Коя от двете пушки да избера

Stiliyan135

Новодошъл
Здравейте колеги нов съм във форума
Имам няколко въпроса към вас
Имам язовир който е 120 метра широк идеята е да си стрелям от единия на другия браг по мишени шишета общо взето да ми прави кеф нещо дето се чупи или пробива не просто хартия... Та спрял съм се на две пушки
Kral Arms Puncher PCP Bigmax X Fiber cal. 6.35mm
И hatsan hercules bully 6.35
Коя ще е по добрия вариянт спрямо сила и точност за лекота не ме интересува по скоро качество, намиране на части.,и бих искал да си остане фабрична без доработки може да ме насочите и лъм други варианти и калибри Благодаря
 
Последна промяна:

emci74

Редовен Потребител
Можеш да добавиш или погледнеш"Хейтсън" Блиц за да е кефа на макс
 

Stiliyan135

Новодошъл
Можеш да добавиш или погледнеш"Хейтсън" Блиц за да е кефа на макс
Колега блица не е ли по слабичък да не стане така че да не може да счупи стъклена бутилка на това разстояние найстина не съм запознат със силата на тези пушки на такова растояние
 

emci74

Редовен Потребител
С 6.35 не бутилки ами и мивки ще къртиш с картечна стрелба. Въпросът е,доколко добра е идеята да стреляш с оловни чашки до водоем?
 

Stiliyan135

Новодошъл
С 6.35 не бутилки ами и мивки ще къртиш с картечна стрелба. Въпросът е,доколко добра е идеята да стреляш с оловни чашки до водоем?
Няма проблем това е моя грижа все пак рибата си е моя няма да я морим :)
 

Stiliyan135

Новодошъл
За тез 120 м. които си споменал,един BOSS ще ти е тамън ;):cheers:
Благодаря колега но като съм рекъл да се давя с повече пари не ме спасявай:stop::D:D та коя от двете дето съм избрал е бпо качествена и безпроблемна с две думи купувам вадя от куфара и стрелям колкото си искам без да мисля за дефекти и пробшеми по нея.. Виждам че си много на ти с тея машинки благодаря много за помощта
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Колега има теми и за двете марки,разгледай ги и си прецини!И двете са на късмет,но май Кралете са по надеждни ,с такова впечатление съм останал.
И разбира се се обърни към Gadnqra,ако не веднага то в последствие ще ти се наложи!
 
Последна промяна:

petrrrrdz1la

Новодошъл
Привет,

Относно: Коя от двете пушки да избера?

Hatsan PileDriver или Hatsan Hercules?

Целта е единствено тренировъчна.

Отворен съм и за алтернативни предложения до този ценови диапазон.

Благодаря предварително!

Поздрави,

П.
 

petrrrrdz1la

Новодошъл
А можеш ли да препоръчаш аналог - марка, модел, калибър? Нещо друго, което ти би си взел спрямо цена/качество?

Или Piledriver .45 е по-скоро оптимален избор?
 

petrrrrdz1la

Новодошъл
Добре. Така или иначе се бях абстрахирал от немските и американските в този клас.

Прегледах диагонално форума и виждам, че ти си човека. Като казваш, че не стрелят оптимално от кутия и трябва да се правят, какъв бюджет човек трябва да предвиди стартово за едно стягане и в какъв приблизителен период/изстрели след пристигането от стоково състояние.

Предполагам, че става въпрос за подсилване на консумативи, оплътнения и прочие. С други думи, нищо фундаментално, като разбира се не държа на конкретни детайли.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Пушката от кутията не стреля, както трябва и е на 20% от потенциала си, няма никакво плато - брой приблизително равни по скорост изстрели, стреля с огромен преразход и тъй като някои детайли не са добре направени - имат нужда от оптимизиране. Освен това след 4 изстрел изпуска всичкия въздух, тъй като клапанът не може да преодолее натиска на газовото бутало, което е пренапомпено. След оптимизацията, пушката се променя коренно и става истинска пушка.
 

petrrrrdz1la

Новодошъл
Колеги,

Като си купувате двуноги за PileDriver .45 и не ви се занимава със стругаро-фризист, имайте предвид че Hatsan си имат специални двуноги - Sotis вероятно ще започнат да ги внасят занапред.

Релсата за оптика е пикатини, но тези за двунога и прочие прибори всъщност не са - по-тесни са с 1 мм, луфта е сериозен и на практика стандартните двуноги не вършат работа.

Малко над 140 метра с .455 кал (11.56 мм), 196 грейна (12.7 гр).

Много сила.

Пробива 4 ламарини: Капак на варел, задна врата на Жук, поставен метален лист вътре, и излиза през гредата от другата страна на Жука.

След като си поиграх няколко уикенда, стигнах до извода, че модел PileDriver няма смисъл от двунога.

На около стотина метра се постига напълно доволна точност и от капак на джип с чувалче.

Определено надмина очакванията ми.

Прилагам снимка.
 

Attachments

  • piledriver.png
    piledriver.png
    370.1 KB · Прегледи: 203
Последна промяна от модератор:

petrrrrdz1la

Новодошъл
Потвърждавам наблюденията на Ники.

За поражение: 196 грейна / 12.7 гр. проектили Слъг
За прецизност: 154 грейна / 10 гр. проектили Диаболо

Изпращам снимки от днес с вторите.

100 метра | 2 лева | група от 5 | 3 един в друг.


Hatsan PileDriver .45 cal
 

Attachments

  • IMG_5847.jpg
    IMG_5847.jpg
    156.4 KB · Прегледи: 72
  • IMG_5846.jpg
    IMG_5846.jpg
    109.3 KB · Прегледи: 66
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Малко над 140 метра с .455 кал (11.56 мм), 196 грейна (12.7 гр).

Много сила.

Пробива 4 ламарини: Капак на варел, задна врата на Жук, поставен метален лист вътре, и излиза през гредата от другата страна на Жука.

След като си поиграх няколко уикенда, стигнах до извода, че модел PileDriver няма смисъл от двунога.

На около стотина метра се постига напълно доволна точност и от капак на джип с чувалче.

Определено надмина очакванията ми.

Прилагам снимка.
Като почнете с глупостите спирка нямате, ти 4 мм ламарина де я видя, мога да ти извадя 2 мм ламарина само ще я чешете с ВО, а има и такива, които са като хартия наистина ама трябва да си наясно с характеристиките на стоманата. Относно точността всичко супер, ама спрете с тая пробивност, че взехте да изспростявате вече!
 
Нагоре