МП-512/513М ; ИЖ 61/60 ; ИЖ- 38

6tangata

Редовен Потребител
Моята е 49 година ;) Направо невероятно. При 30 витки на 3 мм тел. ще стане като хатсан 125 ;) шегувам се. Аз съм на 29 с 2,8 мм.
 

добри

Редовен Потребител
не се отварят - изписва ми, че страницата е забранена.
Преди се отваряха. :sorry: Остава сега ДАНС да ме потърси за хакерство!!! :bravo:Отварят се втората и четвъртата снимки, като копираш линка, след това го нанасяш в ГУГЪЛ. Данните, които съм публикувал са заводска нормала.
а мирише на изгоряло масло.....
Мирише от якия дизела. За това резултатите са завишени. Пушката, за която пиша, е с оригинални детайли с изключение, видно от снимката, че е с маншет от Гамо. Оригиналният е кожен. Резултатите са: Няма дизел. Много приятен изстрел. Скорост с JSB 0.475 г кал. 4.52 - 182 м/с +/- 2 м/с. Много точна пушка. По пушката съм правил следното: нов маншет и олекотен спусък. Любопитно от руските сайтове: Пушката е призната за най-бързо разглобяващата са „пружинка” в пневмо-пространството.:winner:
 

6tangata

Редовен Потребител
За дизела е ясно не съм от вчера, ама гаранция след почти изчезването му, никога не изчезва напълно ясно защо, началната скорост ще е много над обявената за фабрична 100-120 м/с, за която има данни в нета. А за дебелината на пружината почти съм сигурен, че оригинално не е 3 мм на 30 витки...също така съм убеден, че кожения маншет при еднакви условия ще даде по-висока скорост, както при Хайнел 312, от ГМО-тата ;)
Може и да бъркам ама искам да видя пружина 3 мм на 30 витки...да влиза и работи в цилиндъра без доработки.
 

добри

Редовен Потребител
Ако си забелязал /вж пружината на снимката/ P1080395.JPG е с тези размери. Та пружината е дълга едва 19 см.
 

6tangata

Редовен Потребител
Ами как да ти кажа, не споря на моята 49 година телта е 2,8 мм на 30 витки, почти съм 100 % сигурен, че е оригиналната. Шублера ми е немски ;) Освен дължината за "силата" на една пружина е важна и "стъпката" ама това е друга тема и вероятно си наясно. Та...май стига по тая тема....поне от мен...
Тоест пружината може сега да е 19 см или някой да я е мерил 19 см след 30 години...а оригинално да 25 см с по голяма стъпка и оттам силата и е друга...абе стига ;)
 

Hector1988

Потребител
Добър вечер,Добри.Виждам,че си много наясно с руските модели пушки и искам да споделя,че преди няколко дни се сдобих с Байкал-МП512 в 5,5 и съм приятно изненадан колко е прикладиста и приятна за стрелба въпросната пушка.Възможно ли е ако реща да ти изпратя пушката да я прегледаш,защото нямам знанията и уменията,а искам всичко по нея да се прегледа макар да не забелязвам проблеми със зреждането и точността
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, преди няколко дена попитах колегата Venco какви части да търся за ИЖ 38 и той ме насочи към Байкал mp 512. Трябват ми пружина и маншет, че от миналата година съм започнал да я правя тая моята пушчица, но до никъде не стигнах. Та въпроса ми е има ли от къде да ги закупя тези части. В Алексис пише, че ги има, но нямат наличности и скоро няма да зареждат. В нета не мога да намеря от къде другаде да ги поръчам. Предварително благодаря!
 

Hidden

Редовен Потребител
Ако искаш може да приспособиш пушката да работи с Гамовски маншет - само е нужно да се направи един "преходник" и да се намери подходящ болт. Бях поръчвал такова нещо от Русия и още имам. Ако имаш интерес ще кача размерите му тук. Не мисля, че ти трябва пружина - пушката е слаба и пружините се "уморяват" доста трудно. По-вашно е цевното уплътнение.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, благодаря за идеите, които ми дадохте! Искам да благодаря специално на Добри, който се нави да погледне пушката и да ми я оправи! Смени и всички повредени части и сега е като нова! Направих и няколко пробни изстрела на място при него и като се има предвид, че не съм стрелял от години направих прилични попадения. БЛАГОДАРЯ!
Направих и няколко изстрела в домашни условия. Мишената е на грубо 7м. Сачмите май не са точно за нея, но само тези имах. Не съм стрелял от години и резултатите ми не са добри. Мисля с нея да уча дъщеря ми да стреля та покрай нея и аз да си припомня как се прави!
 

Attachments

  • IMG_20190909_153211~2.jpg
    IMG_20190909_153211~2.jpg
    191.5 KB · Прегледи: 94

добри

Редовен Потребител
В допълнение на снимката с разглобката на МР 512 от предния ми пост, на която е показана газова пружина, показвам обикновена пружина с направляваща. Резултатите с ГП са 220 м/с с чашки JSB 0.547 г. и 228-231 с витата пружина. Стрелбата с ГП е по-приятна и резултатите в точността са по-добри, което е всеизвестно. Подхванах отново темата за МР 512, защото наскоро реновирах един приклад, който беше много зле. Зоните в черно са награпени с мултишлайфче тип „Дремел”. Затилъкът е направен от Дени на 3D принтер. Получи се едно симпатично пушле.
 

Attachments

  • P1090598.JPG
    P1090598.JPG
    483.5 KB · Прегледи: 161
  • P1090655.JPG
    P1090655.JPG
    633.9 KB · Прегледи: 152
  • P1090656.JPG
    P1090656.JPG
    530.4 KB · Прегледи: 149
  • P1090792.JPG
    P1090792.JPG
    352.2 KB · Прегледи: 153
  • P1090794.JPG
    P1090794.JPG
    343 KB · Прегледи: 152
  • P1090795.JPG
    P1090795.JPG
    403.1 KB · Прегледи: 149
  • P1090796.JPG
    P1090796.JPG
    315.6 KB · Прегледи: 149
  • P1090797.JPG
    P1090797.JPG
    349.2 KB · Прегледи: 153
  • P1090802.JPG
    P1090802.JPG
    321.5 KB · Прегледи: 145
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Бе не вървят нещата на добре с пружинките:confused: и това доживяхме
ИЖ-ИР 616:
1s.jpg 9s.jpg

и...
ИЖ-ИР-614:2с.jpg 10с.jpg !
Тия ИЖ съвсем изплискаха басейна,поне могат да се появят скоро и Пънчери с по-здрави резервоари и добри цеви!:rambo:
п.с
Източник от тук:
gnom256.narod.ru/obzori/ig614.html
 

добри

Редовен Потребител
При маншет от Гамо и нова оригинална пружина /при добра настройка/ около 170-180 с чашка 0,87 г. Около 13 дж.
 

chopara

Потребител
Притежавам mp-512m в 5.5. Приятно оръжие, в ибей попаднах на обяви за газови пружини за 512 https://www.ebay.com/itm/Izh-Baikal...752269?hash=item444ef9880d:g:UVUAAOSw04pd-f-T Някой слагал ли е такава, впечатления?

Също и има ли разлики в 512 и 512М (каквато е моята), тази пружина е за 512 - би ли паснала на 512М?
 
Последна промяна:

KIKOKIKOW

Новодошъл
вземах газова пружина 140 атм, и маншет тефлонов от росарми.сложих ги отначало беше висока скороста към 220мс.после след 100 изстрела падна на 180мс.пружината е яка сигурно маншета замина.няма избор на маншети тука в бг.
 

anibis

Редовен Потребител
Обади се в Микромкс Варна те правиха маншети за много екзотични пушкала,пружинки за онова време...
Така че само те и някой забутано магазинче,могат да ти помогнат,и най важното е че техните маншети от Микромакс ги правят от друг материал,/те си знаят какъв/
който е по-хубав от оригинала.Тъй де издържал повече изстрели...Така съм чувал и от колеги и от служители на фирмата.
 

Kos

Новодошъл
Байкал 513 М. 25 джаула. Ловна пушка. В момента я няма на нашия пазар.
Вчера си я купих в Хасково. Според сайта им имат още 12 бройки. Ако някой желае може да се снабди. Сега търся кой може да я приведе в състояние на експлоатация- да махне заводската смазка и т.н.
 
Нагоре