Калибри за ФТ

братушка

Редовен Потребител
Да разбирам ли, че Софийския Клуб вече не допуска на своите състезания пушки с калибър повече от 4,5 и мощност повече от 16Дж? (просто питане).
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
Ти специално може да разбираш каквото си искаш :wall:
Твоята демагогия карай няма.
И защо замесваш Софийския клуб в този ще го нарека спор( а иначе си е заяждане)
Още чакам статистиката на хората които стрелят по световните в калибър по-голям от 177
 

братушка

Редовен Потребител
Уважаеми Световни Шампионе, гордо надписал "BAD TORO - Фийлд Таргет Клуб София" до името си - аз не намесвам Софиския Клуб, а просто Ви призовавам преди да говорите възвишено за СВЕТОВНИТЕ статистики да погледнете първо скромните българските такива. Включително и на клуба в който членувате.

И моята "демагогия" наистина няма да има край, защото е много проста: когато отиваме в чужд дом, спазваме тамошните правила - това го разбирам. Но когато сляпо налагаме чуждите правила в собственния дом - това не го разбирам. А да се караме със своите си хора с цел налагане на чуждите правила в своя дом - това хич не го разбирам и няма да разбера никога.

Лично аз не позволявам чужди да се налагат в дома ми.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
братушка написа:
Уважаеми Световни Шампионе, гордо надписал "BAD TORO - Фийлд Таргет Клуб София" до името си - аз не намесвам Софиския Клуб, а просто Ви призовавам преди да говорите възвишено за СВЕТОВНИТЕ статистики да погледнете първо скромните българските такива. Включително и на клуба в който членувате.

И моята "демагогия" наистина няма да има край, защото е много проста: когато отиваме в чужд дом, спазваме тамошните правила - това го разбирам. Но когато сляпо налагаме чуждите правила в собственния дом - това не го разбирам. А да се караме със своите си хора с цел налагане на чуждите правила в своя дом - това хич не го разбирам и няма да разбера никога.

Лично аз не позволявам чужди да се налагат в дома ми.


За" Свтовния шампион" - благодаря ;)
Явно не си демагог , а и дървен философ. Но те си вървят ръка за ръка.
Скромните според теб Български възможности накупиха през последната
година пушки които по цена и по качество са най доброто в света, ама явно само ти не го виждаш или не искааш да го признаеш!
И да се оправдаваме с това или да се дава като довод е най малкото смешно!!!!
Погледнах и скромната статистика на клуба в който членувам.Ами за последната година се прибавиха още четири
класни пушки за ФТ.
Колкото за това кой какви правила налага отговора е прост:- каквито са приоритетите, такива са и правилата.
 

DANNY

Редовен Потребител
братушка написа:
Да разбирам ли, че Софийския Клуб вече не допуска на своите състезания пушки с калибър повече от 4,5 и мощност повече от 16Дж? (просто питане).


Те недопускат и хора като мен с 4,5 и в 16 джала :goodbye:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
akraba1 написа:
братушка написа:
Да разбирам ли, че Софийския Клуб вече не допуска на своите състезания пушки с калибър повече от 4,5 и мощност повече от 16Дж? (просто питане).


Те недопускат и хора като мен с 4,5 и в 16 джала :goodbye:


Я глей ти! Много издържа ;)
Да ти напомня ли отново да не плачеш на чужд гроб,че не знаеш къде му е главата , а къде е ............
И да не си слсгаш задника там където си ги мерят ;)
 

DANNY

Редовен Потребител
А да ти перафрацирам ли едно твое по адрес на един наш колега изсказване или по-точно да му сменя адресанта!?
Ти си вреден за ФТто в България!
Пък ти си го разбирай както искаш :goodbye:
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Исках да си затрая, но....
@akraba1

Много ниско падаш, като се засягаш по теми, които касаят "боклуците" (това е цитат, а не нарицателно)!
Но ти си знаеш....
 

братушка

Редовен Потребител
Погледнах и скромната статистика на клуба в който членувам.Ами за последната година се прибавиха още четири класни пушки за ФТ.
И това е много хубаво.
Но дали това дава право да се говори надменно за притежателите на "неправилните калибри"?

каквито са приоритетите, такива са и правилата.
Налагане на лични приоритети на всички останали - няма да го приема никога.
Та дори да ги облечете в хубави приказки за "Световни тенденции".
За мен това е чиста форма егоизъм.

Лично моите приоритети са по-различни. А вярвам, че и на много други в този форум и в България като цяло.

Но спирам до тук.
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
братушка написа:
Погледнах и скромната статистика на клуба в който членувам.Ами за последната година се прибавиха още четири класни пушки за ФТ.
И това е много хубаво.
Но дали това дава право да се говори надменно за притежателите на "неправилните калибри"?

каквито са приоритетите, такива са и правилата.
Налагане на лични приоритети на всички останали - няма да го приема никога.
Та дори да ги облечете в хубави приказки за "Световни тенденции".
За мен това е чиста форма егоизъм.

Лично моите приоритети са по-различни. А вярвам, че и на много други в този форум и в България като цяло.

Но спирам до тук.

Отново гръмки фрази за приоритетите на хората във форума.
Явно само ти не желаеш да приемеш, че що се отнася като оборудване за Фт
нещата коренно се промениха. И вече хората , които стрелят ФТ си смениха пушките ,
а и възгледите.
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
братушка написа:
Да разбирам ли, че Софийския Клуб вече не допуска на своите състезания пушки с калибър повече от 4,5 и мощност повече от 16Дж? (просто питане).

Незнам защо, отново ни в клин ни в ръкав се намесва името на ФТКС :mad:
Това като тенденция, омраза, завист, надменност или какво да го разбирам!
Чувствам се засегнат, защото и аз съм член на тази организация и откакто съществува периодично се появяват нападки срещу нас.
Ако искате да ни изкарате черни по някакъв повод, начин или причина, не ни обръщайте внимание (не ни правете реклама)!
НИКОГА И НИКОЙ НЕ Е БИЛ ВРЪЩАН ОТ НАШИ МЕРОПРИЯТИЯ ПО КАКВИТО И ДА БИЛО ПРИЧИНИ, ДОРИ БИЛО ТО И КАЛИБЪР, МОЩНОСТ ИЛИ МОДЕЛ ПУШКА!!!
Разбирам раздразнителността на някои хора от преди и сега, за това, че имаме организация и сме организирани, но нека си го запазят за тях си! Никой не се нуждае от постоянни нападкти и ответни отговори на тях!!!


akraba1 написа:
Те недопускат и хора като мен с 4,5 и в 16 джала :goodbye:
По-горе съм го написал.
И това, че думата "боклук" беше отправена към един от членовете на клуба, ме кара да се чуствам по същия начин, както той се чустваше при произнасянето й!
Само не мога да се сетя кои са тези, които "недопускат и хора като мен с 4,5 и в 16 джала"!?
Вероятно си искал да кажеш "боклуците".... ??? Просто гадая ???
 

Бочко

Редовен Потребител
ФТКС
Извинявам се за поредните постове, но моя класен в училище много често употребяваше една поговорка:
"Вола когато рие, рие върху собствения си гръб".
 

st_beer

Редовен Потребител
Стреляйте си кой както иска с каквото иска и с калибър какъвто иска нямаме ограничение в това и никой от хората във форума не може ни наложи такова ограничение. Има достатъчно място под слънцето за всички калибри,джаули и т.н. Не мога да разбера едно нещо обаче: Защо пак напълните поредната тема с :offtopic: :offtopic: :offtopic: . Темата е за самоделни PCP-та не е за състезания,правила,калибри,джаули и другите там състезателни глупости.
 

братушка

Редовен Потребител
...Незнам защо, отново ни в клин ни в ръкав се намесва името на ФТКС ...
... Разбирам раздразнителността на някои хора от преди и сега, за това, че имаме организация и сме организирани, но нека си го запазят за тях си! ...
Божидар, ако това е за мен - грешиш.
Никога не съм се дразнил или изпитвал неприязън към Клуба. Точно обратно - искренно се радвам за вас.
Реакцията ми беше насочена към конкретен човек (посъветвал да се смени объркания калибър), а не към Клуба.
По стечение на обстоятелствата той е член на Софийския Клуб.
НИКОГА И НИКОЙ НЕ Е БИЛ ВРЪЩАН ОТ НАШИ МЕРОПРИЯТИЯ ПО КАКВИТО И ДА БИЛО ПРИЧИНИ, ДОРИ БИЛО ТО И КАЛИБЪР, МОЩНОСТ ИЛИ МОДЕЛ ПУШКА!!!
Аз това много добре го знам, и не се съмнявам в това.
Конкретен колега обаче изглежда го е забравил.
 
A

Anonymous

Гост
[offtopic]

Откривам, че в един период съм бил доста полезен за СКФТ. :D
Докато имах търпение да приемам заяжданията на някои хора.
Ама откакто не го правя, негативизма си намира друг отдушник...

П.П. Благодарностите ги приемам в бира :cheers:

[/offtopic/
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
братушка написа:
...Незнам защо, отново ни в клин ни в ръкав се намесва името на ФТКС ...
... Разбирам раздразнителността на някои хора от преди и сега, за това, че имаме организация и сме организирани, но нека си го запазят за тях си! ...
Божидар, ако това е за мен - грешиш.
Никога не съм се дразнил или изпитвал неприязън към Клуба. Точно обратно - искренно се радвам за вас.
Реакцията ми беше насочена към конкретен човек (посъветвал да се смени объркания калибър), а не към Клуба.
По стечение на обстоятелствата той е член на Софийския Клуб.
НИКОГА И НИКОЙ НЕ Е БИЛ ВРЪЩАН ОТ НАШИ МЕРОПРИЯТИЯ ПО КАКВИТО И ДА БИЛО ПРИЧИНИ, ДОРИ БИЛО ТО И КАЛИБЪР, МОЩНОСТ ИЛИ МОДЕЛ ПУШКА!!!
Аз това много добре го знам, и не се съмнявам в това.
Конкретен колега обаче изглежда го е забравил.

Конкретен колега много добре помни твоите излияния.
В цитата по-горе отново демагогстваш , а и лъжеш :exclaim: :exclaim: :exclaim:
за това говори и твоят отговор 1053:-
братушка написа:
Да разбирам ли, че Софийския Клуб вече не допуска на своите състезания пушки с калибър повече от 4,5 и мощност повече от 16Дж? (просто питане).

В отговор на кой мой пост замесваш клуба и се опитваш отново да настройваш хората срещу нас ??? ??? ???
 

cdman

Администратор
братушка написа:
Иначе за ФТ си объркал малко калибъра
Че от къде накъде?

Ето това реално е станало причина за разгорелия се спор. Тъй като многогратно сме обсъждали калибрите - ще бъда съвсем кратък.

Горното "леко подсещане" по никакъв начин не указва Забрана , или непигодност на тоя калибър за ФТ според Фийлд Таргет Клуб София - по скоро напомня че това не е най подходящият калибър за ФТ.

Защо калибъра 5.5мм не е подходящ за ФТ:

Веднага тук искам да направя разлика между ФТ и БГ-ФТ - двете не трябва да се бъркат защото са различни. Навсякъде по международните състезание както и на световното първенство на което присъствахме 7 души от БГ - калибъра който се ползва е 4.5мм и ограничението е 16Дж - понякога се допуска малко "аванта" както в Унгария и може да достигне до 17 Дж.

При калибър 5.5мм дори и със 17Дж - балистиката ще е крайно неподходяща за ФТ защото ще има голям спад на проектила. Ако се достигне енергия от 25 Дж - то тогава балистичната крива при 5.5мм наподобява тази на 4.5мм при 16 Дж. При по голямата енергия обаче - пушката си дава макар и минимален откат - което определено се контролира по трудно.

В момента в България имаме разрешение да ползваме неограничени калибри и мощности. Първо това няма да е вечно , защото сме в Европейският съюз , и искаме не искаме ще ни сложат такова ограничение и то следващите няколко години. Първата стъпка вече беше направена с новият закон за оръжията. След 2-3 години най много - закона ще бъде "коригиран" отново и съм сигурен там че вече няма да има такава "свобода". Но това не е важно в момента.

Неоправдано е да се ползва калибър 5,5мм за "ФТ" при положение че дори и Шампиона на БГ - не може да излезе никъде другаде и да покаже уменията си - Защото няма да го пуснат там. От където веднага идва извода че за калибър 5.5мм не може да има ФТ

- НО МОЖЕ ДА ИМА БГ-ФТ - което е съвсем друга дисциплина и не трябва да се бърска с ФТ-то. Тя си е измислена в БГ и може да се практикува само в БГ ....

Не казвам че калибъра е лош или нещо друго. Божо сам каза че на всички състезание са допускани хора с всякакви пушки и това е факт. Просто трябва да се прави разлика между ФТ и БГ-ФТ .

Всеки който наистина обаче е запален по ФТ няма смисъл да преминава през тоя начален период и да натрупва грешни умения и впечатления и да тренира с 5.5мм калибър - защото каквото и да постигне - то ще е на вятъра понеже балистиката е съвсем различна в 16 Дж. От което следва че рано или късно като си купи друга пушка - започва почти наново.

Тук приоритетите вече си казват думата. Ако човек няма възможности да си купи 2 различни пушки , или просто не му се занимава сериозно с ФТ - то тогава си стреля с каквато пушка има - тук няма нищо лошо и много хора го правят.

Но да твърдим че ФТ може да се упражнява с 5.5мм напук на целия свят някак си ми звучи прекалено Българска мечта :) , не можем да се налагаме навсякъде. Затова побългаряваме.

и накрая само ще цитирам:

братушка написа:
Да разбирам ли, че Софийския Клуб вече не допуска на своите състезания пушки с калибър повече от 4,5 и мощност повече от 16Дж? (просто питане).

прегледах обстойно сайта на клуба www.ft-sofia.com- където е "официалното" мнение на ръкороводството на клуба и не намерих такова ограничение.

Колегата акраба1 - не е допускан на състезанията не заради калибъра си , а заради конфликт с ръководството на клуба.


братушка написа:
Уважаеми Световни Шампионе, гордо надписал "BAD TORO - Фийлд Таргет Клуб София" до името си - аз не намесвам Софиския Клуб, а просто Ви призовавам преди да говорите възвишено за СВЕТОВНИТЕ статистики да погледнете първо скромните българските такива. Включително и на клуба в който членувате.

И моята "демагогия" наистина няма да има край, защото е много проста: когато отиваме в чужд дом, спазваме тамошните правила - това го разбирам. Но когато сляпо налагаме чуждите правила в собственния дом - това не го разбирам. А да се караме със своите си хора с цел налагане на чуждите правила в своя дом - това хич не го разбирам и няма да разбера никога.

Лично аз не позволявам чужди да се налагат в дома ми.

Няма световни и Български статистики - те са едно цяло и това е факт от последните 2 години. България е представяне с отбор от 6 души на на последното световно първенство и там си пише имената на хората в списъка. Участия имаше и на Европейското в Англия , както и в Полша (Морско) както и в Националното в Унгария. В България се правят най много 2-3 състезания на година с повече участници - така че погледнато реално бройката на международните е ако не по голяма то поне равна в които клуба е взел участие.

В клуба в който членува г-н "BAD TORRO" се използват пушки с калибър 4.5мм в 16Дж за ФТ, като общата бройка на класните пушки вече е над 12.

Този ми пост не е продиктуван с цел нападка никой от спорещите - а с цел изясняване на ситуацията и прекратяване на спора.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
братушка написа:
Да разбирам ли, че Софийския Клуб вече не допуска на своите състезания пушки с калибър повече от 4,5 и мощност повече от 16Дж? (просто питане).
Пак се почна!...
Ситуацията адски напомня тази от август-септември 2009 г. - същия главен герой със същата подмолна и подла провокация.
Питам се "До кога?", но явно завистта, егоизма и комплексарщината нямат край.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
:wall: :wall: :wall: Пак се почна аман , въпреки че и аз си взех пушка в кал. 4.5 нищо не се променило от към мисленето относно кое е правилно (разрешено) и кое не многократно съм се изказвал и смятам че ми знаете мнението :exclaim:
А сега кой е почнал и кой е продължил ще кажа само едно - в един спор участват повече от 1 човек, ако поне единия бе се спрял нямаше да се стига до тука, ама се знем добре вече ;) ;) докато не си излеем душите няма спиране - Давайте наприказвайте се а после по старо му ще се изстрие темата (надявам се) ;) ;) ;) :cheers:
ПП: ФТ се стреля в БГ според възможностите :crazy:
 

братушка

Редовен Потребител
Аз просто защитавам хората по една или друга причина не притежаващи "класни пушки" да практикуват ФТ (без да оплювам "световните практики", между другото, нито притежателите на "правилните", "класни" пушки).

Направи ми обаче впечатление кои хора ме нападат и открито обиждат за това, доказвайки защо
Защо калибъра 5.5мм не е подходящ за ФТ:

Излиза, че щом не е 4,5-16Дж - значи ФТ не е истинско. И хора, които практикуват това неистинско ФТ и не са ходили още по чужбини съответно също са...

Нямам какво да кажа повече.
 
Нагоре