Магнум пневматика - GAMO Hunter 1250, Hatsan 125, 135 и т.н.

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Реших да пусна тази тема тук да си чешем езиците собствениците на топове които трошат оптиките. Да си споделим кой каква оптика е строшил коя колко е устискала. Какви чашки използваме. Има ли файда от газовите пружини. Колко надалеч и колко точно стреляме. Очаквам мнения само на насточщи и бивши собственици на такива пушки. "Аз съм чувал", "на мен ми казаха" - да си запазят мнението за себе си.
 
A

Anonymous

Гост
:bravo: :bravo: :bravo:
Хасан 125 ТХ с газова пружина
255 м/с с прохьнтьр , ФТТ и RWS супердум
Наи добри резултати като точност постигам с ФТТ и RWS
Строшила е 1 оптика на конус 3-9 -32 с оригиналната си пружина на 600 изстрела,но откакто и сложих газова, ве4е е на 2500 изстрела и оптиката не е мрьднала. Отката почти изчезна,да не говорим за шума :quiet:
 

mitaka101

Потребител
skorpio написа:
:bravo: :bravo: :bravo:
Хасан 125 ТХ с газова пружина
255 м/с с прохьнтьр , ФТТ и RWS супердум
Наи добри резултати като точност постигам с ФТТ и RWS
Строшила е 1 оптика на конус 3-9 -32 с оригиналната си пружина на 600 изстрела,но откакто и сложих газова, ве4е е на 2500 изстрела и оптиката не е мрьднала. Отката почти изчезна,да не говорим за шума :quiet:
И няма да строши никога повече оптика.
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
mitaka101 написа:
skorpio написа:
:bravo: :bravo: :bravo:
Хасан 125 ТХ с газова пружина
255 м/с с прохьнтьр , ФТТ и RWS супердум
Наи добри резултати като точност постигам с ФТТ и RWS
Строшила е 1 оптика на конус 3-9 -32 с оригиналната си пружина на 600 изстрела,но откакто и сложих газова, ве4е е на 2500 изстрела и оптиката не е мрьднала. Отката почти изчезна,да не говорим за шума :quiet:
И няма да строши никога повече оптика.

Ето и спеца по ГП-та. Благодарско на mitaka101 един от малкото които се грижат за нас хората без ПЦП-та.
И въпрос към него: Поръчах ZOS 10-40x50 ще издържи ли на Гамото? Всички са на мнение че ще се строши. Склонен съм вече да я обявя за продан, но какво да взема нещо с поголям зум от 3-9х32. Някой ако е срещал нещо подходящо в Ebay да прати някой линк.
 
A

Anonymous

Гост
valens1968 написа:
mitaka101 написа:
skorpio написа:
:bravo: :bravo: :bravo:
Хасан 125 ТХ с газова пружина
255 м/с с прохьнтьр , ФТТ и RWS супердум
Наи добри резултати като точност постигам с ФТТ и RWS
Строшила е 1 оптика на конус 3-9 -32 с оригиналната си пружина на 600 изстрела,но откакто и сложих газова, ве4е е на 2500 изстрела и оптиката не е мрьднала. Отката почти изчезна,да не говорим за шума :quiet:
И няма да строши никога повече оптика.

Ето и спеца по ГП-та. Благодарско на mitaka101 един от малкото които се грижат за нас хората без ПЦП-та.
И въпрос към него: Поръчах ZOS 10-40x50 ще издържи ли на Гамото? Всички са на мнение че ще се строши. Склонен съм вече да я обявя за продан, но какво да взема нещо с поголям зум от 3-9х32. Някой ако е срещал нещо подходящо в Ebay да прати някой линк.

Аз ще ти отговоря вместо Митака :pardon: - имам негова газова пружина
Ако оптиката е некачествено направена ще я строши.
Тоест,добре е оптиката да се прегледа от специалист преди да я сложиш на пушката,защото опльтненията на лещите които обират вибрациите в много случаи са пьлен тьшак или ги няма :-\
За 100 % сигурност за ненатрошаване на оптиката сьщата трябва да се отвори и да се сложат или качествени уплатнения или силикон - личен опит :no:
ЕТО ТОВА Е МОЯТА ОПТИКА
http://www.johngunshop.com/articledetai ... icleID=838
Упльтненията и изкочиха и започна да влиза прах вьтре и стьклата започнаха да се кьртят отстрани. След като ги намазах сьс силикон проблема изчезна
 

lynx

Редовен Потребител
valens1968, преди няколко дни продадох това, щеше да ти свърши прекрасна работа
http://forum.airguns.bg/http://forum.ai ... ic.php?t=1
Даже можехме да направим бартер, тъй като сега си купих Зос 10-40х60

П.С. skorpio, оптиката не е редно да се отваря от всеки, защото е пълна с газ против изпотяване на стъклата при разлика в температурите.
 
A

Anonymous

Гост
П.С. skorpio, оптиката не е редно да се отваря от всеки, защото е пълна с газ против изпотяване на стъклата при разлика в температурите.

Прав си :wall: :wall: :wall: :wall:
Моята нямаше газ и вьобще не се сетих за него :sorry:
Значи ще се строши - мамк.......... му и боклуци
 

lynx

Редовен Потребител
Твоята е имала газ , но вече няма.
Защо трябва да се чупи? Газът няма общо с това.
Най много да се изпотят стъклата, като изкараш оптиката от топлата стая навън през зимата.
 

andro

Потребител
Скорпио ,само един въпрос, въпросното Таско дето му се изсипаха лещите с какъв тип скала е ?
 
A

Anonymous

Гост
andro написа:
Скорпио ,само един въпрос, въпросното Таско дето му се изсипаха лещите с какъв тип скала е ?
обикновен крьст
Твоята е имала газ , но вече няма.
Защо трябва да се чупи? Газът няма общо с това.
Най много да се изпотят стъклата, като изкараш оптиката от топлата стая навън през зимата.
Моята нямаше газ.
Оптиката няма да се счупи от газа,а от скапаните /за магнум пневматики/ упльтнения на лещите.
Всьщност аз говоря за моя случаи, но като гледам и останалите оптики са сьс сьщия "проблем" - не издьржат дьлго на яките пружинки без предварителна намеса - сьщата работа като с пушките :pardon:
Но вьпреки всичко газовата пружина си е задьлжителна.
 

mitaka101

Потребител
И въпрос към него: Поръчах ZOS 10-40x50 ще издържи ли на Гамото? Всички са на мнение че ще се строши. Склонен съм вече да я обявя за продан, но какво да взема нещо с поголям зум от 3-9х32. Някой ако е срещал нещо подходящо в Ebay да прати някой линк.
По мое мнение ще издържи. Отката на пушката ти (според това колко напомпах ГП-то) е в пъти по-малък от отката на оригиналната пружина.
Повечето хора не съобразяват това. Аз не съм видял съсипана оптика от нормална ГП. Освен това си с дървен приклад и тежка пушка, която с тази оптика няяма да стане по-лека. Тоест отката ще намалее още. По мое мнение си стреляй спокойно, но ако нещо те "човърка" и няма да си спокоен - продай я и си вземи нещо, което можеш да прежалиш - като това например:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13012
Тъкмо ще целиш на 200+ метра.
 
A

Anonymous

Гост
Аз също имах такова таско със златния надпис на моя бивш Хатсан 125 с газова пружина от mitaka101 и не съм имал никакви проблеми с нея , даже бях много доволен , новия собственик също :yes:
 
A

Anonymous

Гост
Ок, само че на колко изстрела е таското ти ?
Аз съм изстрелял над 2 500 съчми с него, и пак си е здраво и го ползвам,само че забелязах че почнаха да се къртят стъклариите в краищата ,защото лягат на едно много тънко гумено уплътнение,което не върши работа. Аз лично го махнах и на негово място сложих силикон/черен за гарнитури на глави на двигатели/ и сега си е шест. Дано да ме изкара още 200 000 изстрела :)
 
A

Anonymous

Гост
Имам едно таско 3-9х32с бял надпис, вече е на над 4000 изстрела с магнум.
Първо беше на Х125, първите 500 бяха без ГП.
Удържа над 2500 изстрела, когато се разхлопа задната лупа.
Отворих го, за мое съжаление разглобих всичко, затегнах яко притискащия пръстен отзад и заспа.
Лошото е, че не успях да наглася добре паралакса и малко бяга кръста, като си местя окото спрямо окуляра. Но като се наместя добре, всичко е ок.
Пострелях още с нея, после продадох 125-та и взех Х150.
Преместих оптиката на 150-та, все още е на нея. Желязна оптика.
Късмет е да попаднеш на читава бройка.
 

Иван Димов

Потребител
Според мен ,ако на една по-обикновена оптика ,първоначлно и се побае малко ,да се поуплътнят лещите ,да се позалепят гайките които ги фиксират да не се развиват при изстрел ,просто си става супер оптика.И със един фиксиран моноблок.... какво да и стане на оптиката?
 
A

Anonymous

Гост
Може да изтръска кръста.
Но иначе мисля, че си прав.
Стига при баенето да не разместиш паралакса, както направих аз.
После доста си играх, но не можах да го оправя.
 
A

Anonymous

Гост
Иван Димов написа:
Според мен ,ако на една по-обикновена оптика ,първоначлно и се побае малко ,да се поуплътнят лещите ,да се позалепят гайките които ги фиксират да не се развиват при изстрел ,просто си става супер оптика.И със един фиксиран моноблок.... какво да и стане на оптиката?
+ 1
и аз това се опитвах да кажа
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Някой знае ли каква е оптиката монтирана на американсия вариант на Гамо хънтър. За тази става въпрос:
http://www.gamousa.com/product.aspx?product=Hunter%20Extreme%20.22&productID=288
За марката става въпрос защото е с предна леща 50 те не се ли притесняват че ще я строши?
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
С моятя Гамо стрелям с Баракуда мач 1.35 гр. на фирмата HN добра точност на около 50-60 метра. Реших да пробвам Силвър пойнт 1.05 гр. на същата фирма - вее ги като метла резсейва ги на 40-50 см на същата дистанция. При вас наблюдавали ли сте нещо подобно?
 

mitaka101

Потребител
Силвър Поинт не става за нищо в 5,5 кал.
чувал съм, че в 4,5 биват, ама няма да пробвам.
 
Нагоре