Манометър - откъде?

братушка

Редовен Потребител
Къде в София има магазин с избор на манометри?
На момента конкретно ме интересува компактен манометър (Ф40 - Ф50) за въздух до 25-30бар.

Ако има там и различни фитинги, колена, бързи връзки за пневматика до 25бар - още по-добре.

scandalo написа:
Ето кординатите на фирмата предлагаща манометрите по горе:
Нарочно ги слагам на нов пост да се вижда ясно!

WIKA Bulgaria EOOD

Буле. Ал.Стамболийски 205

1309 София

www.wika.bg

Phone: +359 2 8213810

Fax: +359 2 8213813

t.antonov@wika.bg
 

cdman

Администратор
Има тук: http://www.micromaxtrade.com/

Магазина в софия се намира:

Адрес: София, ул. "Богдан" 3

тел.: 02 / 9460234;

e-mail: sofia@micromaxtrade.com

лице за контакти - Иван Георгиев (GSM: 0886 930800)


Ходил съм там преди месец - имаше разни видове манометри - разгледай обаче и на сайта - в русе склада е най зареден и пращат с куриер - ако ти се разхожда до магазина иди да го видиш имат доста неща вътре - О-пръстени , манометри , преходници за резби 1/8" - 1/4" , фиксатор за резби Локтайт и др.
 

братушка

Редовен Потребител
25-30бар. ~ 25-30атм.
Не ми е толкова важно дали е радиален или аксиален. Важно да е компактен. Че тук в провинцията обиколих всичко и има само тучове Ф100 до 10бар МАКС, като за парни инсталации.

Сайта, който показа cdman много ми хареса, като съдържание. От утре съм командировка в София за 2 дни, мисля да им посетя магазина :)
 

Loki

Потребител
Наскоро един колега попита за манометър, подходящ за ПЦП и не намери никъде из оръжейните среди...
та снощи открих, че реномираната марка за измервателна техника WIKA има представител в София:

http://www.tllmedia.bg/katalog-firmi.aspx?comp=259- някои марки ПЦП-та са оборудвани именно с тях (например Weihrauch), а на нас ни трябва това- http://en-co.wika.de/111_12_27_en_co.WIKA?ActiveID=1091
Нз дали го има наличен този, ще проверя, ако не, сигурно може да се направи заявка :)
 

Attachments

  • HW100%20QF.gif
    HW100%20QF.gif
    53.3 KB · Прегледи: 607

Loki

Потребител
Лошо :-\, говорих днес с фирмата и се оказа, че манометри с такъв размер се изработват само по поръчка и съответно някакво количество... :( Сори :pardon:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Това с манометрите на WIKA съм го проверил преди повече от година и половина.
Микромакс Трейд продават манометри на същата фирма, но и на мен ми отговориха по същия начин.
Кой търси такъв манометър?
 

lynx

Редовен Потребител
Няма налични. Яшо скоро ще поръчва, но кога ще пристигнат....не се знае точно.
Който е на зор си купува резервоар за Асан за 96 лева и си сваля манометъра.
Друг вариянт е да си вземе пейнтболен манометър но те са в ПСИ а не в барове.Маха капачката и залепя върху скалата нова такава направена от фолио , в някоя фирма която правят рекламни материали няма да е сложно да се направи нова скала от фолио.
 

Loki

Потребител
Всичко това го знам, колеги ,за да стигна до ВИКА... иначе благодаря :)
Търсят няколко човека, вкл и аз; идеята беше дали може да се намери в БГ :exclaim: ???
Яшо ги е свършил, МСА също, а пейнтболните са в PSI и никой ги не ще...

Ще поръчваме от вънка- не е проблем ;) аз лично бих дал 100 кинта за готин манометър, примерно немски на WIKA или друг, на който не му хлопа стрелката ;) като китайските на Суматрата и Еваникс...
 

lynx

Редовен Потребител
На моя Еваникс манометъра мереше не в барове а в "технически атмосфери", разликата с баровете е малка.
 

Iv

Потребител
А а на моя Еваникс манометъра въобще не мереше, т.т когато изпуснах пушката и го свалих той показва 50бара около 10-15 мин. та взех нов от тук http://northeastscubasupply.com/store/g ... _1209.html цената е $24.99 със доставката някъде към 50 лв. манометъра е отличен, за Еваникса се наложи малко да увелича отвора. Резбата не е 10х1 и се налижи престъргване, много да се внимава може да се отреже, има нещо като чашка и там матриала е тънък.
От сайта искат регистрация, идва за 10 дни.
 

lynx

Редовен Потребител
Тези които са със скала в PSI не са интересни, има ги в пейнтболовите магазини и са евтини.
 

братушка

Редовен Потребител
Тогава търсете по гмуркачески магазини. Обикновено са по-качествени, но имат по-различни резби.
Моят излезе 34лв с доставка от Англия.
Иначе си харесах ето тези:

Дори се свързвах с преставители на производителя. Казаха, че ги правят за партньорите си в Чехия, но отказаха да докарат насам :pardon:
 

Attachments

  • WIKA-Gauge-315bar-1inch.JPG
    WIKA-Gauge-315bar-1inch.JPG
    68.3 KB · Прегледи: 594
A

Anonymous

Гост
Колеги, от къде мога да се сдобия с хубав и не много скъп манометър за високо налягане 300-400 бара с малък диаметър?
Птимерно по-малък от Ф30
 

lynx

Редовен Потребител
kikodt написа:
Колеги, от къде мога да се сдобия с хубав и не много скъп манометър за високо налягане 300-400 бара с малък диаметър?
Птимерно по-малък от Ф30
Кико, ако си на зор купуваш от Сотис един резервоар за Хасан, струва 95 лева.
Сваляш си манометъра и си готов.
Тия манометри са читави, слагат ги на много модели пушки.
Диаметъра е 22мм.
Същите ги има в един сайт , но са 40 лева и се поръчват от чужбина с кредитна карта.
 
A

Anonymous

Гост
Ами не съм много на зор ама ми трябва, че скоро почвам да работя по Самоделно пцп! Ама това скоро е към велик ден де, че сега нямам възможност. :( :(

П.С. А и тези дето ги слагат на ХАСАНИТЕ не са ли за по ниско наляга. МОя резервуар ще е за работно налягане 300 бара? А иначе този на братушка ще ми свърши идеална работа, но връзката нещо не е читава вече, явно са го свалили от продажба или са го свършили! :(
 
Нагоре