МИШЕНИ - снимки. За мунициите и групите.

sts1969

Редовен Потребител
Вярвам че е така, не му разбирам. Но аз като ползвам ръката си за задна опора, виждам пулса си като подскоци на кръста на оптиката върху мишената и се налага да дебна изстрела да е между тях. Ако отпред имах менгеме, можеше да регулирам нагоре-надолу така че приклада да е стъпал на масата, а не да го придържам повдигнат с ръка.
Васко, каквото и "менгеме" да стяга пушката, започваш да си броиш пулса в момента в който хванеш ръкохватката. Спасението е да настройш центъра на хикса, и да докосваш само спусъка на пушката.:cheers:
 

xpresident

Редовен Потребител
Васко, каквото и "менгеме" да стяга пушката, започваш да си броиш пулса в момента в който хванеш ръкохватката. Спасението е да настройш центъра на хикса, и да докосваш само спусъка на пушката.:cheers:
Както казах, не му разбирам. Мислълта ми беше че човек който умее да стреля бенч, ще направи по-свита група от мен.
 

njatanasow

Редовен Потребител
Вярвам че е така, не му разбирам. Но аз като ползвам ръката си за задна опора, виждам пулса си като подскоци на кръста на оптиката върху мишената и се налага да дебна изстрела да е между тях. Ако отпред имах менгеме, можеше да регулирам нагоре-надолу така че приклада да е стъпал на масата, а не да го придържам повдигнат с ръка.
Като гледам какво пишеш...явно нищо не разбираш от този вид стрелба!
Ако нямаш преден рест,си правиш (купуваш) по висока възглавница с пясък,а от зад "заешки" уши.Приклада на почти всички пушки е под наклон, с придвижване напред или на зад нагласяш центъра.Няма такова положение пушката да опира на масата!
Ако не си ме разбрал питай!
 

njatanasow

Редовен Потребител
Светльо,какво стягане на пушката от реста си написъл.Ти поне знаеш, че пушката се пързаля в реста и всяко едно стягане осира стрелбата!
 

sts1969

Редовен Потребител
Светльо,какво стягане на пушката от реста си написъл.Ти поне знаеш, че пушката се пързаля в реста и всяко едно стягане осира стрелбата!
Знам Ники, просто повторих думите на Васко. Исках да акцентирам не върху стягане, връзване, бетониране, а върху факта, че няма да избегне треперенето на пулса си в оптиката каквото и да я прави пушката. :cheers:
 

Ponti_1980

Новодошъл
IMG_20190219_100053.jpg IMG_20190219_094029.jpg IMG_20190219_093804.jpg IMG_20190219_093801.jpg IMG_20190219_093748.jpg IMG_20190219_093739.jpg IMG_20190219_093641.jpg Здравей те, нов съм във форума от скоро и попаднах на тази тема за мишените.
Изгледах скици на всички мишени и реших вчера да направя една стоманена взаимствана от биатлона.
Още е в процес на дорабодка захващащия механизъм.
Отвор ф28
Шайба ф25
Пробвах мишната на 35м с ПЦП булбос 5.5 с чашки гамо 1гр.
Малко е смотано изпълнение, но като за набързо се получи.
 

Hidden

Редовен Потребител
Няма ли да е по-добре пластмасовите щипки да се заменят с дървени? Или да се измисли система за захващане с магнитчета. Иначе ми харесва.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Размера на отвора и лъжичката е по-добре да са обратно(по-голяма лъжица от отвора).
А не виждам и система за вдигане - с друга мишена или въже. Или някой ще се разхожда до мишената?
Щита е доста голям, и може да се направят от самозареждащ се тип - два реда отвори и като удариш лъжицата в долния, качва се зад горния отвор.
 
Последна промяна:

Ponti_1980

Новодошъл
Тънки ламарини използваш ми се струва, и може да се огъват.
Поцинкована ламарина 2мм/за щита/
3мм за мишените, но забелязъх че при първия истрел я огъна.
Добавих още две шайби и проблема е решен. Мрси за съвета.
 

Ponti_1980

Новодошъл
Няма ли да е по-добре пластмасовите щипки да се заменят с дървени? Или да се измисли система за захващане с магнитчета. Иначе ми харесва.
Със дървени не става, защото много придържат, ако се стреля с по малко дж. Със магнит също
Ако стреляш със по голями дж. падат всички мишени.
Благодаря за съвета.
 

Ponti_1980

Новодошъл
Размера на отвора и лъжичката е по-добре да са обратно(по-голяма лъжица от отвора).
А не виждам и система за вдигане - с друга мишена или въже. Или някой ще се разхожда до мишената?
Щита е доста голям, и може да се направят от самозареждащ се тип - два реда отвори и като удариш лъжицата в долния, качва се зад горния отвор.
Да така е,но това е вразрабодка зада може всеки сам да си направи мошена.
Евтино.
Поздрави
Дойдеми идея за дистанционно вдигане.
Благодаря. ⬆️
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Махни желязото с щипките и на неговото място премести другото с дисковете, така че да съвпадат с дупките. Може да завариш по още един диск на пръчката да станат като сандвич.
Удряш в дупката и го замяташ нагоре, и ще се покаже над щита. Удряш го отгоре и пада пак зад дупката . Демек става самозареждаща, ако успяваш да уцелииш де. Още резбата на пръчките трябва малко да я обработиш за да намалиш триенето, или да преработиш в чиста ос.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Днеска малко постреляхме в хубавото време с колеги от Русе. Имаше леки пориви на вятър от време на време. Първата снимка е на 50 метра разстояние, а втората на 65 метра. За пръв път стрелям на дистанция над 35 метра с моя пушка за групи, понеже преди това с пружинната пушка това ми беше предела. Когато се науча да събирам групата в монета от 1 лев на тази дистанция (50-65метра), ще пробвам на по далечни разстояния. Стреляно е с чашки ЖСБ 1.175 грама, пушко-пистолет Крал Армс НП 05, калибър 5.5мм.
 

Attachments

  • P_20190304_172758_1.jpg
    P_20190304_172758_1.jpg
    398.1 KB · Прегледи: 71
  • P_20190304_172912_1.jpg
    P_20190304_172912_1.jpg
    379.7 KB · Прегледи: 67
Последна промяна:

dberov

Редовен Потребител
На кратко, как е стреляно, скорост, брой изстрели, температура, оптика на какво увеличение...т.н.
 
Последна промяна:

llcoolj

Редовен Потребител
Забравил съм да уточня! Не е стреляно от ръка, а подпрян на предния капак на колата. Пушката е подпряна отпред на торбичка с полимерни гранули. Скорости от 281 до 277 м/с. Температука около 15-17 градуса. Оптика Хоук 4-12Х40 АО и съм стрелял на увеличение 10.
 
Последна промяна:

Коклев

Потребител
Здравейте на всички. Нов съм във форума, чета го от няколко месеца. От месец съм притежател и на първата си пушка Hatsan Striker Edge Vortex по стечение на обстоятелствата в калибър 6.35. За момента стрелям от дистанция 20метра понеже това ми е почти максимално възможното в двора. Качвам снимки от днес не за да се похваля, че съм постигнал кои знае какво, а ме интересува мнението ви. В смисъл като за начало добро ли е представянето на пушката и зад спусъчното устройство (аз). До момента съм изтрелял към 200 чашки, така че смятайте ме за новобранец отвсякъде. На едната снимка съм снимал 3 мишени с различни чашки. Възможно ли е резултата да е само заради чашките имайки в предвид, че няма корекции по пушката или оптиката докато стрелям с трите вида. JSB ме удиви. Докато стрелях с H&N в един момент реших, че нещо не е наред е сложих 2 jsb и резултата веднага се видя - почти една в друга.
Това с капачката отново е на 20 метра.
Просто искам някакво мнение, незнам кое е добре. Няма никой стрелящ покрай мен за да се ориентирам колко съм зле :)
 

Attachments

  • IMG_20190315_161805.jpg
    IMG_20190315_161805.jpg
    187.4 KB · Прегледи: 72
  • IMG_20190315_165959.jpg
    IMG_20190315_165959.jpg
    519 KB · Прегледи: 72
  • IMG_20190315_170531.jpg
    IMG_20190315_170531.jpg
    190.9 KB · Прегледи: 71
  • IMG_20190315_170544.jpg
    IMG_20190315_170544.jpg
    224.9 KB · Прегледи: 72
  • IMG_20190315_171703.jpg
    IMG_20190315_171703.jpg
    162.3 KB · Прегледи: 76
  • IMG_20190315_170139.jpg
    IMG_20190315_170139.jpg
    280 KB · Прегледи: 71

Gadnqra

Редовен Потребител
Добра е много мишената. Научил си и кои са правилните чашки. Увеличавай дистанцията полека. Пробвай и на 25 метра.
 

Коклев

Потребител
Благодаря за мнението колега, ще потренирам още малко на 20, а през това време ще търся удобно място за по-голяма дистанция. Иска ми се да събирам всички в центъра на 20 преди да мърдам на повече.
 
Нагоре