Колкото се може по-тиха 5,5 пушка (или комбинация пушка+модер)

Lighthammer

Редовен Потребител
Здравейте!
Събирам информация за пушкало, което в общи линии да има следните характеристики: колкото се може по-тихо, да е в калибър 5,5 и да не е нещо гързарски скъпо. Нямам претенции дали да е ПЦП или пружина/газово бутало (още нямам такава пушка, а знам, че трябва да имам). Просто имам голям двор и искам от време на време да си стрелям там (не само със СО2 пистолетчета), без да тормозя съседите (разбира се, при спазване на всички мерки за безопасност).
Приемам съвети всякакви на база личния ви опит.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Пушката е със заглушител.
 

Attachments

  • 20220319_111310.jpg
    20220319_111310.jpg
    470.2 KB · Прегледи: 94
  • 20220319_111313.jpg
    20220319_111313.jpg
    512.8 KB · Прегледи: 88
  • 20220319_111333.jpg
    20220319_111333.jpg
    352.6 KB · Прегледи: 87

rivan

Редовен Потребител
Дончо, към момента нямам намерение да увеличавам арсенала, но все пак ми е интересно, с каква скорост стреля, има ли плато, колко изстрела? Този модел е сравнително отскоро на пазара и няма много инфо.
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Дончо, към момента нямам намерение да увеличаваме арсенала, но все пак ми е интересно, с каква скорост стреля, има ли плато, колко изстрела?
Още не съм стрелял(на работа съм в момента)Утре ще ходя да прострелвам няколко пушки и после ще ти кажа какво е дала от кашон.
 

pachoddp

Потребител
Според моите скромни познания, по-тихото трябва да е ПЦП. Тук няма дрънчене, удари на бутала, пружини и тн., както при пружинната пушка, пък била и тя с газово бутало... А и при ПЦП-то заглушител наистина действа, доколкото съм гледал, за разлика от пружинките, при които т. нар. заглушител, е по скоро за престиж :)....
 

Hidden

Редовен Потребител
Според моите скромни познания, по-тихото трябва да е ПЦП. Тук няма дрънчене, удари на бутала, пружини и тн., както при пружинната пушка, пък била и тя с газово бутало... А и при ПЦП-то заглушител наистина действа, доколкото съм гледал, за разлика от пружинките, при които т. нар. заглушител, е по скоро за престиж :)....
До някъде бъркаш. Често, при еднаква мощност ПЦП-то е по-шумно. Ако му сложиш модер става по-тихо от пружинка. А при пружинните пушки модерите имат по-слабо забележим ефект.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Добре де, никой ли досега не е имал тиха пушка, било то с модер или не?
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Добре де, никой ли досега не е имал тиха пушка, било то с модер или не?
Имал съм тихи пушки-тази е една от тях,но аз никога не съм се стремял към тишина!Обичам да чувам звук.Като в секса-не вика ли жената -да ти такова и секса!!!Нали трябва да се знае какво се върши-ХаХа.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Добре де, никой ли досега не е имал тиха пушка, било то с модер или не?
ПЦП с ниска скорост и малък калибър с възможно по голяма камера на тихото... това е решението! На какви разстояния ще стреляш?
 

rivan

Редовен Потребител
Иска да е 5,5, иначе и аз щях да препоръчам 4,5! И задължително нещо, което да поема удара на чашката и да го омекотява! Понякога звукът от удара е много по-силен от самия изстрел!
Ох, гледам филм и пиша! Петко ме е преварил!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не е проблем калибъра.
Аз и с 9-та си стрелях в двора, ама въпреки омекотения удар в съчноуловителя, си кънти метала.
5,5 пък не е никакъв проблем за обезшумяване на изстрела.
И евтин асанси модер глуши достатъчно, а не е пропблем и да се дооправи. С нагласен такъв с 45 Дж чуваш само ударника и удара на чашката.
Даже и със 70 дж пак не е проблем звука.
Въпроса е единствено къде/какво ще спира проектила.
 

rivan

Редовен Потребител
Зависи и дворът какъв е. Ако е заобиколен от сгради си кънти, ако е открито е доста по-добре. От съседите също зависи, ако започнат да се заслушват, рано или късно ще направят проблем. Ако са разбрани, може да се разберете да стреляш, когато не им пречиш, може и заедно да го правите, най-добре.
 

Lighthammer

Редовен Потребител
Засега мисля да е дебела дървена плоскост, със сигурност няма да е метална по гореизброените причини, примерно 22 мм ОСБ може би на два ката, може да добавя и дебел плат - нещо такова на прима виста. Мястото, зад което ще стои дървената плоскост е изоставено и обрасло яко, на практика джунгла. Така че дори да премине чашка през 4 см плоскост и дебел плат, опасността да стане някакъв сакатлък ще бъде нищожна.
Едит: Дворът е открит, голям, вилна зона. И да, вече с един съсед сме стреляли със СО2 пистолет, но все пак само с един. :D
 
Последна промяна:

peko

Редовен Потребител
ФТКС
НЯМА звук от изстрела сПЦП снабдено с добър модер.
Ако щеш и в зала да си.
Дървен сандък с пясък зад мишената също решава проблема със звука от проектила. Талашита ще го дупчи и ще "сееш" олово из двора.
Плинкинга в къщи не е никакъв проблем.
 

redsox

Редовен Потребител
Аз съм в същата ситуация като колегата, 30 метра двор но имам съседи и улица по която денем минават туристи. Стрелям вътре от вилата в едната стая, махам джама от пантите и през него. На мишената съм сковал една рамка 20х30см и нея я тъпча с пластелин. И тогава слагам картона по който стрелям. Пластелина естествено се сменя периодично. Аз имам само пружинки и като изключа Б3-3 , всичко останало вдига шум и не е много удачно за дворна стрелба.
 
Последна промяна:

rivan

Редовен Потребител
Моят опит е по-скромен, но все пак: понякога, когато жената спи следобед на вилата, съм опитвал да стрелям от терасата от другата страна, винаги ме хваща и ми пили, че съм я събудил!!! Около вилата няма огради, а само гора и на практика дистанциите са неограничени. И модера уж си върши добре работата!:wall: Може и в тройния стъклопакет да е проблемът?
 

Дончо Иванов

Редовен Потребител
Моят опит е по-скромен, но все пак: понякога, когато жената спи следобед на вилата, съм опитвал да стрелям от терасата от другата страна, винаги ме хваща и ми пили, че съм я събудил!!! Около вилата няма огради, а само гора и на практика дистанциите са неограничени. И модера уж си върши добре работата!:wall: Може и в тройния стъклопакет да е проблемът?
Купи и антифони и да спи с тях!
 
Нагоре