Лъкове и арбалети

Уteжнете си стрелите (болтовете) направете няколко изстрела и тогава критикуваuте! Сигурен съм че след утежнението на стрелите няма никога повече да стреляте с кухи стебла.Много неща в съвременните оръжия са умишлено направени така че да "скопяват" потенциала на оръжието.Тая куха стрела става само да я огънеш с нея и да пиеш сокове и коктейли ! Проектила -стрела-куршум-болт е толкова важен колкото и оръжието! Проектила прави 50% от изтрела !

Тази модификация ви позволява да привеждате арбалета си от походна в бойна готовност за по малко от минута !
Понеже от вчера я нищиме темата, реших да прееба една стрела. Сам о че са карбон, и не успях да сваля капачката (явно трее да се нагрее) и не смея с клещите. Но пък намерих две алуминиеви по-къси(42см)та от двете направих една. Скъсих яс 3 см( щото беше подбита) , натепах я до горе с пясък, сглобих я и я залепих.Та трее да ви кажа че колегата е мноо прав. Се едно стреляш с друг арбалет.
Първо при изстрел не се чува гадното "трт" на тетивата, а едно маазно " фуп", и нема вибрации. Второ, почваш да усещаш неккъв откат(който може и преди да го е имало, ма от вибрацията да не мое да се фане) демек се държи като оръжие вече. И трето, пробивната сила е къде - къде, да не кажа двойно. Но единствен минус е че на 20 м, си 8 - 10 см по ниско, и трее на се прострелва на ново. Ма тва нема как да се знае точно защото тоя арбалет пътво не е прострелян с такива стрели, и второ, аз избързах с утежняването, а трееше първо да пусна 2 - 3.
 

Attachments

  • 17036760334844267391797837917226.jpg
    17036760334844267391797837917226.jpg
    132.8 KB · Прегледи: 47
  • 17036760733164164192505963518861.jpg
    17036760733164164192505963518861.jpg
    134.7 KB · Прегледи: 47
Последна промяна от модератор:

Djack

Редовен Потребител
Дали за толкова години производство и стрелба с лъкове и арбалети си мислите, че не са правени всякакви сметки и експерименти и хората не са открили златната среда? Или може би им е липсвал пластелина като откритие, а не са се сетили че могат да ги натъпчат с кал?
Що не пробвате да си нарежете стрели (болтове) от арматура - 6/8мм ? С нея ще е трепач работата.
 
Далеч съм от мисълта да се праа на умен и за това експериментирам. Пак излязох на вън, (времето е уникално) пуснах две стрели, и да ти кажа - бе има си разлика... Дори и при влизане на стрелата в мишената звука е по плътен.
 
Последна промяна от модератор:

sts1969

Редовен Потребител
Би трябвало да има някакъв смисъл, защото познавам много колеги, които си напълниха прикладите на пружинните пушки с пясък или сачми, за да намалят отката и подобрят баланса (не че пясъка също не е открит де) ???
 

Djack

Редовен Потребител
Абе, подочул си нещо, ама трябва още да почетеш! Цялата ти теория се основава на масата и на "Закона за запазване на енергията"! Няма лошо, ама тея неща важат не само когато проектила лети и не само когато се забива в мишената! Тия закони важат през целия път на съчмата, куршума, стрелата, болта, ....... гайката и каквото още се сетиш! Включая и тяхното излитане от оръжието. Я вземи (понеже са твои думи) една пушка стреляща с еднограмова чашка със 100м/с и пусни с нея един 3гр. слъг.....! Нали се сещаш, какъв ще е резултата? Какво разстояне ще измине той и с каква скорост, ако изобщо успее да излезе от цевта? Същите неща важат и за арбалета. Първото нещо, което иска стрелата, е да остане да лежи върху арбалета, после е всичко останало! За да запазиш показателите на едно оръжие, след като си му сменил теглото на проектила, трябва да засилиш всичко останало ....... , тоя арбалет или лък, после кой ще ги зарежда? Да не говорим, за натоварването на конструкцията, което най-вероятно ще надхвърля здравината на изделието. Не ги ли пипнеш тия другите (маловажните) неща, и стрелата и куршума ще са с много по-ниска скорост и съответно далекобойност!
И последно, понеже каза, че няма огнестрелно оръжие с грамаж на куршума като на въздухарките, разгледай ей тоя калибър - .17HMR ;)

п.п. За ролята на тежккия приклад, ако искаш да обеснявам, казвай! Пак е свързано със същия закон - ЗЗЕ Закон за запазване на енергията!
 
@Amatama и @Валентин Шаранков...нещо имам съмнения,че сте един и същи човек,с два профила...
Нема как да сме. Аз съм от Горни Богров, а арбалет имам от има нема два месеца. Кракен, на 200 либри. Ако искаш след празниците, мини през Богров. Че постреляме, ако е хубаво времето. Да видиме как, какво и така. Ма трее да направя три стрели поне, за да се сравнят с другите. И да се види на 50 м.

Започва да става интересно. Възможно е, това да е отмъщението на дрона.
Абе вие сте като малките деца. Тук съм защото съм нов в това хоби, и искам нещо да науча. Обаче кат гледам - само си ги мерите, и другото е баластра-мохабет. До са съм стрелял има нема 50 стрели, ма имам чувството че некои дет коментират, и арбалет си немат.Айде да пораснеме, и да се държиме мъжки!!! Не е трудно. Лека вечер
 
Последна промяна от модератор:

Mandalorian

Новодошъл
Абе, подочул си нещо, ама трябва още да почетеш! Цялата ти теория се основава на масата и на "Закона за запазване на енергията"! Няма лошо, ама тея неща важат не само когато проектила лети и не само когато се забива в мишената! Тия закони важат през целия път на съчмата, куршума, стрелата, болта, ....... гайката и каквото още се сетиш! Включая и тяхното излитане от оръжието. Я вземи (понеже са твои думи) една пушка стреляща с еднограмова чашка със 100м/с и пусни с нея един 3гр. слъг.....! Нали се сещаш, какъв ще е резултата? Какво разстояне ще измине той и с каква скорост, ако изобщо успее да излезе от цевта? Същите неща важат и за арбалета. Първото нещо, което иска стрелата, е да остане да лежи върху арбалета, после е всичко останало! За да запазиш показателите на едно оръжие, след като си му сменил теглото на проектила, трябва да засилиш всичко останало ....... , тоя арбалет или лък, после кой ще ги зарежда? Да не говорим, за натоварването на конструкцията, което най-вероятно ще надхвърля здравината на изделието. Не ги ли пипнеш тия другите (маловажните) неща, и стрелата и куршума ще са с много по-ниска скорост и съответно далекобойност!
И последно, понеже каза, че няма огнестрелно оръжие с грамаж на куршума като на въздухарките, разгледай ей тоя калибър - .17HMR ;)

п.п. За ролята на тежккия приклад, ако искаш да обеснявам, казвай! Пак е свързано със същия закон - ЗЗЕ Закон за запазване на енергията!
Тя форумлата е измислена от има няма хиляда години-от както го има арабалета.Един грам тежест на един килограм сила на опън.Преведено араблет с мощност 80 кг най добрия болт за него е 80 грамов.Няма нужда да се открива топлата вода ...
 
  • Смешно
Reactions: NME
Нагоре