват с 5.5мм калибратор и така.
 

anibis

Редовен Потребител
Аха ок! И защо ще се приравняват? Няма значение. Разбрах!
Мен ме отпишете,аз в такива компоти не играя...
 

оги-пз

Редовен Потребител
Защото голямата печалба е 1 и всеки ще се надява да я вземе. Щом големия калибър и малкия се борят за 1 значи ще трябва и един калибратор, който да отчита мишените.
 

opasnabatka

Потребител
Това е друга бира. Попринцип би било много по посещаема дисциплина ако има хубави награди, не знам за колегите но 20-30лв вход за състезанието мисля че не са непосилни, като се има впредвид че всите са с пушки за хиляди левове. Та при такъв вход може за първо място да има да речем далекомер, бързомер, някакъв въздушен пищак, хубави монтажи или каквото и да било, но когато има награда хората дават 101% от себе си. Помня в училище играехме волейбол с момчетата и не ни се получаваше, заложиме ли 1лв обаче ставаше игра на живот и смърт :D
 

оги-пз

Редовен Потребител
Защото по принцип живота е труден и на повечето хора не им се дават пари.
И на мен ми е мерак да има посещаемост, но какво да се прави.
 

opasnabatka

Потребител
Не е нужно всяко състезание, но например дваж три пъти в годината да се прави нещо по-сериозно ще е забавно според мен. А и подобно състезание е страхотен начин да се продават застояли продукти във форума. Например накоя пушка или оптика седи 5 месеца в купува продава, продавача се свързва с организаторите на фт или бенч и договарят условията. Така всички са доволни.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Извинявам се, че се намесвам, но мисля, че награди могат да са скъпи, могат да са само символични, може да са парични, по-важното е да има хора с желание да организират мероприятия иначе всичко си остава на теория. Така, че организирайте смело състезания, пък наградите каквито си решите като организатори.
Успешен ден
 

sts1969

Редовен Потребител
За равнопоставеност между 16J и ФАК може да се говори само ако състезанието е на закрито. ;)
 

anibis

Редовен Потребител
Е как фака на 50м 16 на 25м никой няма да е ущетен
Е така вече съм съгласен! Защото както го каза, си помислих че всички
ще стреляме от 25м и ще ни приравняваш. Оги измисли правилата да се знаят,та да вземем да се готвим,я ФАК я 16дж да видим къде ще съм,но пак казвам винаги ще има недоволни.Дано да се съберем повечко хора,за да стане интересно...
 
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
Браво Оги, дано това амбицира повече хора.
За равнопоставеност между 16J и ФАК може да се говори само ако състезанието е на закрито. ;)

Може, ако има силен вятър и дано в деная на състезанието да духа зверски, тогава добрия стрелец ще покаже умения при правене на корекции и чия пушка е по-по-най вече няма да е решаващ фактор, а на закрито и баба може ;)
 
Последна промяна:
Нагоре