Купа Ботев 2011 (4.06.2011)

братушка

Редовен Потребител
Обявявам, че тази година състезанието по пневматичен Бенчрест и Варминт ще се проведе на 04 юни в село Ботево, обл. Враца.

В програмата на състезанието са следните дисциплини:
- Бенчрест за група 3х5х5 на 50м за клас PCP-Unlimited;
- Бенчрест 50 (за точки) 3х25 на 25м за клас ППП;
- Бенчрест 50 (за точки) 3х25 на 25м за клас PCP-International (до 16Дж);
- Варминт 55-100м за клас PCP-Unlimited;
- Варминт 35-80м за клас ППП.
(отделно класиране за PCP-International при Варминта няма да има. Желаещи ще могат да участват в клас PCP-Unlimited при общи условия.)

Състезанието ще се проведе по регламентите на БАФТ:
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... -Group.rtf
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... R-BR50.rtf
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... armint.rtf
http://www.airguns.bg/files/bratushka/B ... -Rules.rtf
Със следните уточнения:
- при БР-50 ще се използва следната мишена на лист А3:
http://airbenchrest.ru/images/stories/p ... target.pdf
- при БР за група ще се използва следната мишена на лист А3:
http://www.airguns.bg/files/bratushka/t ... A3-5x5.pdf
- всички сесии за стрелба при БР са с продължителност 30 минути;
- няма да има пристрелъчни сесии в деня на състезанието;
- теренът за стрелба ще бъде готов в петък сутринта и целия ден ще може да се ползва за пристрелки, тренировки и други подобни нужди на състезателите и гости;
- тази година няма да се присвоява награда за най-добра група;
- разрешава се ползване на лични маси за стрелба;
- разрешава се полване на персонални ветромаркери и ветропоказатели;
- Не се разревшава дозареждането на пушката на мястото за стрелба (на масата). Всички технически процедури, включително дозареждане/донапомпване ще се извършват зад контролната линия.

Графикът за провеждане на състезанието ще е много прост:
- Започване на записване от 8:00. Пристигналите предварително ще могат да се запишат предния ден.
- в 9:00 започва да стреля първата смяна;
- след това всеки кръгъл час започва да стреля поредната смяна. Без прекъсване за обяд;
- приключване на стрелбите според броя на състезателите и нужните за това брой смени;
- награждаване според готовността на резултатите.

Окончателен график за стрелби по смени ще бъде готов преди започване на 2-ра смяна (10:00). Който не успее да се запише до тогава няма да участва в класирането.
Всичко ще изглежда приблизително така:
- В ХХ:00 започва поредна смяна за стрелба. Стрелят паралелно всички класове БР и 1-ва "подсмяна" Варминт.
- ХХ:20 приключва първа "подсмяна" варминт, сменят се стрелците в съответноте коридори и започва втора "подсмяна";
- ХХ:30 приключва поредната смяна БР;
- ХХ:45 приключва втора подсмяна Варминт;
- ХХ:45 - ХХ:55 сменят се мишените (и БР и Варминт);
- ХХ:57 свири се сигнал за 3-минутна готовност;
- ХХ+1:00 започва следваща смяна.

Ще има готов график за стрелби по смени, окачен на видно място.
Никого за нищо няма да чакаме. Всеки си знае смяна (съответно и часът на започването и) и коридора, просто се всири начало и който не е на мястото си е за негова сметка.
Назначаването на коридорите ще става служебно. Няма да теглим жребий, ще назначавам как ми дойде на момента според наличните бройки по класове. Ще гледам в различните смени стрелците да са в различни коридори.

Зад гърба на стрелците (1-1,5м) ще има контролна линия: всички наблюдатели, куфари, помпи и бутилки зад нея.
Нарушаването на това правило ще се разглежда като нарушаването на Правилата за Безопасност.

Настаняването е традиционно на палатков лагер. Още не съм говорил с Кмета, ако той ще предложи нещо ще пиша допълнително.
Ще приемам гости от четвъртък до неделя.

Ще помоля тези, на които дадох масичките да ги докарат (или да ги предадат по някого) не по-късно от петък вечерта. После пак ще си ги отнесете, те ни трябват там само за 2 дни, но всичките.
Носете си столчета. Този въпрос не е решен още централизирано.
Носете си и плажни чадъри и/или мобилни шатри.


ПС: ще е добре да ми изпращате заявки за участие на ЛС или и-мейл "mabramov @ mail , bg".
 

братушка

Редовен Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

Преди малко научих, че 28 май ще е работен ден: 24.05 е вторник - праздник, 23-й понеделник ще почиваме и ще го отработваме на 28-й събота.

За мен лично това не е проблем (и така си мислех цедмица отпуска да си взимам преди датата).
Но да чуем и другите по въпроса за смяна на дата, докато не е късно.
 

братушка

Редовен Потребител
Купа Ботев 2011 - СПЕШНО !!!

Ей, народе - мислете бързо какво да правим с датата !!!

Че както мълчат всички ще взема да помисля, че или всички ги устройва да идват в работен ден, или че никой не мисли и да идва...
 

bor1968

Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

За мен не е проблем, ще си взема ден, затова и не отговорих веднага. Мисля обаче, че много хора няма да дойдат понеже ще са на работа.
Затова ще е по-добре датата да бъде сменена.
Миша, кови дата 5 юни за да няма после - ,,Аз не дойдох само защото беше работен ден."
Това е моето мнение.
 

andi

Редовен Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

И аз съм за 05 юни .
Мотиви : по-близо е до 02 юни , 24 е традиционно свързан с други традиции , абитиуриенти, първокласници, подготваци , пикник с агънце ........
 

ininia

Потребител
ФТКС
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

Макар че не ходя на работа,моето лично мнение е за 5 юни :) :cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

Аз съм за 21-24 май. По удобно ми е и ще ми е по спокойно . Няма да се налага да препускам и веднага на работа после.
Мисля че за повечето хора които пътуват от по-далеко ще е така.
 

dinkata

Редовен Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

Akela1 написа:
Аз съм за 21-24 май. По удобно ми е и ще ми е по спокойно . Няма да се налага да препускам и веднага на работа после.
Мисля че за повечето хора които пътуват от по-далеко ще е така.

И за мен шансът да дойда е по - голям за тази дата, защото после започва сесията... :rambo: :rambo:
 

Filins

Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

21-24... умряла работа... :stop:
Един куп народ са си резервирали почивката още преди месеци, други или имат абитюренти или са канени на такива... ??? Състезанието е в 2 дена, а там са 4 поредни..... :wall: Моето лично мнение е, че по-удобно би било 04-05.06 и съм съгласен с Andi! :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

Юни месец и на мен ми звучи по-добре поради горе споменатите причини, винаги съм имал желание да дойда на това състезание, но съм нямал възможност дано този път всичко да е наред и да присъствам :cheers:
 

njatanasow

Редовен Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

Ако не си остане старата дата,по добре 4-5. 06.2011
 

братушка

Редовен Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (28.05.2011)

Официално променям дата на състезание за 5.06.2011.



ПС: моля модераторите да променят дата в заглавието на темата, че аз не мога.
 
A

Anonymous

Гост
Re:Купа Ботев 2011 (5.06.2011)

05.06.2011 год. се пада в неделя .
Това означава ли , че в неделя ще се проведе състезанието ?
 

stelibg

Потребител
Re:Купа Ботев 2011 (5.06.2011)

Akela1 написа:
05.06.2011 год. се пада в неделя .
Това означава ли , че в неделя ще се проведе състезанието ?

Говорих с Братушка по този въпрос. Състезанието ще е в събота (04 юни) . Просто не е догледал календара. Пиша от негово име, защото той е на Ботево, а там няма интернет.
 
Нагоре