Калибри за ФТ

Termina4

Потребител
трябва да има състезание до 16 Й за да се види нивото на нашите състезатели чесно да си кажа и аз в момента заделям пари за пушка в 16 Й
за мен стрелбата си е хоби и разпускане с приятели но в един момент човек иска и малко слава и подобаващо отличие Имено затова трябват тренировки и вътрешни състезания по ФТ 16 Й
P.С. Малко съм попийнал и дано съм останал разбран
:cheers:
 
A

Anonymous

Гост
Явно трябва да поясня. Класовете при руснаците ги дадох, за да се види, че и при тях класовете не са много (три). Въобще не предлагам ограничения като техните :).
Вероятността с 16 джаула пушка да спечелиш спрямо пушка в свободния клас е доста малка (сходна е с вероятността да биеш с пружинна пушка някой с ПЦП), но при много тихо време, което се случва много рядко, е възможно. Затова предлагам да участват и в общото класиране. Според мен, ако някой с 16 джаула се е класирал на първо място в общото класиране, няма смисъл да стреля и с по-мощната си пушка, за да докаже, че заслужава първото място :).

Радвам се, че доста хора вече изявиха интерес към класа 16 джаула, което ми дава надежда, че такъв ще има на следващата среща, стига организаторите да се съгласят.
 

bor1968

Потребител
Вижда се, че с тенденцията да се преминава, към автоматични мишени, намаля времето за стрелба/зареждане на мишени/ и съзтезанието става по-динамично и по-бързо приключва /после идва веселата част :yahoo:/. То и сега е ,,мешана скара" и едновременно по трасето се стреля с ПП и ПЦП /в което няма нищо лошо/. Това че ще има една или няколко тройки с пушки под 17дж. в калабалъка, няма да пречи на никой.
 

sir John

Редовен Потребител
ФТКС
milen.m написа:
..... Според мен, ако някой с 16 джаула се е класирал на първо място в общото класиране, няма смисъл да стреля и с по-мощната си пушка, за да докаже, че заслужава първото място :).
......
Твърдо против.
Какъв е смисълът от разделянето на класове тогава. Това е все едно ако някой състезател във WRC в клас до 1600 куб.см. натрупа повече точки в крайното класиране да се нареди в класирането на Формула1 само защото има по-добър резултат, без да се отчита факта че двете състезания са съвсем различни - най-малко от гледна точка на правила, условия и автомобили.
Не ме разбирай погрешно - за мен по-атрактивното състезание е WRC, но това е др. тема.
Аз също имам пушка в 16 Дж, но твърде неконкурентна за момента, въпреки това ще участвам на олимпийски принцип в състезание ако се обособи такъв клас.
Освен това не е ли редно разстоянията до мишените и убойните зони да бъдат различни за двата класа - 16 дж. и FAC.
 

s73r01d

Потребител
Определено ако ще има разделение 16J и свободна категория трябва да има разлика в дистанциите, поне аз мисля така. 16J 10-50 метра, свободна 10-70 или от сорта. Дистанците подлежат на дискусия.
 

bor1968

Потребител
Каквито и да са дистанциите за 16дж. за всички състезаващи се в този клас условията ще са еднакви. И ако за един е трудно, и за другите ще е така. А и майсторлъка си проличава най-добре, когато е трудно ;).
 

shooter

Потребител
sir John написа:
Освен това не е ли редно разстоянията до мишените и убойните зони да бъдат различни за двата класа - 16 дж. и FAC.

На практика при нас се състезаваме по правилата за 16J
като дистанции и размер на убойна зона на мишената
 

luft9waffe

Редовен Потребител
shooter написа:
sir John написа:
Освен това не е ли редно разстоянията до мишените и убойните зони да бъдат различни за двата класа - 16 дж. и FAC.

На практика при нас се състезаваме по правилата за 16J
като дистанции и размер на убойна зона на мишената
абе честно да си кажем и това не правим.дистанциите са същите,ама на последната среаща си стреляхме почти само на 40мм мишени
 

Termina4

Потребител
Всичко ще си дойде с времето разбирасе че като има 2-3ма с пушки до 16J няма да има съответното състезание но това незначи че за 5-6 месеца няма да има нови мераклии за този клас
По въпроса за международните състезания няма какво да кажа но съм сигурен че между нас има хора които могат да стрелят добре и които ако се яват на такъв форум няма да се срамуваме от резултатите им
 

братушка

Редовен Потребител
Никъде не бях срещал по състезания да пренареждат мишените заради различните класове пушки. Всички стрелят по еднин и същи "комплект" мишени: и 7,5Дж и 16 Дж и Анлимитед и ППП. Така бяхме и ние досега и не виждам защо да го променяме.
Никъде не бях срещал и практика победителят в по-малък клас да участва в класирането на по-голям. Всеки клас е един вид самостоятелно състезание със собствено класиране и съответно награди за победителите.
Никъде не бях срещал по регламентите да се определя по колко мишени от определена големина на удойната зона да има в полето. Определя се на какви дистанции какъв размер на УЗ да се слага, но не и колко да бъдат на брой в абсолютно и/или процентно отношение.
Определя се в % броят на мишени/коридори с "принудителна" поза за стрелба, но не и какви по размер УЗ да има там.
И с големи УЗ може да се направи мишената трудна за сметка на дистанция. А за определяне на "трудността" си има метода:
Система за оценка на сложност на ФТ мишени.
Field Target Course Difficulty Rating System

Резюме:
- Комплект мишени в полето си остава един за всички класове.
- Малък брой мишени с малки УЗ не е болка за умиране.
- Класовете на този етап предлагам следните:
* ППП - Unlimited;
* PCP Unlimited;
* PCP International (16J)
Като засега участниците в PCP International предварително изрично да декларират участието си в този клас за всяко едно планирано състезание. Ако брой такива заявки е по-малък от 5, то класирането в този клас да не се провежда. А заявителите да си държат на думата - щом са заявили участие да идват и да участват на всяка цена.
Пиша го от опит в организирането: трябва да се предвидят различни неща, включително грамоти и награди.
 

братушка

Редовен Потребител
Тогава може би трябва да се уточним какво е "Общо Класиране".
Тази табличка аз съм я виждал и преди, но не и обърнах внимание щото въпреки така изписаното класиране те си раздадоха не само 3 награди, а сумати по 3: за РСР, за ППП, за ветерани, за жени, за юниори...

Възможно такова класиране определя обща ранг-листа за година (или текущо състояние - кой е стрелец намбер уан сега), но това не отменя, нито влияе на класирането с награди по класове.
 
A

Anonymous

Гост
братушка написа:
...
- Комплект мишени в полето си остава един за всички класове.
- Малък брой мишени с малки УЗ не е болка за умиране.
- Класовете на този етап предлагам следните:
* ППП - Unlimited;
* PCP Unlimited;
* PCP International (16J)
Като засега участниците в PCP International предварително изрично да декларират участието си в този клас за всяко едно планирано състезание. Ако брой такива заявки е по-малък от 5, то класирането в този клас да не се провежда. А заявителите да си държат на думата - щом са заявили участие да идват и да участват на всяка цена.
Пиша го от опит в организирането: трябва да се предвидят различни неща, включително грамоти и награди.
Мисля, че това е най-добрия вариант. И агнето цяло и вълка сит :cool:
 
A

Anonymous

Гост
Само дет не е ясно още кой ще финансира пътните и агнешкото вечерта :crazy:
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
павле написа:
Ще се ползва основно за Ф.Т. какви резултати ще постинем с нея ще се види напролет. :sniper2:

Браво за положения труд :)
Какъв е спусковия механизъм. Пусни снимки или схема.
И от какво си взел лястовичата опашка.
Иначе за ФТ си объркал малко калибъра, но при теб
лесно може да се поправи :)
 

BAD TORO

Модератор
ФТКС
братушка написа:
Иначе за ФТ си объркал малко калибъра
Че от къде накъде?

Сигурно имаш голяма статистика поне от последните
десет световни първенства на хора които стрелят с калибър по-голям от 4,5.
Моля те да ми ги пуснеш.
Иначе твоята теза за свободата на калибрите и свободната мощност ми е добре известна.
 
Нагоре