Китайски BLUETOOTH колонки Hopestar, Tronsmart и други...

Дискусия в 'Дъра-Бъра' започната от DANNY, 16 Септември 2019.

1. DANNY

DANNY Редовен Потребител

Публикации:
    3,814
    от:
    SOFIA
    Много пъти се бях замислял за блутут колонка/и. Голямо удобство да си пуснеш музика от телефона когато си на открито.
    Много пъти се бях замислял, но така и до морето тази година не бях си купил. Не бях се интересувал, какво колко пари струва, заслужава ли си, коя си заслужава и т.н...
    ...Та след като пристигнах на плажа установих, че под всеки втори чадър свири по една колонка :)
    Още там на морето започнах да разпитвам един приятел който държи малка будка за най-вкусната пържена цаца и най-студената биричка ...каква е неговата дето свири, колко издържа, марка, качество, цена... Оказа се, че той с една колонка за 60 лева от 10 вата се справя чудесно да пуска хубава музика на клиентите си. Каза ми марката, но не я запомни. Запомних обаче един негов съвет. " Ако искаш качество на ниска цена, не търси китайско менте на JBL или друга световна марка. Търси чисто китайска марка. Която те да си правят моделите. Китайците никога не могат да направят точното копие на JBL дори скъпо да е, но за сметка на това имат техни сполучливи модели които свирят абсолютно конкурентно, да не кажа и по добре от световните марки"
    Първоначално вътрешно се изсмях и не приех на сериозно казаното от него. :) Върнах се от голямата локва и се разрових из нета. Естествено по традиция руснаците правят едни от най-добрите ревюта на всякаква техника. И ровейки из ревютата се спрях на две марки Hopestar и Tronsmart. Цените на пазара са високи за китайска стока, но като се има предвид, че работя на 5 минути от пазара Илиянци, реших на место да посетя братята китаяци и да видя какво мога да намеря при тях. :)
    Обикалях няколко дена и само гледах. Набелязвах си модели и вечер ровех за ревюта и отзиви. Пазара е заринат буквално с ментета на JBL всякакви модели на всякакви цени и всякакво качество. Един и същ модел на JBL може да го видиш на три различни цени с три видимо различно качество. :( ...тоест китаяците правят менте на ментето. ;)
    В интерес на истината Tronsmart не срещнах никъде по сергиите въпреки, че него търсих. Вече бях изгледал много видеа с много хвалебствени думи към марката. Тогава забелязах, че има друг хвален китаец - Hopestar. Разрових се за най-добрите модели на марката и разбрах, че най-хваленият като най-мощен модел е Hopestar А6. Цените в мрежата на този модел могат да бъдат стряскащи и да стигат почти до 1/3, 1/2 от цената на JBL Extrime с който обикновено се сравнява. На Илиянци го открих на цена 120 лева. Което напълно ме устройваше за мощна колонка която ще се ползва на поляна, на открито в компания докато въртим пържолите на BBQто.
    Стига толкова съм ви писал предистория :)
    Ето видео ревюто което ме запали да си я купя. Потвърждавам, че всичко казано във видеото е истина ;)

Понеже предчувствам, как ще има коментари от рода, но JBL свири по-добре, Защо не си взе SONY и т.н....
    Да другари, знам, SONY свири по-добре, но при такава мощност на каква цена?! Да кажа само, че имам и SONY голямо, но с него не мога да тръгна по поляните, не че не съм го правил, но... ...а и SONYто ми струва доста повече в пъти...
    Та на въпроса, веднага едно сравнени е на Hopestar A6 с JBL Ehtrime и SONY които са същите по параметри, но са на двойна и тройна цена.

Естествено ще попитате, кво ще го правиш тоз кютук, реших да си взема и една малка за раницата, чантата, палатката, чадъра на плажа. Пак на същата фирма но модела е този

За финал и двете колонки работят страхотно. Повече от доволен съм. Съотношение цена - качество СТРАХОТНО! ....Забравих да кажа, че вторият модел, малката колонка има и радио. Страхотно радио. :) ....а и за разлика от всички модели, или поне тези които аз съм виждал на JBL тези колонки има слотове за карти, USB флашки и 3,5 жакове. JBL са само блутут колонки...
    Ако имате въпроси какво и къде, ще ви насоча... Мой приятели си е поръчал прословутите Тросмарт... Ще дам отзив и за тях след като имам поглед над нещата :)
    ...все си мисля, че тези колонки ще стават все по-популярни и се надявам да съм бил полезен на някого :)

ivodoc, lynx and Djack like this.
  2. nelsky

nelsky Потребител

Публикации:
    79
    от:
    Варна-0888/281825
    Аз имам един JBL Xtreme от 2-3 години и се ползва чат-пат, да не кажа хич не се ползва, но преди няколко вечери ходих да правя компания на един приятел, да пазим една техника през ноща и взех колонката с мен. Ами, умрЕ си след 2,5 часа. Днес се рових из нета и се натъкнах на доста такива оплаквания от скапани батерии. То, като се замисля, това май беше първият път когато го ползвам докато изключи, може и от нов да е бил така. Снощи пак бяхме на "обекта" и си взех другата колонка- Bose Soundlink Mini II. Няма "тяга" като JBL-a, но пък си изкара 5-6 часа и имаше още 40% батерия, а звука е повече от приличен.

3. DANNY

DANNY Редовен Потребител

Публикации:
    3,814
    от:
    SOFIA
    Батериите на JBL Extrime се сменят. В мрежата има много клипове показващи как става. Нищо кой знай какво сложно не е. Аз също съм се замислил да сложа още едни 4 допълнителни батерии
    Това с батериите са бели кахъри. Те са си консуматив. ...особено първите батерии с които китайците са се опитали да свалят цената...

4. nelsky

nelsky Потребител

Публикации:
    79
    от:
    Варна-0888/281825
    Да, видях и аз какво пише из нет-а. Ще трябва да си поръчам батерия от Али Баба, че в България нищо не ми излиза. Аз до сега основно с кабел съм я ползвал, така че дори и това мога да си спестя. Но пък откъм звук и бас най-вече, си е много добра.

5. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    762
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
    Имам точно такъв китайски JBL XTREME взех го за 40лв. с доставката дължината му е 22см. Висок е 10см. Има и радио и usd и място за малка карта мисля че е микро, също и aux. Според мен свири прилично. Дори го дават че е водоустойчив в което не съм 100%

6. DANNY

DANNY Редовен Потребител

Публикации:
    3,814
    от:
    SOFIA
    Ако е JBL не може да струва 40 лева. Качествените китайски стуват в пъти повече, еле па истински JBL
    Ето цена за JBL дори и не е Extrime
    https://www.ozone.bg/product/jbl-charge-3-chervena/
    А ето го и истинския водозащитен модел с своите скромни $299.95
    https://www.jbl.com/bluetooth-speakers/JBL+Xtreme+2.html
    Затова, никога, ама никога не го пробвай във ваната с вода. Мрежата е пълна с видео клипове показващо удавени в буквалния смисъл на думата колонки ;)

Последна промяна: 16 Септември 2019
  7. nelsky

nelsky Потребител

Публикации:
    79
    от:
    Варна-0888/281825
    Xtreme не е устойчив на потапяне, а само на пръски, уж може да се мие на чешмата. Xtreme 2 го водят устойчив на потапяне под вода. Скъп е, поне според мен е доста надценен, но то това важи за всички "маркови" колонки, плащаш си за някакво уж реноме. А напоследък и модерните блутут слушалки и те не лъжа в цената, пък там съвсем не виждам за какво. Имам слушалки Bose, подарък са ми, не бих ги купил иначе, вървяха към 500 лева в магазините и за тях пък абсолютно не си струва цената. Първото ми LG Tone 730 все още си работи перфектно и разликата в звука с Bose-то не е като за разликата от 45$ до 500 лева.

DANNY харесва това.
  8. DANNY

DANNY Редовен Потребител

Публикации:
    3,814
    от:
    SOFIA
    Абсолютно съм съгласен. Затова се и насочих да търся качествена по звук и мощност китайска техника. Навремето когато се чудех каква камера да си купя бе същото. Избора бе между GoPro което струваше майка си и баща си и нещо друго. След много гледане и ровене из нета се спрях на марката съотношение качество. Пак е китайска и е собствена разработка. Фирмата вече съм я писал SJCAM До момента съм сменил четири различни модела и за никой от тях не съжалявам. Но вече американците влязоха в 21 век. Китайците още не са и постепенно изостават от най-новите модели на GoPro и DJI. ...следващата ще е някоя от тях... за да сме в крак с времето :)
    Темата я пуснах точно заради камерите. Защото преди и няма и седмица ми се обади колега от форума и ми каза, и аз си купих като твоята камера SJ8 Pro. Стана ми приятно, че на някого съм бил полезен с нещо и затова си помислих, че и тази тема може да бъде полезна на някой който се лута между марки, цени и производители ;)

Djack харесва това.
  9. sevdaka80

sevdaka80 Редовен Потребител

Публикации:
    762
    от:
    гр. Елена 0877 51 54 51
  10. DANNY

DANNY Редовен Потребител

Публикации:
    3,814
    от:
    SOFIA
    sevdaka80 харесва това.
  11. DANNY

DANNY Редовен Потребител

Публикации:
    3,814
    от:
    SOFIA
    Луис Суарес и Trosmart вече имат официален представител за България :)
    ...Луис Суарес е официалното рекламно лице на компанията ;)
    Надявам се скоро да мога да пробвам на живо някоя от колонките :)
    линк към страницата:
    https://tronsmart.bg/

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена