Малко помощ ,мнения и насоки за Комета Феникс 400 Г.Б.

Стоян77

Потребител
Здравейте.Понеже почти всички отговори по темите за нова в.п. завършват с Комета и Диана,реших да се спра на кометата.Имам Хатсанче Гризли еъртакт 5.5,което успешно редува радост от резултата и разочарование.За причините доста изчетох по темите и не смятам ,че си струва да заангажирвам някой с поправки преправки и тн..В него ми харесва ,че има сила,която почти задоволява моите претенций.За мощност и точност темата, пак отделих мисля достатъчно време в четене.Все още не съм фен голямата точност и групирането,доволен съм да уцеля кенче на 30 или 60 крачки-тогава щастлив.Въпроса ми е тази комета с малко практика ще сваля ли кенчета по успешно от хатсана?Параметрите и са 320 м/с ,34 дж. 5.5.И друг въпрос -има ли нужда да се тунингова?Благодаря предварително и не се сърдете за зададени глупави въпроси...то уж детска играчка въздушното оръжие ,ама било цяла наука.Поздрави.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Добре дошъл!Без да съм назидателен не мисли,че пневматиката е играчка,защото "От играчка,плачка".
Тия параметри 320м/с даже и в 4.5мм няма да ги стигне.Мисля повече от 230м/с няма да направи с един грам чашка.
Имал съм в 4,5мм с телена пружина преди доста години и си бях доволен от нея.
Насочи се към хубави чашки има и доста изписано и за тях + оптика.
Ще задминеш доста резултатите от това кенче.
Успех
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Ако наистина целта е 30-60 крачки по кенчета то тогава и 4.5 до към 20 дж ще стигнат и останат . ( 16 дж на 100м кенчето го прави на парцал). Бих препоръчал Вайраух 35 като вариант въпреки че не знам колко ти е бюджета .
 

Стоян77

Потребител
Ако наистина целта е 30-60 крачки по кенчета то тогава и 4.5 до към 20 дж ще стигнат и останат . ( 16 дж на 100м кенчето го прави на парцал). Бих препоръчал Вайраух 35 като вариант въпреки че не знам колко ти е бюджета .
Бюджет съм определил около 500. Сигурно си наясно,че повечето аматьори,тук и аз ,не са запознати с качествата на 4.5.Всеки вика вземи 5.5 ,като удари да е яко.Таван за цена мога да достигна до 3000 за пцп,но с него ще дойде изкушението за бракониерство.Износените стави и шипове по рамената ме спират да стана законен ловджия.Искам да пострелям малко по бирени <span class="corrected">кутии</span> с малко по-качествена пушка от хатсан и да реша дали ще го развия като хоби,не бракониерство или ще изкарам разрешително за лов.Благодаря за отговора.

Добре дошъл!Без да съм назидателен не мисли,че пневматиката е играчка,защото "От играчка,плачка".
Тия параметри 320м/с даже и в 4.5мм няма да ги стигне.Мисля повече от 230м/с няма да направи с един грам чашка.
Имал съм в 4,5мм с телена пружина преди доста години и си бях доволен от нея.
Насочи се към хубави чашки има и доста изписано и за тях + оптика.
Ще задминеш доста резултатите от това кенче.
Успех
Сигурен съм ,че си прав за параметрите.Просто такива са в описанието.Моето хатсанче е с параметри уж 240/м.с. с 27 дж. и е почти добре за мен.Ако го докарваше и на точност ,нямаше да търся друга.За чашките ясно- ДжиЕсБи и Баракуда.Оптика имам.На кутията пише- RF3-9x32 за 80 лева.Купих и една Bushnell за 40 лв.Ако го развия това с ВО
като хоби и не премина на ловна пушка,което по- ме влече,ще купя скъпа оптика.Благодаря за отговора.Остава само да разбера дали има нужда да се пипа пушката ....фаски ,полиране ,вътре по буталото,спусък...то много неща има изписани,че се правят.
 
Последна промяна от модератор:

Licho

Редовен Потребител
С Комета Феникс 400 с ГП,от опора и с оптика, не би трябвало да имаш проблем в стрелбата по кенчета на 60 крачки,независимо от калибъра.
Обикновено няма нужда и от "тунинговане".
Не търси обаче по-голяма мощност от 24 Дж!
 
Последна промяна:
Нагоре