МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

dberov

Редовен Потребител
Повърхностите шлайфани на шкурка 2000 при увеличение Х100 изглеждат ужасяващи

С какво шлайфа полиамидната тапа и седлото, може ли малко подробности.
Моят редуктор също го ремонтирах и когато пробвах да мина полиамида със шкурка 2000 под часовникарска лупа се виждаже надрана а под микроскоп си предсавям как изглежда. Инструмент за шлайфане на тапата си направих благодарение напъдствията на Румбата и Рачо (за което съм БЛАГОДАРЕН) и сега всичко е 6, но на селото за пружините как му намери чалъма ми е дерт ???
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Митак, нова шкурка 2000 е много груба за полиране.
Аз си пазя стари парчета с използувана шкурка 2000, която е изхабена на 100% от шкурене на метални детайли.
Трябва да падне целия абразив от шкурката и тогава е готова.
На пипане е като обикновена хартия, но за полиране върши идеалната работа.
После челото на полиамида се полира леко и без натискане, като се топи шкурката в сапунена вода от време на време.
Когато челото лъсне като на дявола окото е готово, на силна светлина се забелязва силно изразен огледален ефект.
Е, няма нужда да споменавам, че челото на полиамида трябва да е изрядно перпендикулярно на резбата.
Бай стругар трябва да си е свършил идеално работата, преди да си мислим за полиране.
Ако има дори и малко отклонение на челото спрямо резбата, полирането е безмислено-пак няма да затваря!
 

dberov

Редовен Потребител
Значи нека и аз споделя моя бай стругат какво ме посъветва и така полирах моята тапа макар да си остана после за резерва.
Точно както ти каза, с най ситната шкурка и вече паднал абразив но вместо със сапункена вода ми даде да мокря шкурката с алкохол, някаква ракия. После направи една нова тапа и ми я даде да я полирам със шкурката а той изработи нож който полира като огледало, избачка още една тапа и я резна с този нож. Изчака ме да полирам тапата и ми нахлузи едни очила с мощни лупи като ми бутна втората тапа да я сравня с тази която аз полирах. Втората която резна с полирания нож беше огледало, без драскотинка. Обясни ми че докато ножа реже полиамида в същото време го полиамида перфектно и аз не мога да постигна това с каквото и колкото и да полирам на ръка. Имах съмнения че редуктора ще натича с втората тапа и я монтирах да пробвам....такаа и си остана там, няма теч.
Сега ми е дерт какъв е тоя инструмент с който се полира челото на седлото така че да стане точно перпендиколярно на тапата. Принципа може би е същия както се полира тапата но тя е на резба и се навива на tool-а а седлото как ще се позиционира... ???

Последните няколко поста сякаш е добре да се преместят в РЕДУКТОРИ на налягането в PCP.

 

lynx

Редовен Потребител
Сега ми е дерт какъв е тоя инструмент с който се полира челото на седлото така че да стане точно перпендиколярно на тапата. Принципа може би е същия както се полира тапата но тя е на резба и се навива на tool-а а седлото как ще се позиционира... ???

Не те съветвам да се пробваш в домашни условия, има голяма вероятност да прецакаш затварящия ръб на седлото.
Свали твоя детайл от редуктора и го занеси на бай стругар да ти направи 2-3 нови, резервни седла.
Ще му обясниш какво искаш и той ще ти го направи добре, доказал се е вече че ги може нещата.
Трябва само да го надъхаш, че искаш изрядно равен и полиран конус отпред(затварящия ръб към полиамидния детайл).
 

dberov

Редовен Потребител
Свали твоя детайл от редуктора и го занеси на бай стругар да ти направи 2-3 нови, резервни седла.........доказал се е вече че ги може нещата. Трябва само да го надъхаш.....

Стругарят е добър и прецизен + това ми е другарче и съм го надъхал иначе не би се хванал а и обича предизвикателствата....
Ще ми направи седла, тапите също не са проблем, имам и тарелчати пружини, стенд за тесване също...ми то остана тялото и ще го накарам да ми врътне няколко та да се занимая със сглобяване и настроика на редуктор че това отдавна ми се върти в главата.
Дано успея да постигна добър краен продукт, ако не стане - здраве да е, поне ще съм опитал и минал по тоя път.
 

BULARMS

Потребител
Планираме внос, повече детайли тук.

Отстъпка в размер между 5 и 10 % от цената за членове на форума, за всички стоки, без тези в промоция. Конкретният размер на отстъпката зависи от вида на стоката.

Поздрави,
Милен Миладинов
Оръжеен магазин БУЛАРМС, град София
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Мисля да си понастроя спусъка на Евата.
Приемам всякакви съвети и напътствия.
Има ли опасност нещо да прецакам?
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Давай смело Павка.
Аз си играх онзи ден да си настройвам първа, втора степен. То са 2 винта за първа и втора и 1 винт за натягане на самата пружина, която е отдолу на цевната кутия.
 

lynx

Редовен Потребител
С настройка няма какво да се прецака, давай смело.
Аз съм със същия модел спусък, елементарна и гениална конструкция.
Ако го предобриш, ще върнеш винтовете в старото положение.
Само не го прави както беше нагласен на Рашко :) при заредена пушка никой наблизо не трябва да киха, че пушката гърми! :eek::D
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
До колкото схванах от болт 1 който отдолу в цевната кутия се регулира теглото на спусъка, когато се върти по часовниковата стрелка се увелича и обратно.
От Винт 2 се регулира движението за първа степен на спусъка, завъртане по часовниковата стрелка се намаля и обратно.
От винт 3 се регулира движението за втора степен на спусъка, завъртане по часовниковата стрелка се намаля и обратно.
От винт 7 се регулира дължината на движение на спусъка. Когато навиваме по часовниковата стрелка се намаля и обратно.

От опита който имате от кой винт се тръгва за да се регулира или няма значение?
По моята логика от поредността 1-2-3-7 както са номерирани в схемата на спусъка.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
На Русе да е живот и здраве силно се надявам да се възползвам от услугите на сервиза на AirArms. Те ще кажат платено ли ще е или почерпка
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Буса на айр армс ще работи надвечер до барбекюто. Моля не идвайте с празни ръце. Бира и кебапчета ви осигуряват първо място в ремонтния лист :cheers:
 
Последна промяна:

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
Буса на айр армс ще работи надвечер до барбекюто. Моля не идвайте празни ръце. Бира и кебапчета ви осигуряват чърво място в ремонтния лист :cheers:
Какво осигуряват бира и кебапчета? Първо, четвърто място или пълно черво?:-[:lol::cheers:
 

oblaka

Редовен Потребител
ФТКС
Добре де с дебели пръсти на телефон с е пише тегаво.
 
Нагоре