МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

andi

Редовен Потребител
Мисля че в тази тема някой колега беше писал че е взел за проба Excite Hammer 5,50, мисля че е Анди но така и не сподели впечатления от тях. Понеже ми подариха кутия със същите чашки, а не съм стрелял никога с тях, както и с H&N FTT ми е интересно как е хамъра спрямо ФТТ?
По спомен пробвах на доста цеви . На някои показа идентични групи с ( или с малка "статистическа" разлика ) с "щатното" им JSB . На някой малко по отворена , но навсякъде кудето пробвах бяха по-добре от ФТТ .
 

Jorom

Редовен Потребител
Под щатното, имаш предвид Exact Jumbo Express - 0.93g или Exact Jumbo - 1.03g? ФТТ и Хамъра са 0,95 така че предполагам имаш предвид JSB 0,93 като аналогично от чешките
С JSB 0,93 не съм стрелял, но 1,03 - 5,53 на ВТ-то много му харесва, повече от 1.175 - 5.53
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Много мислих, но в крайна сметка реших да ви развеселя със снимка но моя "мишена". Преди да ми се смеете много, няколко уточнения. Кръста е толкова дебел за да мога да го виждам. На тая дистанция беше колкото дебелината на кръста на опитиката. Това ми е първата стрелба надистанция различна от 10 метра. Двете "групи" са с различно повдигане на кръста на оптиката спрямо центъра на мишената. Ама то е и написано на нея де. Дистанцията е 75 метра. Пушка Диана АР8 газоава пружина. Оптика Липърс 4х32. Чашки ЖСБ 1.03 гр.

IMG_20191130_164646_HHT.jpg

Още малко да ви развеселя. :winner:

 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС

njatanasow

Редовен Потребител
Много мислих, но в крайна сметка реших да ви развеселя със снимка но моя "мишена". Преди да ми се смеете много, няколко уточнения. Кръста е толкова дебел за да мога да го виждам. На тая дистанция беше колкото дебелината на кръста на опитиката. Това ми е първата стрелба надистанция различна от 10 метра. Двете "групи" са с различно повдигане на кръста на оптиката спрямо центъра на мишената. Ама то е и написано на нея де. Дистанцията е 75 метра. Пушка Диана АР8 газоава пружина. Оптика Липърс 4х32. Чашки ЖСБ 1.03 гр.

View attachment 80600

Още малко да ви развеселя. :winner:

И къде е това на 20 км от Бургас....и аз съм горе долу на толкова!
 

Jorom

Редовен Потребител
15779643223422746108071505359949.jpg
Някой има ли впечатления от тези турски копия на ЖСБ, по-специално ме интересуват тежките.
Леките са от комшиите, и ги получих с пушката...а тежките ги намерих в бг магазин на цена 8 лв кутията, та си взех една за проба. Най-малкото мога да ги ползвам за замерване, да не хабя монстърите за това.

Пс: ако може модератор да премести поста ми в правилната тема: Чашки.
Моя грешка.
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Днес се оказа, че съм забравил торбичките с пясък, затова реших да стрелям от шофьорското място на колата, през прозореца, с опора рамката на вратата.
Не е перфектната позиция за групи, но пък е супер "мързелива" и удобна...
84 метра(мерено с далекомер), 240м/с , JSB Heavy 4.5 от последната партида на Peko.
Това е максимума на оптиката, която съм сложил в момента, само с 4-ри милдота е. Равнявах се по началото на дебелата линия (5-тия дот).
Screenshot_20200104-175039_ChairGun.jpg
Ето това се получи. Горе в ляво е прострелката, с корекции на тумблерите. Долу в дясно е опит за група от 8 изстрела.
Флайерът горе в ляво си е моя грешка - инстинктивно отместих от центъра за да "компенсирам", като видях, че групата се оформя долу вдясно...
84meters.jpg
Щеше да е супер, ако не си призная, че изстрелите са 8 и има две попадения на около 1 см вдясно от листа, които не бяха мои грешки от прицелването... :D
Или вятър, или съм деформирал чашката като съм я вкарвал, или чашките не са били перфектни, или оптиката, или регулатора продължава да "надтича", или модератора "играе", или... :) хубава тема за размисъл по това време на годината :cheers:
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Днес се оказа, че съм забравил торбичките с пясък, затова реших да стрелям от шофьорското място на колата, през прозореца, с опора рамката на вратата.
Не е перфектната позиция за групи, но пък е супер "мързелива" и удобна.........
Винаги съм смятал, че мързелът е един от двигателите на прогреса.....Супер откритие, ще го пробвам в най-скоро време. Гениално просто!
 

sts1969

Редовен Потребител

xpresident

Редовен Потребител
И аз не се бях събудил, то се вижда от резултата :D. Което обаче ми направи впечатление, беше че на светлината която стрелях не си виждах ясно границата между мушката и долната час на кръгчето. На дневна светлина този проблем го няма. В гаража си осветявам мишената с джобно LED фенерче.
 

bleu81

Редовен Потребител
Вчера при доста силен страничен вятър реших да пробвам кенче 250мл от ред бул на 50м с хайнела 312 и диоптричен мерник.
Пушката е с прясно смазан 40-50 годишен кожен маншет и стреля жсб екзакт с 164м/с. Със същата пушка при пълно безветрие съм целил 10/10 пъти от маса кенче 330мл на 49м

Преди стрелбата по кенчето пострелях по хартия за да се определи отклонението от вятъра и пропадането. Получи се "група" 40мм по хоризонтал и 60мм по вертикала. Отместването спрямо прицел ата точка(парче зелено тиксо в горен ляв ъгъл на мишената) беше 60мм ветрово отместване и 100мм по вертикала.

С вече известната корекция почнах да се целя в мислена точка в ляво над кенчето и го пронизах 3 от 10 пъти. Ако имах реална прицелна точка а не се целех по виртуална такава резултата щеше да е още по добър понеже всички дупки на хартията се закриват от кенчето но целта беше друга и за мен беше успешно постигната.
И трите попадения пробиха двустранно кенчето.

Някой може да се чуди защо изобщо се "хваля" с 3/10 по кенче на 50м на вятър с
50 годишна 7.5 джаулова пушка с диоптрик.

Следва тест 7.5джаула с диоптрик по фт мишена на 50м ;-)
 

Attachments

  • IMG_20200203_201436.jpg
    IMG_20200203_201436.jpg
    208.8 KB · Прегледи: 52
Последна промяна:

Kameno Karp

Редовен Потребител
Днес за пореден път излязох да пострелям. Преди да тръгна към "стрелбището" пуснах в къщи няколко съчми на 13 м. Влизат в една дупка. Стрелям седнал. Пушката отпред е подпряна на торбичка а отзад я държа.
На "стрелбището". Разстояние 55 м измерено по скалата на оптиката. Резултати - трагични. Вярно, че подухваше вятър от всякакви посоки и не винаги при мен и при мишената посоката беше една и съща, но ме съмнява това да е причината за зарята ми. Ето за какво иде реч.Листите са от малка тетрадка.
IMG_20200204_113723.jpg IMG_20200204_121343.jpg IMG_20200204_122502.jpg IMG_20200204_123807.jpg IMG_20200204_114224.jpg
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
DIANА AR8 - 5.5 кал. Пък чашките са писани в долния ляв ъгъл. Всичките са ЖСБ.
Ако някой можещ да стреля с ПП иска да я пробва, с радост бих приел та да стане ясно, аз ли съм сакат или...
 
Последна промяна:

Коварен

Редовен Потребител
Добре е също да замериш скоростите с хроно, щом на 13м всичко е една дупка а на 55м е такава заря нещо не е наред с компресията. Надуй с уста през дулото и ако издиша е заминало уплатниние на цевта или маншет.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Днес за пореден път излязох да пострелям. Преди да тръгна към "стрелбището" пуснах в къщи няколко съчми на 13 м. Влизат в една дупка. Стрелям седнал. Пушката отпред е подпряна на торбичка а отзад я държа.
На "стрелбището". Разстояние 55 м измерено по скалата на оптиката. Резултати - трагични. Вярно, че подухваше вятър от всякакви посоки и не винаги при мен и при мишената посоката беше една и съща, но ме съмнява това да е причината за зарята ми. Ето за какво иде реч.Листите са от малка тетрадка.
View attachment 81403 View attachment 81404 View attachment 81405 View attachment 81406 View attachment 81407
Смени ли оптиката?Колкото до 55м.Въобще не си е шега таз дистанция и то при наличието на вятър!
 
Нагоре