МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

rifle

Потребител
Да де,ама с чашките ли ,със слъговете ли,грамаж?
За да ти работи коректно по мишени,избираш проектил с грамаж какъвто хареса пушката и настройваш оптиката
Колега, не разбирам какво ме питаш!
Имам 3 мишени. Писал съм с какви чашки и какви слъгове.
Оптиката не я пипам. Въпроса ми е (отново,но този път специално за теб)- защо със слъгове ми измести групата ?
 

Asen123456

Потребител
Колега, не разбирам какво ме питаш!
Имам 3 мишени. Писал съм с какви чашки и какви слъгове.
Оптиката не я пипам. Въпроса ми е (отново,но този път специално за теб)- защо със слъгове ми измести групата ?
Защото не всяка цев харесва слъгове!
На всичко отгоре слъговете са ти с различен грамаж от чашките с който си стрелял.
Как очакваш с три различни проектила да имаш еднакви попадения?
 
Последна промяна:

Коварен

Редовен Потребител
Здравейте! Прострелвам пушлето. Естественно първо 25м.(двора на вилата). После извън двора...
Коментирах с колега, но искам още мнения.
Защо със слъгове ми измести групата?
Пушката е Крал Армс Пънчер Емпайър Х .Калибър 5,5мм ако има значение.

Групата с 25 грейновите слъгове (първата снимка не си написал какви са може би нокаути ?)ако я повториш на 50-60м става музикална история. Тествай на по големи дистанции 25м е не сериозна дистанция и може да те заблуди… и изместването на групата е напълно нормално няма как да стреляш “еднакво” чашки и слъгове различни по тегло и форма.
 

rifle

Потребител
Групата с 25 грейновите слъгове (първата снимка не си написал какви са може би нокаути ?)ако я повториш на 50-60м става музикална история. Тествай на по големи дистанции 25м е не сериозна дистанция и може да те заблуди… и изместването на групата е напълно нормално няма как да стреляш “еднакво” чашки и слъгове различни по тегло и форма.
 
6

6.35

Гост
Да попитам за слъговете
Има ли някаква особеност
Ходят кадето си решат.
Групата е лист А4
 

dberov

Редовен Потребител
Горе трите ти мишени са добри, явно там си бил в платото а долу може да си излязъл от плато и затова да ги пръска.
Ти хронографира ли, знаеш ли къде ти е платото?
 

Коварен

Редовен Потребител
Да попитам за слъговете
Има ли някаква особеност
Ходят кадето си решат.
Групата е лист А4

Пробвай със скорости от порядъка на 260-265 м/с с различните по тегло и марка слъгове. Цевта на Бул боса ми на тези скорости “влиза в час” с слъгове на по ниски или по високи от тези става заря.
 
6

6.35

Гост
Не.Горе си е от мен.
Казвам че помпя на 200 бара и стрелям с проектили 1.64.
С чашки група 1-2 см
Със слъг лист А4
Скороста е около 260
Те така по пет чашки и съответно пет слъга от 200 бара
 

bgbul

Редовен Потребител
Колеги, влизате в порочен кръг.
 
Последна промяна:

Airguner

Потребител
Колега, ако си тествал единствено със слъг ЖСБ Нокаут , пробвай и със слъгове на Ейч Ен. Хубавото е при вас, че имате закрито стрелбище и външни фактори (вятър , дъжд) не ви се отразяват на прострелката.
 
Нагоре