КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 25-26.05.2013 г.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Обявявам поредното мероприятие на Фийлд таргет движение „Мускетари”, с наименованието „Купа Балкантрейд”. Мероприятието ще бъде рейтингово, като всеки кръг ще се зачита като отделно състезание.
Дата на провеждане – 25-26 май 2013 г.
Място на провеждане – местността „Бръмбар скок” до гр. Троян.
За ориентир ще кажа следното:
Като влезете в Троян ще питатe къде се намира Пожарната и Художественото училище в града и карата в тази посока.
За идващите от Южна България през Беклемето е първата пряка в дясно преди да стигнете Пожарната и след като подмините Художественото училище.
За идващите от Северна България след Пожарната първата пряка в ляво.
Характер на състезанието
Състезанието ще е в дисциплината Фийлд таргет за пневматични пушки.
Състезанието ще е в рамките на два дни.
Брой мишени 50. Мероприятието ще в два кръга по един кръг за всеки състезателен ден.
До участие се допускат ППП и ПЦП до 45 джаула и калибър до 5,5. За ППП не се предвижда отделен клас. Ако има участници с ППП ще бъдат разпределени в съответния клас според мощността им.
Такса за участие в състезанието - 10 лв. общо за двата дена. Всеки записал участник се може да участва само в едни клас.
Преспиването и вечерната среща ще бъде в туристически дом "Никола Габърски" в парк Капинчо до Троян. Телефона за резервации е 0889 68 72 38. Организаторите не се ангажират с резервации. Може да се резервират и други места за приспиване, но вечерната среща ще бъде на туристическият дом.
Ще има задължителен хроно-тест, компромиси няма да се допускат с мощността на пушките независимо от причините.
Всички участващи Мускетари ще трябва да бъдат на трасето в 10 часа за разполагане на мишените си.
Апелирам към всеки желаещ да участва, който има възможност да си носи хронометър и
прострелъчни мишени.
График за провеждане на мероприятието:
Първи ден:
От 08,00 - 11,45 часа хроно-тест, прострелка, записване
От 11,45 - 12,00 – откриване и брифинг- Обявяване на правилата и мерките за безопасност при провеждане на мероприятието, които няма да се различават коренно от до сега практикуваните.
Начало на първи кръг 12,00 часа.
Втори ден:
Начало на втори кръг 10,00 часа.
Мероприятието ще е с награден фонд осигурен от фирма „Балкантрейд” ЕООД гр. Троян.
Участниците ще бъдат разпределени в два класа:
1.Клас PCP – Международен
2. Клас PCP – До 45 джаула
Наградният фонд и за двата класа ще бъде:
1 място – купа, медал и грамота
2 място – медал и грамота
3 място – медал и грамота
За всеки от посочените класове обявено класиране и награждаване ще има при условие, че има най-малко 5 /пет/ предварително записали се и участващи в мероприятието.
Форма за записване:
Име и фамилия -................................
Ник -...................................................
Модел пушка -.......................................
Модел оптика -......................................
Модел чашки -.......................................
Клас за участие в мероприятието -.....................................
Апелирам към всички желаещи да вземат участие в мероприятието да ми изпратят най-късно до 19.05.2013 г. 21 часа своята точно попълнена форма за записване на л.с. Записването е с цел улесняване регистрацията на участниците, както и подготовката на наградният фонд. Записване ще има и в деня на мероприятието, но предварителното записване ще улесни организаторите.
Благодаря на всички за вниманието. Надявам се да се видим на Троянски терен.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
GPS координати на мястото:

42°53'3.4883''N 24°43'18.7367''E
или
42.884384, 24.721871

index.php


index.php


За идващите от Южна България през Беклемето е първата пряка в дясно преди да стигнете Пожарната и след като подмините Художественото училище.
За идващите от Северна България след Пожарната първата пряка в ляво.

Ето това е мястото :

за идващите от Беклемето
o%D1%82+%D0%91%D0%B5%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%BE.jpg


за идващите от София и Търново
%D0%BE%D1%82+%D0%A1%D0%BE%D1%84%D0%B8%D1%8F+%D0%B8+%D0%A2%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%BE.jpg


Това е линк към кръстовището в Стрийт Вю:
https://maps.google.bg/maps?hl=bg&ll=42.889717,24.715412&spn=0.012231,0.01929&t=m&layer=c&cbll=42.889717,24.715412&panoid=5Ny8J6Wj3QmN6B5cehiQew&cbp=12,94.51,,0,9.71&z=16

След като завиете карате 100-на метра и стигате до мост под който трябва да минете:
%D0%9C%D0%9E%D0%A1%D0%A2%D0%90.jpg


След него стигате разклон на който трябва да завиете на дясно /по-лошия път/:
%D0%A0%D0%90%D0%97%D0%9A%D0%9B%D0%9E%D0%9D.jpg


Услугата на Google - Street View вече е достъпна и в Троян. Може да разгледате маршрута предварително.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
И едно допълнение към програмата на Купа "Балкантрейд"-2013:
В първия състезателен ден - 25-ти май ще се проведе Състезание по стрелба с Пневматичен Пистолет в дисциплините:
1. Прецизна стрелба: 10+40. Брутно стрелково време: 45мин.
2. "Престрелка" - стрелба за точки по силуетни мишени на дистанции 10, 15 и 20м. Стрелково време за 20 изстрела: 10минути. Описание на дисциплината и илюстрация на мишените можете да видите тук, пост №87: http://forum.airguns.bg/index.php?topic=123.75
Състезанието ще се проведе на поляната при басейна след приключване на ФТ трасето. Инвентарен и организационен капацитет: 12 участника.
Отличия: Грамоти за Първите места в двете дисциплини и грамота и трофейна статуетка за Победителя в комплексното класиране. При повече от 10 участници - грамоти и за второ и трето място в прецизната стрелба. Обявяване на резултатите и връчване на отличията: на вечерята при бунгалата. Такса за участие: 3 лв. Състезанието ще се проведе при минимум 5 предварително записани участници.
Форма за записване на ЛС към мен:
- Име Фамилия / Ник
- Марка, модел и тип на пистолета /Пружинен, Компресионен, PCP, CO2/
Краен срок за записване: 19-ти май, 21.00ч.
 

FreeMan

Редовен Потребител
Колко жалко!
Беше споменато за 18ти и 19ти и си го бях резервирал в календара... :'(
А се приготвях за 16j... ;)
И пистолета изтървам... :wall:
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Съжалявам, че така се получи, но 18 е обявен за работен ден.
Още един път съжалявам
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Защото това е решенито на организаторите.
С цел по-бързо и лесно обработване на резултатите, а се очаквото и повече участници.
:cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
pavloff написа:
Защото това е решенито на организаторите.
С цел по-бързо и лесно обработване на резултатите, а се очаквото и повече участници.
:cheers:
А ми... приемете просто, че дойде един човек повече... със все такса... Брой участници не сте органичили (поне досега).
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Както написах вече, че организаторите така са решили.
Практически е трудно осъществимо, защото след като минат да речем 30 участници и състезанито завърши, ти трябва да започваш сам да стреляш в другия клас и всички да чакат теб да направиш още 50 зачетни изстрела.
Не е в таксата. Искаме да има експедетивност по трасето. За да има време и да се видим и релаксираме.
Пък е много трудно да се направят 100 зачетни изстрела в едн дин с необходимата концентрация.
Също така няма да има друг като теб за да стреляте заедно.
Пак повтарям за последно организаторите така са решили.
 

братушка

Редовен Потребител
Пък е много трудно да се направят 100 зачетни изстрела в едн дин с необходимата концентрация.
Те т'ва по-добре участниците сами да решават за себе си...

ти трябва да започваш сам да стреляш в другия клас ...... Също така няма да има друг като теб за да стреляте заедно.
При наличие на такова ограничение то се знае, че и сам няма да стрелям. Пък при липса кой знае, дали ще съм сам...

Всъщност аз така... попитах само...
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Миша, понеже мероприятието ще е от ранга на национална среща, мислихме много по въпроса за правилното разпределяне на времето за състезание и времето за среща. За да остане повече време да се видим, решихме да не допускаме състезатели в повече от един клас. На Враца, доколкото си спомням, трасето се извърташе за около 4 часа. Това означава че на един участник ще са му необходими минимум 7 часа ако е бърз, за да мине 2 пъти по трасето и то при положение че няма да почива. Старта втория ден ще е от 10.00 часа . Това означава че всички ще трябва да чакат до 7 вечерта за класирането, след което да има награждаване и събиране на трасето. Просто няма как да се поберем във времето. Благодаря че попита, защото трябваше наистина да има светлина по въпроса. Също така, както Павката спомена, състезанието ще е включено в рейтинговата схема стартирала тази година, и това касае само клас международен /до 16 джаула/. Малко по-късно ще пусна и инфо за нощувките. :cheers:
 

братушка

Редовен Потребител
състезанието ще е включено в рейтинговата схема стартирала тази година
Понеже аз поизпуснах от форума да попитам (мислех и по-рано вчера да питам, но се въздържах, но щом така и така споменахте въпроса...):
Имали значение за рейтинга брой участници в дадено състезание? Дали са равностойни да речем 4-то място в състезание от 4 участника и от 30 участника? (според рейтингова система де)

Просто си помислих, че да речем има 20 заявки от 20 човека и при участие само в 1 клас те се разпределят по 10 за всеки клас: "рейтинга" се определя от 10 участника.
Ако половина от всички същите 20 човека ще участват в 2 класа: "рейтинга" ще се определя вече от 15 участника.

Лично аз за себе си реших, че основно ще минавам с 40Дж, а с 16-ка само ако има възможност за 2-ро "участие".
Давам си сметка, че медал няма да взема, но си помислих, че бих "приповдигнал" "рейтинга" на другите за сметка брой участници (ако това въобще се отчита де).
 

братушка

Редовен Потребител
Мерси за линка.
Не ми трябва "персонално" разясняване. Просто не ми се ровеше из форума. Освен раздела за предстоящи мероприятия не го чета от месеци.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Аз също съм на мнение, че трябва да оставяме повече време за раздумка и почерпка при срещите ни и съм се погрижил пистолетното състезание да премине максимално експедитивно. Подготвени са 6 коридора за прецизната стрелба и 2 за "престрелката". Дори и при пълен състезателен списък това прави максимум два часа за цялото състезание. При старт на ФТ в 12.00 - към 15.30 ще можем да се съберем при басейна. Разгръщане на пистолетните трасета и кратък отдих - в 16.30 можем да дадем старт и в 18.30 да отпътуваме към мястото за нощувка.
 

братушка

Редовен Потребител
Е, аз през това време ще ходя по трасето с 16-ка, макар и само за кеф. Скара няма да ми избяга.
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
Дали ще може да се плющи из гората за кеф след последния съдийски сигнал - това ще обяви Главният съдия на срещата. Според Правилника за провеждане на състезания на ФТДМ - това е абсолютно забранено :no:.
 

братушка

Редовен Потребител
15.30 ще можем да се съберем при басейна. Разгръщане на пистолетните трасета и кратък отдих - в 16.30 можем да дадем старт и в 18.30 да отпътуваме към мястото за нощувка.
И какво ми предлагаш да правя от 15:30 до 18:30 при условие, че с пистолет няма да стрелям?

Вече започвам да се замислям да идвам ли изобщо при условие, че за стрелба са ми отредени само 3,5 часа
При старт на ФТ в 12.00 - към 15.30 ще можем да се съберем при басейна.

пс: че и само 50 изстрела за тези 3 часа. Струва ли си да пътувам толкова за 50 съчми при положение, че за "рейтинг" така и така нямам никакъв шанс?
 
Нагоре