КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 12.05.2012 г.

Статус
Заключена за публикации

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Обявявам поредното мероприятие на Фийлд таргет движение „Мускетари”, с наименованието „Купа Балкантрейд”.
Дата на провеждане – 12 май 2012 г.
Място на провеждане – местността „Бръмбар скок” до гр. Троян.
До понеделник 9.04.12 ще бъдат сложени GPS-координати.
За ориентир ще кажа следното:
Като влезете в Троян ще питатe къде се намира Пожарната и Художественото училище в града и карата в тази посока.
За идващите от Южна България през Беклемето е първата пряка в дясно преди да стигнете Пожарната и след като подмините Художественото училище.
За идващите от Северна България след Пожарната първата пряка в ляво.
Характер на състезанието
Състезанието ще е в дисциплината Фийлд таргет за пневматични пушки.
Състезанието ще е в рамките на един ден.
Брой мишени 30. Два кръга на стрелба.
До участие се допускат ППП и ПЦП до 45 джаула.
Такса за участие в състезанието - 5 лв. Поради това, че мероприятието ще се проведе в един ден, всеки записал се може да участва само в едни клас.
Всички участващи Мускетари ще трябва да бъдат на трасето в 9,45 часа за разполагане на мишените си.
Апелирам към всеки желаещ да участва, който има възможност да си носи хронометър,
клип-борд, прострелъчни мишени и химикалки.
График за провеждане на мероприятието:
От 10,00 - 11,15 часа прострелка, записване
От 11,15 - 11,30 – откриване и брифинги- Обявяване на правилата и мерките за безопасност при провеждане на мероприятието, които няма да се различават коренно от до сега практикуваните.
Начало на първи кръг 11,30 часа.
Начално на втори кръг около 14,30 часа.
Мероприятието ще е с награден фонд осигурен от фирма „Балкантрейд” ЕООД гр. Троян.
Участниците ще бъдат разпределени в три класа:
1.Клас PCP – Международен
2. Клас PCP – До 45 джаула
3. Клас ППП
За всеки от посочените класове обявено класиране и награждаване ще има при условие, че има най-малко 5 /пет/ записали се и участващи в мероприятието.
Форма за записване:
Име и фамилия -................................
Ник -...................................................
Модел пушка -.......................................
Модел оптика -......................................
Модел чашки -.......................................
Клас за участие в мероприятието -.....................................
Апелирам към всички желаещи да вземат участие в мероприятието да ми изпратят най-късно до 06.05.2012 г. 21 часа своята точно попълнена форма за записване на л.с.
Записването е с цел улесняване регистрацията на участниците, както и подготовката на наградният фонд. Записване ще има и в деня на мероприятието, но предварителното записване ще улесни организаторите.
Благодаря на всички за вниманието.
Надявам се да се видим на Троянски терен.
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Аз да попитам ще има ли хора с пружинки, че да знам дали да си я взимам, и трябва да реше вече коя оптика на коя пушка да е ;) Пламен ако ще идва е ясен, другите ме интересуват ще носят ли ;) И нещо друго да попитам за колко време се минава през Беклемето като за първи път, че да си преценя времето за пътни и кога трябва да тръгвам - предварително благодаря за отговора :cheers: Ако някой търси транспорт по-пътя да знаете, че съм сам и може да събрем някъде и да ни излезат по-малко пътните не е задължително да е с моята кола де :D

ПП: и дали ще може и в двата класа да мина също ме интересува, аз поне съм бърз ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Беклемето му сложи един час, като за сефте. Има хубави гледки, пък и е стръмно с много завои, така че ще ти отнеме време. После като слежеш от прохода имаш още 10-15 мин. до мястото.Пружинен клас ще има, ако се съберат достатъчно хора. Ако са под 3-ма само ще са споменати с класиране. Ако за над 5 ще има само 1-во място. Ако са над 7 ще са си клас като останалите. Все пак си мисля че Пламен ще стреля с ПЦП-тата в международния клас, така че няма да си сам. Ако пък те влече повече новата любовница - вземай нея.

GPS координати:

42°53'3.4883''N 24°43'18.7367''E
или
42.884384, 24.721871

Намира се тук:
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    44.8 KB · Прегледи: 499
  • 2.JPG
    2.JPG
    74.5 KB · Прегледи: 494

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
И тези стават но новите май са по-точни. Миналата година Мишата се бяха качили на близкия "Парк-хотел Троян" за който се минава по друг път, но е точно над мястото на стрелби.

П.п. Сега сложих и тях в Гугъл Мапс-а. Верни са и те. Но някой навигации бъркат, защото те водят само по очертан на картата път.

Липсата на пролетна национална среща май ще ни доведе доста гости, за което съм много много радостен, и ако това се случи, догодина може вече да мислим за двудневна среща. :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
CaMyPau написа:
Липсата на пролетна национална среща май ще ни доведе доста гости, за което съм много много радостен, и ако това се случи, догодина може вече да мислим за двудневна среща. :cheers:
Помислете, помислете за двудневна ;) :cheers: Троян си е туристическа дестинация и жените можем да ги пращаме да щъкат докато ние се забавляваме ;)
Оги мерси за картите, явно ще потренирам с новат сладурана, но ще взема и Фани (да не ревнува ;) ) ако остане време да мина и с нея ;)
Сега отивам да тренирам, че спря да вали и пекна слънце ;)
 

TeXHo

Потребител
Голямото бяло петно на сателитната снимка, басейна ли е?
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
но ще взема и Фани (да не ревнува ;) ) ако остане време да мина и с нея ;)
Любо, Павката е написал - участва се само в един клас. Два кръга са това - в разумен час трябва да свърши стрелбата, защото после имаме обработка на резултатите, закриване на срещата, прибиране на трасе, пътуване ... :).
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Съжалявам колеги, но категорично участието на един състезател ще бъде само в един клас.
Неможе да си позволим друго, за което се извинявам на колегите.
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
TeXHo написа:
Голямото бяло петно на сателитната снимка, басейна ли е?

Да Пана, това трябва да е басейна. Откриването и закриването ще са там. За тези които не са идвали, басейна е сух, изоставен и обрасъл. Да не дойде някой с банските ;) ;) :cheers:
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Това "Парк-хотел Троян" бившето Къпинчо ли е. Там става за спане май?
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
peko написа:
Това "Парк-хотел Троян" бившето Къпинчо ли е. Там става за спане май?

Става, става. Точно "Къпинчо" е. Направиха му ремонт и сега има и басейн даже. Но и цената не е като предишната. По принцип места за спане има къде да се намерят из околността..
 

andi

Редовен Потребител
Дано до тогава Беклемето да е отворено, че доста сняг има за стопяване .
 

valens1968

Редовен Потребител
ФТДМ

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
@andi
Със сигурност ще бъде отворено Беклемето тогава, средата на май ще е все пак. Миналата година ноли от там минахте.
Стига да не завли 2 метра сняг през началото на май.
;) :cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Очертава се доста интересно състезание ;)
valens1968 написа:
CaMyPau написа:
fatalen написа:
Оги, дай някакви места за спане в близост!

Утре ще обиколя и поразпитам, за да съм актуален с инфото а не да говоря на изуст. :cheers:

Питай, питай и аз мисля да остана с препиване ;)
И доста интересна вечер ;) Я да се разберем сега от предния ден ли ще идвате или вечерта след състезанието ще седите, че и аз да си правя плановете с какъв бутилков инвентар да пристигам ;) :cheers:
 

Архитекта

Редовен Потребител
ФТДМ
soundmax написа:
Аз да попитам ще има ли хора с пружинки, че да знам дали да си я взимам
Да опитам да те улесня в избора ти на клас, Любо:
На миналогодишната Купа "Балкантрейд" един участник се състезаваше за три купи с три грамоти в клас ППП. И независимо, че Динката съвсем заслужено грабна купата за първо място - за в бъдеще ще прилагаме принципа: Състезание, класиране и отличия в даден клас има, ако в него са се записали предварително минимум 5 участника. От началото на 2011г. моят избор за дисциплината ФТ е твърдо в клас "международен". Там са много от най-тренираните ни ФТ стрелци и винаги има трудна и интересна надпревара.
За тази година особеното е, че трасето ще е в пресечена местност. Мишените с възходящ ъгъл на стрелба са проблемни за FWB-300s. Аз нямам избор /ако не ми стиска просто ще пропускам проблемните мишени/, но ти имаш, защото вече си оборудван и с PCP. Така че - ти ще прецениш в кой клас да се запишеш :yes: .
 

ininia

Потребител
ФТКС
Понеже аз вече физичаски не ставам за ФТ,ще ме допуснете ли като наблюдател? И да си пострелям за кеф в зоната за прострелка. ;)
 
Статус
Заключена за публикации
Нагоре