Магнум пневматика - GAMO Hunter 1250, Hatsan 125, 135 и т.н.

staif

Редовен Потребител
MyaHue написа:
Здравейте :) имам хатсан 125 тх при всеки 1ви 2ри изстрел мерника се размества скалата която е за нагоре или надолу моля ви дайте някакъв съвет как може да се избегне това изместване или какво трябва да се направи по въпроса Поздрави :)


Ами така както си го обяснил ще е малко трудно да ти се даде съвет :) ;)
 

MyaHue

Новодошъл
болчето баце болчето дето се върти нагоре и надолу на самия мерник колко по ясно от тва
 

staif

Редовен Потребител
мерника-скалата.. ;) болчета... ;) успех баце ;)
провери за луфтове и хлабини :cheers:
 

sts1969

Редовен Потребител
Мерниците на 125 (а и не само) са адски калпави, направени са от пластмаса и с големи луфтове. Когато го хванеш с 2 пръста се мести наляво - надясно. Ако имаш възможност, го смени с метален мерник от друга пушка. :cheers:
 

praetorian

Редовен Потребител
MyaHue написа:
болчето баце болчето дето се върти нагоре и надолу на самия мерник колко по ясно от тва
Колега, пробвай да го фиксираш след прострелка с нещо, че да не мърда.С някакво лепило, или подобно.Или смяна на мерника с по- читав :cheers:
 

svetlix

Потребител
"Колега, пробвай да го фиксираш след прострелка с нещо, че да не мърда.С някакво лепило, или подобно.Или смяна на мерника с по- читав"
Колега, идеи какъв модел и подходящ ? Имам и аз нещо предвид за смяна.
 

тината

Новодошъл
Колеги имах странна случка две 125-ци ! Едната в 5.5 мм а другата в 6.35 мм ! Преди месец си закупих Хатсан 6.35 , когато го заредих страшно стегната пружина стрелнах в една кофа (желязна) прави голяма вдлъбнатина, но не и дупка, а преди седмица когато си закупих сегашната, която е 5.5 вортекс, но сега е с обикновена пружина . Взех пушката заредих я учудващо мека и приятна за разлика от миналата, но изненадата дойде, когато стрелнах в същата тази кофа и стана една красива кръгла дупка, а старата не успя ! Много ми е чудно това нещо и все още не мога да си го обясня ? С двете стрелях с Гамо хънтър :cheers:
 

dilom08

Редовен Потребител
Ако приемем, че енергията е една и съща, то по-малкия калибър естествено ще дупчи повече от по-големия. Площта при калибър 5,5 е по-малка от площта при 6,35.
 

тината

Новодошъл
няма как енергията да е една и съща с 1.4 гр проектил и с 1 гр поне така мисля, че енергията на 6.35 в джаули е по - голяма :rolleyes:
 

Dimitrov

Новодошъл
Това че стреля с по-тежък проектил не означава че енергията е по-голяма ;)
 

тината

Новодошъл
Колега с 6.35 има едни дебели стъклени неща (казвам едни), че е по - добре да не ги споменавам с 6.35 се чупят , а с 5.5 само ги напуквам и от тук вадя извода, че 6.35 има по голяма енергия, но все пак може и да сте прав ! Имам един въпрос към колегите с магнум пневматика ! Понеже на няколко пъти тук там гледам хора пишат, че с пушката си дупчат кофа за боклук, но никога не съм виждал с очите си такова нещо, ако някой има нещо подобно на снимка, ще се радвам да го качи ! Разбира се, ако не му представлява проблем, но докато не видя с очите си не мога да повярвам в това твърдение, защото самият аз съм имал 2 - 125-ци на хатсан първата беше в 6.35, а втората в момента 5.5 , но нямат възможността да направят дупка в кофата ! Поздрави и много :rambo:
 

Йонко Русев

Новодошъл
Здравейте,искам да попитам след отваряне на оптика има ли начин да се напълни отново с някакъв инертен газ против изпотяване?Или някакъв чалъм в домашни условия,примерно тия спреичета против изпотяване на автомобилните стъкла дали биха свършили работа?
 

sts1969

Редовен Потребител
По-съпите оптики за напълнени с Азот против изпотяване (не и моята :D) защото този газ има много малък коефициент на разширение в зависимост от околната температура. И аз съм мислил как може да се напълни на ново една оптика след отваряне. Знам със сигурност че големите автомобилни сервизи пълнят гумите на автомобилите с азот, каквато е практиката при спортните автомобили поради посочената по-горе причина. Ако измислиш начин да изгониш въздуха от оптиката си и да го заместиш с азот...печелиш. Аз съм мислил примерно (не ми се подигравайте) оптиката както е отворена отзад от към окуляра, да се вкара в прозрачна найлонова вакуумираща торбичка, изтегля се въздуха и през клапанчето на торбичката се вкарва азот...и се затваря оптиката както е в напълнената торбичка. :rolleyes::cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Оптиките си имат клапан за тази работа. Изтегля се въздуха първо през него с вакуум помпа и после се замества с азот. Но си трябва инсрументариум за тези процедури.
 

dilom08

Редовен Потребител
и да не е пълна оптиката с азот пак не се изпотява. просто когато я затваряш гледаш да не е влажно времето за да не попада много влага вътре и няма да имаш проблем.
 
Последна промяна:

Йонко Русев

Новодошъл
Благодаря за отговорите май наистина беше доста влажно и мъгливо като я отварях,сега ще я отворя в къщи да постой и се надявам да се пооправи.

п.с. иначе след като я уплътних със силикон, както е описано по горе стана бетон :)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Колега с 6.35 има едни дебели стъклени неща (казвам едни), че е по - добре да не ги споменавам с 6.35 се чупят , а с 5.5 само ги напуквам и от тук вадя извода, че 6.35 има по голяма енергия, но все пак може и да сте прав ! Имам един въпрос към колегите с магнум пневматика ! Понеже на няколко пъти тук там гледам хора пишат, че с пушката си дупчат кофа за боклук, но никога не съм виждал с очите си такова нещо, ако някой има нещо подобно на снимка, ще се радвам да го качи ! Разбира се, ако не му представлява проблем, но докато не видя с очите си не мога да повярвам в това твърдение, защото самият аз съм имал 2 - 125-ци на хатсан първата беше в 6.35, а втората в момента 5.5 , но нямат възможността да направят дупка в кофата ! Поздрави и много :rambo:
По-тежката чашка, в случая 6,35 докарва до стъклените неща повече енергия от по-леката в 5,5. За това ги чупи. Дулната енергия при напускане на цевта може да е една и съща. Иначе с калибър 4,5 при същата дулна енергия, и чашки от ония със стоманеното топче отпред ще имаш още по-добро пробиване на близка дистанция. Виж, друг е въпроса защо и какво точно ще искаш да пробиваш.
 

De_Marco

Редовен Потребител
Здравейте,
Може ли някой да ми каже колко точно мм. е полезния ход на буталото на Хатсан 135?
Вътрешния диаметър на цилиндъра е 30 мм. Знаете ли колко е вътрешния диаметър на буталото?
Благодаря предварително!
 
Нагоре