Кой каква музика харесва?

Вилян

Потребител
Бяха подгряваща на Machine Head преди много години и откакто ги чух тогава, са ми едни от фаворитите...
Има доста метал групи с различна степен на агресия, но на тези пичове агресията.. някак си агресивна идва... ;) Дайте им шанс дето се вика, вокала не е хич лош тоже ...

 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Да пусна една малко подценявана група. Не са много почитани в Европа, не са им чести концертите!? За мое съжаление се разпаднаха по политически причини, надявам се главният да я основе отново. Идвали са в нашата татковина, но аз не отидох :wall: , не знам защо (защото съм смотан, най- вероятно). Да си намериш тяхна тениска е не възможно, трябва да си направиш по поръчка...
Всичките им албуми са различни, но въпреки това стилът на групата е разпознаваем във всеки албум.
Много народ е минал през групата, като само и единствено основателя, Джон Шафер е постоянен член :crazy:. Въпросният Шафер пише почти всички текстове и музика.
Името на групата е трябвало да бъде Purgatory, обаче се оказва, че има група с такова име. Основателя я прекръства на Iced Earth в памет на свой приятел загинал в катастрофа с мотор - причината е т. нар. черен лед.
Малко като реклама се получи, моля да ме извините.
И трите песни са с различен певец.
Приятно слушане:
 
Нагоре