Как да съхраняваме ПЦП пушка и бутилката и за пълнен

iordan_333

Новодошъл
Имам нова придобивка ПЦП пушка+бутилка за пълнене на въздух.Интересува ме как да съхранявам пушката(дали след стрелба пак да я пълня с въздух до 200бара или не.стрелям докато налягането падне под 150бара и спирам.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
За пушката, когато не се използва, е добре да я оставяш на 150 бара. Така бойният клапан и резервоарът не са под постоянно натоварване и увеличаваш живота им. Когато ще стреляш я напълвай на 200.
 
Последна промяна:

iordan_333

Новодошъл
Мерси за бързия отговор колега...на 50м група от 5см нормално ли е с Jsb чашки и оптика 6-24х50 права стрелба подпрян на колата ... или да пробвам с чувалче пясък за по добри резултати
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Не е добра група. Но зависи от много фактори. Не казваш каква е пушката и какъв калибър.
 

iordan_333

Новодошъл
https://arms-bg.com/component/virtu...-tactical-4-5-5-5-6-35-4868arms.html?Itemid=0

Калибър 5.5

Малко не са и балансирали тежестта,отзад е мн лека,цялото тегло е отпред и малко е неудобна,сложих и заглушител и стана доста тиха иначе бая пляскаше

А има още нещо важно...посъветва ме колега имаш ПЦП да махна пръстена който придържа цевта към цилиндъра а въздуха,и аз го направих,това правилно ли е или не...
 
Последна промяна от модератор:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
да махна пръстена който придържа цевта към цилиндъра а въздуха
Колега на пръстена му казваме 'осмица' и махането подобрява точността,но прегледай темата за Хасан,щото мисля,че колегите преди да махнат осмицата усилват цевната кутия и хващането на цевта!
 

Gadnqra

Редовен Потребител
И не само. Оптимизира се цялата пушка - клапан, ударник, проходни отвори, фаски, дотиквач, пружини и т.н. Не казваш с оптика ли стреляш или без. Ако си с оптика - зависи и от оптиката. Ако е от 40-50 лв - не става. Хубави групи се правят с хубава оптика. Факторът "стрелец" е важен фактор. Като цяло, 5 см група на 50 м. не е добра, изхождайки от разбиранията в този форум и от възможностите на пушката. Пушката може повече. Но след като и се обърне внимание.
 

iordan_333

Новодошъл
Сложих си 8цата(както ме поправи колега) обратно на мястото и,пак центровка на оптиката(6-24х50 китайче от ибей но никак не лошо с добро приближаване и чист образ,комбинирано с много добър захват тип релса) резултата беше 3 барабана пуснах ги докато не стигна 150бара налягането,този път беше група 3см на 45м.но имаше малко вятър и мисля че резултата е добър,все още немога да си направя удобство с което да сведа до минимум мърданията при стрелба
 

Pavkata1

Новодошъл
За пушката, когато не се използва, е добре да я оставяш на 150 бара. Така бойният клапан и резервоарът не са под постоянно натоварване и увеличаваш живота им. Когато ще стреляш я напълвай на 200.
Като заговорихте за осмицата на моята няма осмица Bullboss 6.35 трябва ли да и сложа
 

Gadnqra

Редовен Потребител
С редукторите се занимават други колеги. Румен - scandalo има най-голям опит.
 
Нагоре