Купа Ботев 2011 (4.06.2011)

dilom08

Редовен Потребител
1 МОА колко е като размер? 1 инч или? Че не мога да си представя групите какви са като рамери.
 

big_dragon

Редовен Потребител
dilom08 написа:
1 МОА колко е като размер? 1 инч или? Че не мога да си представя групите какви са като рамери.
На различните дистанции групата е различна. На 100 ярда е 1инч, съответно но 50 ярда 1/2 инч и т.н.
Тук е добре обяснено:http://www.ada.ru/guns/ballistic/MOA/index.htm

За по-голяма точност виж закаченият фаил.
 

Attachments

  • boza.JPG
    boza.JPG
    153.7 KB · Прегледи: 62

ангел иванов

Потребител
1МОА е ПОЧТИ равно на 1 инч на 100 ярда. Всъщност 1МОА е равно на 26,6мм на 100 ярда или 29,1мм на 100m.
А на 50 метра колко трябва да бъде-наполовина ли?
 

stelibg

Потребител
ангел иванов написа:
1МОА е ПОЧТИ равно на 1 инч на 100 ярда. Всъщност 1МОА е равно на 26,6мм на 100 ярда или 29,1мм на 100m.
А на 50 метра колко трябва да бъде-наполовина ли?

Наполовина
 

братушка

Редовен Потребител
2о10 г.
Бенчрест РСР:
1. SteliBG - 1,775 М.О.А.
2. s73r01d - 1,950 М.О.А.
3. Andi - 1,968 М.О.А.
4. Bai-A4o - 2,071 М.О.А.
5. Велина - 2,187 М.О.А.
6. Fatalen - 2,614 М.О.А.


2011 г.
1. Svirepiy 5,5 0,973 МОА
2. Bai a4o 5,5 1,324 МОА
3. samurai 5,5 1,506 МОА
4. stelibg 5,5 1,595 МОА
5. dp1962bg 4,5 1,643 МОА
6. NJAtanasov 5,5 1,675 МОА
Първа година до 3 МОА, втора до 2 МОА...
Какво ще кажете догодина всички състезатели да са под 1 МОА ;) ;) ;)


ПП: и да обърна внимание: стрелбата беше по пълна програма, не някакви скромни 5 групички..., а като на световно - резултатът е усреднен от 15 групи по 5. За точките същата работа. За качеството на обслужване няма да коментирам, но в спортната част покриваме норматива по сложност минимум като за Европейско.
 
A

Anonymous

Гост
Благодарим за гостоприемството на Миша и Аленка!
Честито на победителите!


Ето малко снимки : http://www.airguns.bg/files/akela/

както и 2 акцента :

... някъде на североизток.... тук все още взривяваме влакове ;)
 

Attachments

  • DSC_0113a.JPG
    DSC_0113a.JPG
    49.5 KB · Прегледи: 111
  • DSC_0115a.JPG
    DSC_0115a.JPG
    76.9 KB · Прегледи: 132

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Не мога да се сдържа да не пиша - култова е станала снимката... :bravo: Това май е преди Бяла Слатина. Не се учудвайте, в Северозападнала България е така ... за жалост.

П.п. Обработката също е добра. Със шопа ли е или някакъв по-лесен инструмент ?
 

ininia

Потребител
ФТКС
Светльо,свалям ти шапка за "идейната" снимка! :bravo: :bravo:
За съжаление наистина в северозапада (и около Бяла-Слатина) е така.
 

DANNY

Редовен Потребител
Akela1 написа:
Благодарим за гостоприемството на Миша и Аленка!
Честито на победителите!


Ето малко снимки : http://www.airguns.bg/files/akela/

както и 2 акцента :

... някъде на североизток.... тук все още взривяваме влакове ;)

Поздравления за снимките!
Както винаги на ниво :bravo:
:worship:




п.с. само от любопитство
Какъв е фотоапарата и обектива?
 

lynx

Редовен Потребител
piperov_pipi написа:
.............но за да има мир и "равен старт" на състезанието в Ботево няма да нося нищо...ще стрелям с оборудването на КУБОЯ

Нещо не виждам в класирането резултатите на Дядо Данчо, изпуснали сте го при вписването а разбрах че е участвал в надпреварата.
Беше обещал да стреля без "менгемета" за да ми докаже че няма значение дали се стреля от чувалче или със стенд+заешки уши.
 

piperov_pipi

Потребител
Каубой, както обещах на Ботево исках да стрелям с твоята пушка за да сме с "равен старт" чаках да се появиш, но ти както винаги се държа като мишка и ме излъга...така, че ми дадоха някаква пушка дори и името и не знам и каквото можах направих, ако стрелях с твоята пушка сигурно по-добре щях да се представя. В едно състезание винаги има победители и победени. Не е срамно да бъдеш победен от достойни противници, а на Ботево всички бяха достойни противници. С нищо не помагаме на форума ако стоим само пред компютъра, търсим косури на колегите си и говорим празни приказки...апропо Николай стреля без РЕСТ и стана първи в класа си /всяка негова победа я чувствам като моя нали съм му треньор/ и понеже чувалчето му беше ниско, се наложи да търсим дървено чуканче от гората...
Ела на следващото състезание, защото ако не дойдеш не знам с каква пушка ще стрелям, а твоята е класна...нали ?
... :cheers:...
 

lynx

Редовен Потребител
Нещо не сме се разбрали.
Аз изрично посочих че няма да идвам, как реши че ще стреляш с моята пушка?
Всички ли които не са дошли на дадено състезание са мишки?
Въпросът ми беше отправен към организаторите, защо са те изключили от класирането въпреки че си участвал?
А вместо организатора ми отговаряш ти с откровени обиди.
Нямам представа какво си постигнал на състезанието и дали си бил победител или победен, само видях че си изключен.
Доколкото разбрах от твоите намеци, искаш на Ботево да направиш демонстрация че и без стендове ще постигнеш добър резултат, но вероятно си имал предвид друго с "оборудването на Каубоя".
Разбери че нямам състезателни мераци, само веднъж съм ходил на състезание по БР.
За мен стрелбата е хоби, стрелям си най-често на двора и през уикендите на Голямата Бонсова поляна, а ако евентуално някое състезание ме заинтригува с подходящи условия и правила, чак тогава ще реша дали да се състезавам.


P.S. Извинявам се за забележката, гледал съм класирането на 50 метровите и не съм довидял:-[
Дядо Данчо си го има в класирането!
Благодаря на колегата който ме насочи да погледна в другата таблица.
:cheers:
 
Нагоре