Магазини за въздушно оръжие в република Турция

rivan

Редовен Потребител
Предвид изгодните условия за пазаруване в република Турция и повишения интерес в тази посока, от една страна, а от друга становището на АМ (макар и неофициално) по въпроса, мисля, че една такава тема ще бъде полезна на тези от нас, които обичаме баклавата и въздушните оръжия(и не непременно в този ред) и ще ни облекчи да направим избора си, да не говорим за времето, което може да ни спести от лутане по комшийските сукаци(ех, че дълго стана, дано сте ми разбрали мисълта)
Предлагам тук, тези , които пишат, да споделят не само адреси на магазини, цени и наличности, впечатления от обслужването, къде и на какъв език може да се разберем, а и способи, похвати,гяволуци,шмекерии и чалъми, които може да използваме при пазаренето и покупката, предвид особеностите на турската търговия.Защото всеки, който си е купувал макар и шише минерална вода на изток знае, че цената не е това, което пише на етикета, и понякога стока, за която са ти поискали 10 E, може да бъде купена за 1Е, да не говорим, че някъде, ако не се пазариш, може да обидиш продавача. Доколкото знам пазаренето е традиция, като да поздравиш например. В същото време има и магазини в които пазарлъци не вървят.
Предполагам за повечето от нас ще представляват интерес магазините в европейската част на Турция, но може да споделяте информация и за азиатската част, а и за такива в близост до по-големите туристически дестинации.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Нещата в Турция не са вече това, което беше в началото на падане на курса на лирата.
Комшиите много бързо се ориентираха и вдигнаха цените.
Демек курса е изгоден, ама стоката вече струва повече лири.
Някои по-специални стоки услуги си имат и цена в Евро.
способи, похвати,гяволуци,шмекерии и чалъми
То хубаво, ама гледай да не попаднеш на такива там, че със сигурност ще се върнеш без стока и без пари.
 

rivan

Редовен Потребител
способи, похвати,гяволуци,шмекерии и чалъми
Извадено от контекста наистина не звучи добре;).Нямам намерение да участвам във филма "среднощен експрес 2":)
Имах предвид друго: например знам,че ако сутрин влезеш пръв в магазина, търговецът е склонен на доста по-големи отстъпки,само и само да не те изпусне като клиент и да му направиш "сефте".За такива неща става въпрос.
А за другото, цените в Турция, дори и след стабилизирането на лирата са изгодни,особено ако се вместиш в рамките на 300 евро.Просто Турция е вариант.Ако пък го съчетаеш и с почивка...
 

andi

Редовен Потребител
andi 1.jpg

От обиколени двуцифрено число оръжейни магазини в Турция в няколко града , с най добро впечатление и най-зареден е този . Смело мога да го препоръчам .
Публикувам тук адреса им и снимки от магазина с тяхно знание и разрешение .
Хората са сериозни , и очакват сериозно отношение и от наша страна .
Препоръчително е да се спомене , че сте взели адреса им от Българския форум за въздушно оръжие .

пп,
,,,способи, похвати,гяволуци,шмекерии и чалъми,,, в този магазин не използват съответно не толерират
 

Attachments

  • andi 2.jpg
    andi 2.jpg
    232.4 KB · Прегледи: 569
  • andi 3.jpg
    andi 3.jpg
    242 KB · Прегледи: 543
  • andi 4.jpg
    andi 4.jpg
    186.1 KB · Прегледи: 512
  • andi 5.jpg
    andi 5.jpg
    240.6 KB · Прегледи: 513
  • andi 6.jpg
    andi 6.jpg
    242.6 KB · Прегледи: 511
  • andi 7.jpg
    andi 7.jpg
    193.1 KB · Прегледи: 527
Последна промяна:

andi

Редовен Потребител
Като уточнение към предния си пост да кажа - в Турция е разрешено ВО до 6,35 мм .
Съответно и в магазините им има основно ВО в 4,5 и 5,5 мм , 6,35 е рядкост , и то само за някой модели .
Няма смисъл дори да се пита в магазина за изключение от правилото - не може .
 

Hidden

Редовен Потребител
Moже би ще е добре и да се посочат някои интернет оръжейни магазини от Турция, за да се ориентира човек какви са цените.
 

rivan

Редовен Потребител
Някои по-специални стоки услуги си имат и цена в Евро.
Под"по-специални стоки услуги" предполагам колегата ivodoc има предвид въздушно оръжие
В този ред на мисли с каква валута е по-добре(изгодно) да се разплащаме в комшийските магазини - турски лири, евро, долари ли?
https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=4059#.
Цените в този сайт съизмерими ли са с магазинските?
 
Последна промяна:
7

7842

Гост
Донеси 9мм и имаш 1 литър ракия .
Ако донесеш 4,5 , 5,5 или 6,35 мм ще потвърдиш написаното от мен .
Няма нужда да ти отговарям.На колега (без да казвам имена) си му казал че в 6.35 мм Крал Брейкър никой не може да му донесе от Турция,само ти защото имаш връзки;)
 

andi

Редовен Потребител
Аз досега ВО от Турция не съм носил . Никакво . И на никой . И засега не смятам да го правя.

И никога и на никои не съм казал ,че аз ще донеса, или че аз мога да донеса и едно болтче от Турция , камо ли ВО . И засега не смятам да казвам на никой такова нещо .
А какво и откъде мога, са видели много ограничен кръг приятели . И не вярвам някой от тях да има контакти с агенция ЕЖК .
По нагоре съм дал реален , читав , много зареден магазин . С всичко необходимо - имена , адреси , телефони , имейли и тн . + реални снимки в самия магазин .
Някой колеги вече го ползваха и казаха благодаря , някой ще го ползват и няма да кажат благодаря - хора всякакви . Ние да сме живи и здрави .
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Колеги, 10 поста и само един магазин, който може да бъде посетен!Моля, който има информация и желание да я сподели - да пише!
 
7

7842

Гост
Анди да видим тогава какво ще донеса в събота на Propar......
Ето,прясно от преди 2 часа.;) Единият Брейкър в 6.35 мм в комплект с куфар,саундмодератор,шина за двунога,плочка за единична стрелба,два барабана,кутия чашки и мишени е за Propar.Да му е честита на Дидо и да почерпи :cheers:...... И пистолета е по заявка-с куфар и бързомер.Другият Брейкър е за мен:rambo:
 

Attachments

  • 20190315_200620.jpg
    20190315_200620.jpg
    233.9 KB · Прегледи: 425
  • 20190315_202306.jpg
    20190315_202306.jpg
    244.7 KB · Прегледи: 393
  • 20190315_202445.jpg
    20190315_202445.jpg
    251.7 KB · Прегледи: 380
  • 20190316_050105.jpg
    20190316_050105.jpg
    329 KB · Прегледи: 353
  • 20190316_050156.jpg
    20190316_050156.jpg
    289.7 KB · Прегледи: 351
Последна промяна от модератор:

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Здравейте! Скоро ходих до Истанбул и си поръчах резервни части за Крал Армс np-02 .Сега частите са ми в магазина -платени ,но няма как да ми ги пратят до БГ. Опитах с карго фирма ,но ги е страх да ги пренесат. Въпроса ми е има ли някой тези дни да ходи до Истанбул и да ми ги донесе ако е възможно.
 
7

7842

Гост
https://www.aksuav.com.tr/default.asp?git=9&urun=276
Егати...тук нова струва 870 лева...там излиза няма и 300...
Така е.Брейкъра го купих от Турция за 400 лв.,в България е 950 лв.Ден-година храни.Тази цена е от магазин,със данъци,ДДС и т.н.А нашите търговци купуват от дистрибутор на много по ниски цени;)
 

rivan

Редовен Потребител
Екскурзия до Турция, с покупка но ВО излиза по-евтино от покупка на ВО от магазин в Бг. Затова и отворих тази тема, да споделяме информация, за да може хобито да стане по-достъпно за повече съфорумци!
Затова пишете, споделете!За тези, за които цените в Бг са все още недостъпни!
 
7

7842

Гост
Може и като цялостна оферта да ги пуснат, примерно: Кападокия, Hotel&Spa + бонус Kral Puncher Breaker за ранни записвания :lol:
Ти се бъзикаш,но като пуснаха на преференциална цена Steyr се изкупиха за отрицателно време.Когато можеш да купиш дадена пушка без значение марката на 50% е добре.
 
Нагоре