МОДЕЛИТЕ НА Air Аrms S510 / S410 / S400 /EV2 / Twice Mk и др.

Termina4

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Първи пълнител: Втори пълнител: Трети пълнител: Air Arms 410 5.5 JSB 1.030g
267.4 269.3 268.1 Обем резервоар 280см^3
266.2 269.3 265.5 Старт 170бар край 110бар
266.1 270.3 269
265.8 269.6 268.1
266.1 267.8 269.1
267.2 269.6 266.9
267.2 268.4 267.5
268 269.6 266.4
267.8 268.4 267.2
268.4 268.1 266.6

Пушката е със сменени пружини на БК и ударника това е само пробен вариант ще следва продължение защото може и по добре :crazy:
Специални благодарносто на Нико :bravo: :cheers:
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Около 37 Дж. Air Arms 410 5.5 JSB 1.030g

Расчет расхода воздуха

170 Начальное давление, атм
110 Конечное давление,атм
280 Объем резервуара, см^3
37 Энергия пули, Дж
30 кол-во выстрелов
Ответ:
Расход в см^3/Дж = 14.4

Ако няма грешка в подадените данни, разходът е огромен, но пък платото е 6.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Трябва да може и повече - моята дава около 44J.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Termina4 написа:
.....Пушката е със сменени пружини на БК и ударника това е само пробен вариант...
Макси, те са сменяли пружините.
Може целта им да е била именно сваляне на мощността.
Ако имаш замервания на твоята подай данните да сравним с оригиналния вариант.
Обем на резервоара, средна скорост и маса на чашката, брой изстрели, стартово и крайно налягане.
 

Termina4

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Положението на регулатора е на Максимална мощност целта ни беше да подобрим платото и да намалим мошноста Това както съм написал е пробен вариант ще изцедим максимума от този резервоар целта ни е 50 истрела в коридор с разлика 3-4 метра и около 35 Dj.
За БК-то ще трябва да сложа снимки за да стане по ясно
ще помоля Нико да напише мнението си за БКто защото той е много по напред технически от мен
 

harry_cool

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Платото е отлично, наистна кефи. Поздравления за резултата.
 

dinkata

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

potrebitel 13 написа:
Хм. Това трябва да се проучи. Щото засега 16 ДЖ не ме интересува но ако с леки доработки на БК и смяна на някоя прожина стане поне 35 дж то тогава да грабваме по една като на Акрабата.

Абе ти на Хатсана не си са нарадвал като хората, тръгна за АА да мислиш ;) Недей бъра да си купуваш други пушки, защото Асанчо не си е разкрил още целия потенциал и огнева мощ ;)
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

potrebitel 13 написа:
Хм. Това трябва да се проучи. Щото засега 16 ДЖ не ме интересува но ако с леки доработки на БК и смяна на някоя прожина стане поне 35 дж то тогава да грабваме по една като на Акрабата.
Caramba:
Внутри всё так же, как и у ФАК версий. Не думаю, что там есть какие то сложности с разгоном.
bricks20 posted 10-9-2008
На самом деле, внутренности у 16-ти джоульных винтовок другие. Другой корпус клапана (меньше диаметр запирающего сечения), совершенно другой ударник с меньшей массой. Поскольку канал для клапана и седло несоосны корпусу, растачивать их не очень удобно.
Несколько лет назад такую винтовку приобрел Carwizard. Это была его первая РСР. Переделать-то он ее переделал, но потом еще долго поминал Армсы недобрым словом, думая, что и ФАК версии столь же неудобны для разгона. А их, собственно, разгонять и не нужно: из коробки они вполне нормальны по мощности. Если бы еще не дурацкий регулятор, то 50-60 Дж на этих винтовках делались бы за полчаса.
Так что не обольщайтесь ценой: разгон простым не получится.
Макар да има и такива , дето казват , че можело и не било голяма философия.
Аз повече вярвам обаче на bricks20, понеже е от капацитетите.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Това ми е достатъчно :'( Аз бях почти сигурен че няма да стане лесно FAC .
Един друг въпрос: На сайта на АА е упомената еднаква мощност за Карабината и класика 920 fps Разликата освен в дължината на пушката в какво друго се изразява? И еднаква ли е наистина мощноста?
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

potrebitel 13 написа:
Един друг въпрос: На сайта на АА е упомената еднаква мощност за Карабината и класика 920 fps Разликата освен в дължината на пушката в какво друго се изразява? И еднаква ли е наистина мощноста?

Мощността и карантиите са еднакви. "Карбин"-а е само с 10 см. по-къси цев и резервоар за въздух.
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Мерси. Но тези 10 см. по къса цев и резервуар не ощетяват ли с нещо пушката? То тогава по добре да се предпочете компактността.
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

potrebitel 13 написа:
Но тези 10 см. по къса цев и резервуар не ощетяват ли с нещо пушката?

Може би само с намаления брой изстрели с едно зареждане.

potrebitel 13 написа:
То тогава по добре да се предпочете компактността.

Въпрос на вкус и на приоритети.
 

HellBoY

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

400/410 FAC модела си е истински снайпер при ПЦП , а явно и ако се пипне от правилния човек докарва страхотни скорости и запазва точност на големи дистанции с подходящите муниции : http://www.youtube.com/watch?v=6oyUWyHh ... re=related - клипчето е от Турция !!!

Ako съм разбрал правилно единствения начин да се сдобием с нея - PCP произведенo в Европа е от Америка :wall: за къв . . . с извинение ни набутаха в EU тогава . . . ???
 

potrebitel 13

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Ами Милен, Макса и Термина да бъдат така любезни да кажат от кой сайт са поръчани техните (говорим за FAC версиите ) На Милен дори ми се струва най-изгодна S400 FAC
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

Моята и на Терминал4 ни ги докара Парабелум от Пирамид.
 

HellBoY

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

:bravo: чакаме снимки колега ;)

Аз се поразрових малко из нета и стана ясно че ФАК модела е с 320сс резервуар , до 45J енергия и съвсем различен клапан от стандартните версии , произвежда се само за Америка и Полша :eek: за справки : http://www.topgun-airguns.com/articles.html

Никаде не прочетох негативно мнение за S400/S410 , един американец се шегуваше че от много стрелби му се изтрила прозрачната пластмаса на барабана :lol:
 

Loki

Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Решението си е супер- не виждам друго по- добро, без да се нарани дръвцето, само тоя спейсър от ключ под скобата не ми аресва- ако туриш и там някоя дуралова втулка ще стане екстра. И орехчето е хубаво, само недей го мажи с тия гадости- ще ти дам много арно немско масълце, съхне бързо, здраво е, мат- немаш грижи :), само че в края на седмицата, че сега заминавам :goodbye:
 

MAD MAX

Модератор
Модераторски Екип
Re: Air Аrms S410/S400

akraba1 написа:
Имам въпрос :)
Каква е цевта на АА?
Защото на няколко места по чужди форуми срещнах мнения, че на S200 цевите са CZ. Има логика защото двата модела се препокриват S200 и CZ s200.
Но какви са цевите на S400, S4100 и EV-2 ?

На АА S410 Екстра ФАК и на ЕВ-2 със сигурност са Лотар Валтер, за другите модели - не знам.
 

братушка

Редовен Потребител
Re: Air Аrms S410/S400

Когато се погледне цената на s400 е 369лири /английски паунда/
На един и същи сайт тази пушка се продава от 290 до 490 паунда, в зависимост от комплектация.
Но стига вече с тази полемика Хатсан срещу АА.
По добре ми кажете каква е разликата между STANDARD BARREL и CARBINE BARREL при АА? Само дължината ли е или има още нещо? Чок например, външен диаметър...
В случая всички са един и същи модел и е "Класика". Но цевите са STANDARD BARREL и CARBINE BARREL, при това на една и съща цена.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
Re: Air Аrms S410/S400

братушка написа:
В случая всички са един и същи модел и е "Класика". Но цевите са STANDARD BARREL и CARBINE BARREL, при това на една и съща цена.
Само дължината на цевта е различна - карабината е с по-къса цев - от там и общата дължина на пушката. Целта е по-голяма компактност за по-лесно и удобно транспортиране, за стрелба от автомобил (ако си мислите, че англичаните са само спортисти, не е така ;)), предпочита се от стрелци с по-малки габарити - предимно жени и юноши (т.нар. junior class).
 
Нагоре