Купа Ботев 2010

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Ето , топлата вода е открита , защо трябва да сме различни ? Какво печелим , освен его ?
:eek: Одавна не бях чел подобни неща, но последния път нищо хубаво не стана. Тъкмо след последната среща си казах че никой не се е карал (изнервял)във форума по-темата за състезание, и ме беше страх да напиша похвала някой да не размисли и ето на тука се почва нещо за сега е в зародиж, но едва ли ще остане така ако се продължи.
@andi - само да те питам ти досега къде спа че не предложи в темата за регламенти твоите идеи ами чак сега преди състезание се сещаш да променяш правила, мишени и т.н. Не смяташ ли че братушка вече до някаква степен си е направил организацията пък може и мишените, че и има опит и е наясно какво иска да направи. Поне както е тръгнало край Пловдив ще можеш и ти ако искаш да организираш едно състезание както ти искаш и да покажеш разликата пък хората ще преценят. :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Мишената ни си е стандартна международна като за бенчрест за група. Просто аз се опитах да видя колко такива могат да се съберат на един лист А3 за да не се ходи всеки път да се сменят една-по-една. Излязоха 8 такива мишенки на листа: 7 зачетни и 1 пристрелъчна.

Ония мишени с по 25 мишенки на листа са за БР-50, за точки. И после започват да измислят правила как да изравнят калибрите при стрелба. Затова и не допускат 6,35 въобще. Стрелят или само с един калибър или с маймунка "догаждат" по-малките калибри до най-големият, обикновено 5,5.

При БР за група проблемът с калибрите просто не съществува, а мишенките са по 7 на лист само за да се пести времето от ходене за смяната им. Смятай, че просто са ти качили на стойката 7 стандартни мишенки наведнъж.

Имам и вариант с 5+1 мишенки на лист А3.
Но остава проста математика и малко личен опит, че едно и също количество хора ще стрелят вариант 2х7х5 за по-малко време от варианта 3х5х5 или за същото време 2х7х5 ще успеят да стрелят повече хора.


ПС: между другото - за БР-50 ние си имаме отделен регламент. А "Купа Ботев" изначално е обявена като "Бенчрест за ГРУПА".


ПС2: помислих си, че имаме по принцип резерва за повече състезатели - обедната почивка. Ако надхвърлим наистина "капацитета" ще помисля да има 4 смени, но вече без почивка за обяд.
 

cdman

Администратор
Нека не забравяме че все пак състезанието се организира от Братушка , като той се нагърбва с цялата организация , материална база и вероятно финанси. Освен това състезанието се прави за 2-ра поредна година и вече е натрупан опит от предходната :) , и най накрая само ще добавя, че обикновенно домакините имат последната дума основно правилата кое как ще се стреля.

Аз лично смятам да отида и за мен няма никакво значение точно как ще стреляме - по какви мишени и по колко изстрела - каквото и да е измислено в регламетна то ще е за еднакво за всички - ще отида и ще стрелям и ще се забавлявам като другите - Нека не превръщаме темата в голям спор как и защо и дали не може еди какво си.

:cheers: благодарности на Братушка за инициативата и положените усилия :yes:
 

lynx

Редовен Потребител
Колеги, а тези които не харесват идеята с палатките?....има ли наблизо къде да се спи, но нещо по-цивилизовано?
Аз като го видях Ботево на картата и се уплаших, далеч е от по-големи селища и наблизо не видях да има хотели, мотели или друго подходящо ???
 
A

Anonymous

Гост
Приемат ли се "Кошаревски свидетели" :lol: :lol: :lol:, тъй като не мисля да участвам в състезанието :yes:, но ми се идва просто ей така за идеята и :cheers:,пък може и да се размисля за варминта . :p :goodbye:
 

bor1968

Потребител
juli1888 написа:
Приемат ли се "Кошаревски свидетели" :lol: :lol: :lol:, тъй като не мисля да участвам в състезанието :yes:, но ми се идва просто ей така за идеята и :cheers:,пък може и да се размисля за варминта . :p :goodbye:
Никой няма да те върне, ако дойдеш ;). На мен лично ще ми е драго да те видя. :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
Напомням за заявките.
Следваща седмица няма да съм на линия и ще трябва да ме търсите на мобилния.
 

Propar

Потребител
братушка написа:
Напомням за заявките.
Следваща седмица няма да съм на линия и ще трябва да ме търсите на мобилния.

Заявки за участие ли ??? или за присъствие ???.
 

ivodoc

Модератор
Модераторски Екип
Прогнозата за времето някой гледал ли е, че както е подкарало?!
 

братушка

Редовен Потребител
Ms.propar написа:
братушка написа:
Напомням за заявките.
Следваща седмица няма да съм на линия и ще трябва да ме търсите на мобилния.

Заявки за участие ли ??? или за присъствие ???.
Да не би да си се уплашил и няма да участваш ??? :)


Има и по-близка точка за оценка на времето:
http://sinoptik.bg/?tid=20&oid=100&lid=100730425
 

bor1968

Потребител
ivodoc написа:
Прогнозата за времето някой гледал ли е, че както е подкарало?!
Вземете Боби, заедно с шаманските му принадлежности ;).
Той в Русе беше направил такава магия /молебен, или той си знае какво/, че на националната среща, на пук на метеорологичната обстановка в страната в Русе времето беше страхотно :bravo:.


Ms.propar написа:
Заявки за участие ли ??? или за присъствие ???.
Чукча нали стана състезател? За кибик, хапка, пийка и благи приказки също ще остане време ;)
Ние с теб сме олимпийски надежди и ще участваме на олимпийския принцип ;).
 

братушка

Редовен Потребител
Боби, искам те в Ботево още в петък със всичките ти шамански джунжурийки срещу дъжд :crazy:
Който има шатри, май няма да е лошо да ги носи. Е така, за всеки случай :pardon:
Аз междувременно изчезвам и ще ме намерите само на мобилния 0884323423.
Чакам всичките там на място. Сигурни и несигурни, със заявки и без - заповядайте, няма да съжалявате.
 

GTD

Потребител
Русенската група тази година май пропуска. Само Дидо все още се чуди дали да идва :sorry:
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ
GTD написа:
Русенската група тази година май пропуска. Само Дидо все още се чуди дали да идва :sorry:

Как така пропускате бе хора :'(

Аз планувам от петък да съм там.

Миша имаш една шатра от мен :cheers:
 

luis vu

Потребител
то с тоя час на започване сигурно и аз ще дойда в петък :)
 
Нагоре