МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

Бай Колю

Редовен Потребител
Не пише за кой калибър е, но мисля, че ще е ок. Вероятно може да се изработи и в двата калибъра. Има същия жлеб за застопоряване като на пълнителя.
Откъде мога да се снабдя?
 

shaman

Редовен Потребител
Това, което намерих като файл е .22 калибър. Ще опитам да го разпечатам да видим какво ще се случи ;)


Ето първия:
IMG_2736.JPG

Пуснах и втория ;)
 
Последна промяна:

xpresident

Редовен Потребител
Колеги, за HFT 500 какъв манометър става? На оригиналния ми се струва, че са му прекалили с цената.
 

немезис

Редовен Потребител
Здравейте,къде в България (некадърен съм да пазарувам отвън)може да се закупят 1,2 пълнителчета в 4,5 калибър за air arms 410 f(не знам дали са идентични с другите armsове)Поздрави.

 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
У нас такива пушки май само БулАрмс бяха вкарвали преди време...не знам дали още работят с тях, обади им се и питай!
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Здравейте,къде в България (некадърен съм да пазарувам отвън)може да се закупят 1,2 пълнителчета в 4,5 калибър за air arms 410 f(не знам дали са идентични с другите armsове)Поздрави.

https://airgunshop.gr/
Онлайн магазин в Гърция. Позиционирани са в Комотини (съвсем на границата с България). Пича се казва Кириакос. Имат левова банкова сметка във FiBank. Правиш запитване по имейла на сайта. Той ти връща инфо - сума и основание за плащане. После отиваш във FiBank, превеждаш сумата и като посочваш основанието. Пращаш преводното по имейла. Той праща поръчките по Еконт. Доставката е два дни.
Официален представител е за Air Arms.
Запитването може да направиш направо в модела:
ПП - намерих в сайта на гърка точно това, което търсиш:
 
Последна промяна:

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Колеги, за HFT 500 какъв манометър става? На оригиналния ми се струва, че са му прекалили с цената.
Поръчах от Алито ето този - 8лв. с доставката. Ще докладвам като го получа и монтирам.
1673872738156.png
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Някой знае ли какъв е размерът на О-пръстена на цевта на АА S510/410/400 калибър 5.5
Оказа се, че правилния размер е 5,3x1,8. Минимална поръчка - 20 броя от ХЕНЛИХ.
За да се снабдя с един О-пръстен се наложи да направя поръчка за 20 бр., за която чаках около 20 дни - цена с доставка 50.40 лева.
В момента имам 19 броя 5,3x1,8. Малко са ми много за резерва. Някой колега ако го е окършил - да ми пише да му пратя.
 

sanitara16

Новодошъл
Здравейте, казвам се Стилиян и имам Arms 400 4,5. Пушката остана от баща ми Диан (Propar), преди години беше тунингована от някой човек от форума със нов БК, допълнително седло за клапана, премахване на редуктора, нова удърна група и не знам още какво. Та пушката започна да изпуска налягане от БК, разглобих я и след оглед установих, че мястото където ляга клапана е като натръпнало, освен това имаше счупени витки от пружинката която е към резервоара. Понеже пушката я ползвам броени пъти в годината за по 20-30 чашки и имам всички оригинални части реших да монтирам тях. За сега всичко е събрано и наблюдавам за евентуални течове, не съм я прострелвал, нито замервал (нямам хроно) след връщането на фабричните части. Единственото нещо заради, което пиша целия пост (поне засега) е относно дроселиращия винт. Има ли някакво фабрично положение ? Ако правилно съм отчел, сега е развит 5 оборота.
 

xpresident

Редовен Потребител
Мери я с хроно и коригирай с винта, ако трябва. Явно няма да получиш смислен отговор на въпроса си.
 

Бай Колю

Редовен Потребител
Здравейте, казвам се Стилиян и имам Arms 400 4,5. Пушката остана от баща ми Диан (Propar), преди години беше тунингована от някой човек от форума със нов БК, допълнително седло за клапана, премахване на редуктора, нова удърна група и не знам още какво. Та пушката започна да изпуска налягане от БК, разглобих я и след оглед установих, че мястото където ляга клапана е като натръпнало, освен това имаше счупени витки от пружинката която е към резервоара. Понеже пушката я ползвам броени пъти в годината за по 20-30 чашки и имам всички оригинални части реших да монтирам тях. За сега всичко е събрано и наблюдавам за евентуални течове, не съм я прострелвал, нито замервал (нямам хроно) след връщането на фабричните части. Единственото нещо заради, което пиша целия пост (поне засега) е относно дроселиращия винт. Има ли някакво фабрично положение ? Ако правилно съм отчел, сега е развит 5 оборота.
Ще ти дам хроно да си я замериш и регулираш с винта. Ще ти пиша на ЛС.
 

Васил 83

Редовен Потребител
Здравейте колеги, реших днес да почистя цевта на air arms-a. Всичко си беше наред докато не ми се скъса въжето с което издърпвам парцалчетата. Страната, която издърпвам е с меден край към 3 см. Та този край остана вътре в цевта, а след това като се опитах да го извадя се заклещи в шраунда. Пиша целият този текст за да помогна евентуално на някой със същият проблем. След като изгледах няколко филмчета в нета разбрах следното. Основата на шраунда е с резба, но е добавено някакъв вид лепило. Нагрях края с сешоар някъде към минута и с помощта на шапката за плуване на едното ми дете развих шраунда. Ако човек пробва да развива на ръка или с парцал не става, защото е много хлъзгав метала. Преди да започна развиването махнах "осмицата" и "тапата" за заглушителя. Дано съм помогнал с тази моя неволя!
 
Нагоре