Как да оптимизираме РСР ?

andro

Потребител
Най вероятно с пръст,един бог знае какъв е калибъра!И май ми прилича на мулти компресионна пушка .
 
A

Anonymous

Гост
Добре де как се отваря този клапан. На пръв поглед ми се струва, че по някакъв начин налягането го отваря ама каква е последователността немога да си го обясня ???
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Според мен пружината която е в синьо затваря притока на въздух след изравняване на налягането. След удар по иглата се получава област на по ниско налягане отдясно и налягането което е вляво от жълтия клапан го отваря. Това налягане действа върху голямата площ приличаща на шайба, по посока на затваряне /на дясно/ , и това води до затваряне на иглата. Ако се направи резба между малката игла и шайбата, с което да се регулира разстоянието за придвижване, може да се регулира количеството пропускан въздух, което според мен е и първоначалната идея... Поне така го разбирам аз. Мога да съм и в голяма заблуда, но предполагам.. :)
 

andro

Потребител
Главата ме заболя ,но явно нищо не става или поне не практично ,щом не е доживяло до сега ,за разлика от горната схема!
 
A

Anonymous

Гост
Бях решил да не пиша нищо цяла седмица :(, ама щом ви е интересно толкова това нещо ще се опитам да обясня как работи.
Всичко започва с това, че детайл 1 получава удър от дясно наляво. Детайл 1 има о пръстен, който възпрепятства въздуха от зона 2 да изтече. Но понеже детайл 1 се е задвижил от удъра, о пръстена престава да оплътнява и въздуха от зона 2 излиза, а налягането в зона 2 пада. Налягането в зона 2 пада, докато налягането в зона 3 остава високо. Поради разликата въздуха започва да бута детайл 4 от ляво надясно, така че жълтото оплътнение отваря и почти целия въздух изтича напред. Няма нужда от изказвания от сорта ама това едва ли ще работи, понеже това работи. И като че ли би работило добре и на метан, вместо въздух. Аз имам идея за такова, обаче моята е малко по различна, понеже моят клапаноигла не взлиза на вътре, а обратно- излиза. Но това тука повече ми харесва.
 

Attachments

  • r3409741.JPG
    r3409741.JPG
    36.2 KB · Прегледи: 459
A

Anonymous

Гост
Добре де колега а от къде влиза високото налягане?

И детаил 4 започва да се движи от ляво на дясно както си го нарисувал на схемата, а в обясненията е обратно.
 

andro

Потребител
Я вземи ги номерирай тия зони и кажи как е влязъл въздуха в зона две че ще си скъсам дипломата!И обясни как действа оная антика от 22 година!
 
A

Anonymous

Гост
Детайл 4 се движи от ляво надясно, направил съм грешка. :-[ Предполагам че за да се напомпи тази "гилза" се натиска детайл 4 ръчно от ляво надясно, помпи се, въздуха взиза от там, и след това пружината на детайл 1 от чертежа връща детайл 4 обратно, и ето ви оплътнение. А това нещо от 22ра година за първи пит го виждам, но предполагам че това, което е като тръба отдолу е всъщнст вградена в пушката помпа.
А въздуха в зона 2 е влязал от зона 3, понеже между 2 те зони няма оплътнение, а просто малко луфт.
 
A

Anonymous

Гост
Ако съм те разбрал правилно това е барутлииката на ПЦП-тата. Всичко се зарежда през цевта. :D Това в кръга на майтапа.
 
A

Anonymous

Гост
Не, това е гилза, бутилка с въздух за 1 истрел. 1 но летален и фатален, с много джауни. След това сменяш бутилката (гилзата) и пак стреляш. Поне до такъв замисъл стигнах. За помпенето би било ужасно неудобно да е през цевта. По скоро трябва някакво малко приспособление към помпата, което да оплътнява зоната пред клапана и да натиска клапана и така да се помпи.
 
A

Anonymous

Гост
Иследва да се зададе логичен въпрос, какво ще стане ако се подаде високо налягане от отвор "А" ще работи ли системата или нещо ще е променено безвъзвратно. Аз лично мисля че е едно и също, но това си е мое мнение. :pardon:
019164163.jpg
 

братушка

Редовен Потребител
Горната картинка е пневмопатрон, а долната е мултпамп.
И двете системи са за по един изстрел: при изстрела изпускат целия въздух. Ралфи правилно обясни как работи.
Ако обем 2 се свърже с бутилка, тогава ще се затваря автоматично и става за РСР. Но без редуктор няма плато, само графикът на постоянно падащи скорости.
Този тип клапан и се нарича ПИФ-ПАФ: първо изпускаме малка доза въздух ей така (пиф) и това предизвиква големият ПАФ :)

Пневмопатронът е без значение от къде ще се зарежда: и от девете страни има клапан, който пуска навътре и не пуска навън, без намесата де.
 

andi

Редовен Потребител
след толкова мн дискусии в различните теми , дано съм в правилната за да задам конкретен въпрос : -оригинално ударника на валтера ми е около 50 гр и прави мн 'тежък ' удар . колко да го олекотя , и трябва ли ?
 

братушка

Редовен Потребител
Олекотяване на ударника винаги е само от полза.
Олекотявай колкото можеш, и 10г да го направиш - само полза ще имаш.
 
A

Anonymous

Гост
братушка написа:
Олекотяване на ударника винаги е само от полза.
Олекотявай колкото можеш, и 10г да го направиш - само полза ще имаш.

С по-лек ударник би трбвало да падне енергията на изстрел. А с по-твърда пружина ми се струва че ще стане много неприятно зареждането. То и сега в края на хода на зареждане усилието е по-голямо (на пръв поглед заради задействането на предпазителя)
 
A

Anonymous

Гост
http://www.youtube.com/watch?v=zKdMgP1J4ig
Видяхме, че фирма Browning са измайсторили тежест за навиване на цевта (BOSS), която би трябвало да накара цевта да вибрира по друг начин, като резултат от това пушката стреля по точно. Според тях това е съвсем ново нещо. Или?
Спомних си, че всъщност подобни неща бях виждал по състизанията по спортна стрелба- тежести, нанизани по цевите на пушките. Тогава си помислих, че целта им е да подобрят баланса на пушката. Да ама не. Хората, които конструират тези пушки сигурно са наясно, че ако трябва да сложат допълнително тежест по пушката, просто за тежи повече, едва ли най логичното място би било цевта. Вижте колко място има по приклада, че и бутилката може да окичат ако им харесва. Освен това цевта се намира високо и вибрира.
Да си дойда на темата: имам сериозни подозрения, че тежестите по цевите на хубавите пушки променят начина, по който те трептят.
За пример ето един Steyr LG110
Успях да преброя точно 4 тежести, ако не броим и палтоформата за мушката.
Който има мирак да оптимириза пушката може да се замисли и над тази възможност.
Продават се готови противотежести, но са доста скъпи и са направени за дебели цеви.
http://www.gundiscount.de/Steyr-Air-Rifle-Sport
 

Attachments

  • lg110 benchrest.jpg
    lg110 benchrest.jpg
    105.5 KB · Прегледи: 187

andro

Потребител
Не знам дали си прав ,аз прочетох че са за- дие идеале балансе !Колко му е да накича Бама с две три кила!
 

DANNY

Редовен Потребител
Depinging

Или, как да премахнем резонанса е резервоара на PCPто!
При бързото изпускане /освобождаване/ на въздуха през клапана и удъра на самия удърник се получава едно свистене и шумене в резервоара. Звуковите вълни преминават в натрупана вибрация която може да стигне до резонанс. Резонанса от своя страна засилва отклонението при стрелбата.
Този резонанс се наблюдавал както при силните така и при слабите пушки.
За това и някои колеги са се помъчили да го премахнат.
Това е най простия начин.
Като използват пърче от ДЕБЕЛ маркуч навит на ролка.
В клиповете е показано много подробно как се поставя.

Първо няколко снимки
100_1186.jpg


100_1187.jpg


CIMG0212.jpg


CIMG0213.jpg


CIMG0214.jpg


CIMG0215.jpg


CIMG0217.jpg


Ето и клиповете
http://www.youtube.com/watch?v=kWZBxMZ7dbg

и
http://www.youtube.com/watch?v=iUE3c9GxkHU


Намерих още един клип в който е показано каква е разликата във звукът преди и след Depinging при Benjamin Marauder.
Ако не друго то поне звукът доста се променя :)
http://www.youtube.com/watch?v=TSb4oS4-aAs
 

andro

Потребител
Да не е кларинет ,това нещо със сигурност изяжда неколко изстрела.Какво ли не се прави за съвършенството!
 
Нагоре