МП-512/513М ; ИЖ 61/60 ; ИЖ- 38

dilom08

Редовен Потребител
въртиш наляво и се разива. мисля че резбата беше 8х2 или подобна.
с метална или с пластмасова цена кутия е твоята? Тази която аз съм свалял е пласмасова. за метлната не мога да кажа.
 

delpx

Потребител
моята също е пластмасова , опитах ама ми е струва че ще счупя нещо , пак ще пробвам , освен болта от горе на цевната кутия има ли нещо друго което да я фиксира ?
 

ROLAND

Потребител
От къде я купи и за колко?
Аз търсих в няколко он-лайн магазина в бг без успех....
 

dilom08

Редовен Потребител
така изглежда. резбата може и да 10х1,5, но си мисля че беше по едра.
 

Attachments

  • 4191605.jpg
    4191605.jpg
    28.4 KB · Прегледи: 499

delpx

Потребител
Сега разбрах , благодаря.

Пушката я взех за 120 от колега в другия форум , по магазините ги няма никаде май.
 

apapazov

Редовен Потребител
Някой има ли представа как се сваля цевта на иж38 и дали е набита или на резба.Също така отпред на цевта мерника е желязен и е набит как даго сваля. Нагряване с въздушен пистолет ще свърши ли работа
 

boceto84

Потребител
Здравейте,от няколко дни имам Иж-38.Някои може ли да ми каже каква е средната скорост с която стреля пушката.Очаквах да е слабичка,но чак пък толкова.От 10-на метра прави лек отпечатък върху бутилка от ДВГ масло 1,5л.Купил съм си Гамо про хънтър и тествам с тях.Пробвах я 5-6 пъти и се отказах.Ще я отворя да видя как е отвътре.Наред в темата четох за 220м/с с 0.5гр. чашка.Това възможно ли е??
 

boceto84

Потребител
С оригиналния маншет ли е или сменян.Ще съм благодарен за съвет относно чашките които ползвате.От този калибър и идея нямам къде да се насоча.Предпочитам да са колкото може по-леки и евтини ;)
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Сега за пищова си взех RWS Diabolo Basic 500/04.5 gr плоска глава за 8лв. Прилично качество.
И H&N Diabolo Sport 200бр не знам колко грама са но,са с около 1 мм по-високи от РВС-то за 5лв и стотинки.Като качество са по-добри :)
 

Иван Димов

Потребител
Alucard написа:
Сега за пищова си взех RWS Diabolo Basic 500/04.5 gr плоска глава за 8лв. Прилично качество.
И H&N Diabolo Sport 200бр не знам колко грама са но,са с около 1 мм по-високи от РВС-то за 5лв и стотинки.Като качество са по-добри :)

Тези също се представят добре.Пробвай!
http://pushka.eu/product/%D0%A1%D0%B0%D ... 0%B1%D1%80.
http://pushka.eu/product/%D0%A1%D0%B0%D ... 0%B1%D1%80.
 

boceto84

Потребител
Днес пострелях с "калинката",но ми се струва че нещо не е наред.Ако сравня Асаня(43дж.) с нея все едно стрелям с 338 Lapua Magnum.Утре ще съм по свободен и ще я отворя за преглед.Иначе има вакум,като смукна през цевта.Някой знае ли къде може да се преоксидира или за някакъв препарат за мазане четох преди.
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
Това,че не пропуска е добре,но днес като разглобих 40-ката и от гьонения маншет стърчеше осичка около 1см дълга и 2мм Ф,беше се забила вътре кой знае колко чашки е продухала така... :eek:,а като надувам през цевта няма проблеми.
 

boceto84

Потребител
Утре ще стане ясно.Ще се постарая и за снимков материал.Мисля че ще е интересно да го има
 

heady-nuker

Потребител
Някой стягал ли е ИЖ 38 ? :) днес намерихме 1 дето сумати време не е пипана на 1 приятел отворих я да видим какво става вътре.. маншета скъсан - следа от смазка където и да било въобще няма - и въпреки това стреляше :)

Дайде малко акъл как да я освежа отвън ? Може ли да се търка водно (примерно 2000) цялата метална част или после ще раждясва още повече??
 

lynx

Редовен Потребител
След като свалиш оксидацията ще трябва да нанесеш някакво покритие, за да не ръждяса.
Необработената стомана е уязвима на влага.
Някои колеги споменаваха за някаква полир паста, която предпазвала много добре и не избивала ръжда върху "гола стомана".
 

boceto84

Потребител
heady-nuker написа:
Някой стягал ли е ИЖ 38 ? :) днес намерихме 1 дето сумати време не е пипана на 1 приятел отворих я да видим какво става вътре.. маншета скъсан - следа от смазка където и да било въобще няма - и въпреки това стреляше :)

Дайде малко акъл как да я освежа отвън ? Може ли да се търка водно (примерно 2000) цялата метална част или после ще раждясва още повече??
Тъкмо щях да питам същото.Захванал съм се да вкарам в пътя една 38-ца.Как я отворихте.Аз не мога да извадя пружината,щифта дето е отзад и държи спусъковия механизъм неще да помръдне.Има ли някакъв по специфичен начин за отварянето.Има ли някакви шайби за подлагане,за да се обере луфта на цевта.Като стегна болта луфта се обира,но стопорният болт застава така,че не влиза в канала на другия и остава да стърчи.Много дразни така.
 
Нагоре