Компресионни пушки за спортна стрелба на 10 м. в зала - HAENEL MLG 550 и др.

A

Anonymous

Гост
Пушките с марка Haenel са производство на бившата ГДР. Със своето качество се нареждат наред с водещите марки в производството на пушки за спортна стрелба като Feinwerkbau, Anschutz и Steyr. Моделът MLG 550 е първият компресионен модел на фирмата. Съществено различното след моделите 310, 311 и 312 е, че въздуха в камерата се нагнетява преди всеки изстрел с помоща на бутално-лостов механизъм. Самият изстрел става с изпускането на този въздух под налягане през боен клапан. Предимството на тази система е в пълното отсъствие на откат, съчетано с липсата на механично триещи се части при изстрел, гарантира идеална повтаряемост на попаденията. Всъщност този принцип е използван за създаването на сегашните PCP пушки, като просто е добавен резервоар за въздух. Като при всяка спортна пушка и тук мерника е диоптричен. При тези мерници вместо леща има миниатюрна дупчица с определен диаметър през която става прицелването. Към по-новите модели е добавена бленда за регулиране на големината и осветеността на просвета.



Уникалното при този модел за разлика от аналогичните модели на другите марки е, че лоста за зареждане се намира над цевта. При останалите се намира отстрани.



Спусъка е с регулируема тежест и дължина на празния ход. Също е възможно преместването му напред-назад с няколко милиметра, според дължината на показалеца на стрелящия.



Съществува разновидност на този модел - MLG 550-1. Разликата е във формата на ложата и наличието на регулируем набузник.



Теглото е около 5 кг. характерно за спортните пушки, като баланса е превъзходен и е точно пред спусковата скоба. Калибъра на пушката е .177 (4,5 мм). Скоростта е между 150 и 170 м/с в зависимост от използваните сачми. Ето още малко снимки на пушката:







В заключение мога да кажа, че MLG 550 е невероятна пушка за ценители. С приятен и в никакъв случай силен звук, идеална повтаряемост и липсата на откат, това е едно бижу, с което можеш да стреляш както вкъщи на 5-10 м. така и на открито до 30 м. при отсъствие на силен вятър.
 

cdman

Администратор
Re: HAENEL MLG 550

Страхотна марка пушки е това , особенно модела: MLG 550-1 , от доста време се оглеждам за такова нещо но не ми е попадало от никъде , четох доста за марката и се оказа че мястото в ГДР където са били правени има традиции в правене на оръжие от много години назад. До колкото знам обаче след сливането на германия явно тая фирма са я купили и вероятно новите продукти излизат под ново име.
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Това е последният Хаенел - модел 554.Произвеждал се е от 85-та до началото на 90-те.
Много труден за намиране, никой не си го продава... :(

attachment.php


attachment.php


Тези снимки са от сайта на клуба по ФТ в Лайпциг:
index.php


FTS-Leipzig050205-08_jpg.jpg


FTS-Leipzig050205-09_jpg.jpg


FTS-Leipzig050205-11_jpg.jpg


FTS-Leipzig050205-04_jpg.jpg


А иначе 550-ки има: http://www.egun.de/market/item.php?id=2111116
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

@Тони
Хубава пушка :) Тук на пръв поглед цевната кутия е променена, както и основното - лоста за зареждане е преместен отстрани подобно на Feinwerkbau mod.600 и mod.601.

fwb6011.jpg
 

rashko

Редовен Потребител
Re: HAENEL MLG 550

ОФФ Тони е един от скритите лимонки в този форум ;) :yahoo:
Жив и здрав все така напред :lol:
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Ради, и от теб малко съм прихванал!
Тази зараза... ;)
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Това е Пушката ! Идеален баланс, невероятен спусък и страхотна точност! Може би единствен минус е лоста за зареждане отгоре, което автоматично означава, че освен с оригиналната диоптрика не може да се ползва с оптика например...
Знам за две чисто нови такива. Едната от двете вече е собственост на мой близък приятел оръжейник...другата все още си стои неупотребявана , понеже този у когото е хем иска да има пневматика, хем не му харесвала тази щото цитирам: " искал нещо по-мощно от сорта на Хатсан 125" ....И два ще му купя срещу тази красавица ...сън не ме лови, като знам, че такова бижу хваща прах в нечий гардероб!
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Колегите, които си падат по такъв тип прецизни пушки, бих посъветвал да се оборудват от eGun.de(за около 400евро) с по една Feinwerkbau 600,601 или Anshütz Superair 2001,2002.
...Оргазмът е гарантиран! :D
http://www.egun.de/market/item.php?id=2110135
http://www.egun.de/market/item.php?id=2093001
http://www.egun.de/market/item.php?id=2108553
А това е за маниаци: http://www.egun.de/market/item.php?id=2111821
Извинявам се за отклонението от темата, но разговорът всъщност е за едно и също.
За пушка с която не можеш да убиеш куче, или да перфорираш сателитка, но можеш да станеш шампион. Въпросните пушки са го правили, многократно. Аншютца почти 600 пъти...http://www.championshooters.com/2002pbig.htm "...This Top class sport rifle combines quality and accuracy. The 597 world record was set with this rifle...."
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Тони, Дианата наистина е манияшка! Според тебе, каква цена може да достигне и изобщо можеш ли да обясниш как става покупката от eGun?
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Тони написа:
В другия форум бях сложил няколко снимки на системата му, но нещо са се изтрили..:

attachment.php

attachment.php

Ами ако не ти е проблем, сложи тези снимки в първия си пост и напиши малко инфо за пушката, а аз ще добавя в заглавието на темата и 554-ката ;)
 

Termina4

Потребител
Re: HAENEL MLG 550

Какво ли е чуството да държиш пушка която е печелила над 500 състезания :) определено ме интересуват тези красавици
 

luft9waffe

Редовен Потребител
Re: HAENEL MLG 550

Termina4 написа:
Какво ли е чуството да държиш пушка която е печелила над 500 състезания :) определено ме интересуват тези красавици
не става въпрос за 597 спечелени състезания(те сигурно са повече),а за рекорд от 597 точки,предполагам от 600 :eek:
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Защо темата се намира в раздел "Компресионна Пневматика" ?
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

off: Защото пушките за които говорим са точно компресионни.
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Е тогава защо има дадени пружинни пушки по снимките в тази тема?
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

rank10 написа:
Е тогава защо има дадени пружинни пушки по снимките в тази тема?

Колега всички снимки са на компресионни пушки. Тези пружини, които виждаш служат за връщане на нагнетяващото бутало в изходно положение. Но иначе изстрела става посредством освобождаването на сгъстен въдух.
 
A

Anonymous

Гост
Re: HAENEL MLG 550

Обаче явно нямат резервоар, а са с нещо като вградена помпа.
 
Нагоре