КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 09-10.05.2015 г.

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Обявявам поредното юбилейно пето мероприятие на Фийлд таргет движение „Мускетари”, с наименованието „Купа Балкантрейд”. Мероприятието ще бъде рейтингово само за клас „Международен”, като всеки кръг ще се зачита като отделно състезание.
Дата на провеждане – 09-10 май 2015 г.
Място на провеждане – местността „Калчевско” до гр. Троян./ където беше и миналата година/

Като влезете в Троян карате в посока Троянски манастир. След като стигнете табела за населено място Орешак, след нея завивате в първата пряка в дясно. В началото на пряката има жълта ламаринена будка. От ляво трябва да видите бензиностанция на „Петрол” от тези старите бензиностанции. Карате около 200 метра и завивате наляво и карате докато стигнете до трасето. По късно ще бъдат сложени координати и снимки на мястото за отбиване към трасето, както и за мястото на вечерната среща и преспиването.
Характер на състезанието
Състезанието ще е в дисциплината Фийлд таргет за пневматични пушки.
Състезанието ще е в рамките на два дни.
Брой мишени 50. Мероприятието ще в два кръга по един кръг за всеки състезателен ден.
До участие се допускат ППП и ПЦП до 45 джаула в калибър до 5,5. За ППП не се предвижда отделен клас. Ако има участници с ППП ще бъдат разпределени в съответния клас според мощността им.
Такса за участие в състезанието - 10 лв. общо за двата дена. Всекизаписал участник се може да участва само в едни клас.

Преспиването и вечерната среща ще бъде на туристически дом „Никола Габърски” в гр. Троян. Където беше миналата година. Телефона за резервации е 0889 687 238. Организаторите не се ангажират с резервации. Може да се резервират и други места за приспиване, но вечерната среща ще бъде на туристически дом „Никола Габърски” .

Мускетарите задължително да си носят хронометрите.

Ще има задължителен хроно-тест, компромиси няма да се допускат с мощността на пушките независимо от причините. Участието на двама човек с една пушка ще се разрешава, но състезателите ще бъдат извън класирането. Участници в състезанието които не присъствали на брифинга преди състезанието за всеки отделен ден няма да се допускат до участие за деня. Всеки състезател да разпредели така времето, че да бъде на брифинга.
График за провеждане на мероприятието:


Първи ден:
От 08,00 - 10,45 часа хроно-тест, прострелка, записване
От 10,45 - 11,00 – откриване и брифинг- Обявяване на правилата и мерките за безопасност при провеждане на мероприятието, които няма да се различават коренно от до сега практикуваните.
Начало на първи кръг 11,00 часа.


Втори ден:
Брифинг - 9,45-10,00 часа
Начало на втори кръг 10,00 часа.


Мероприятието ще е с награден фонд осигурен от фирма „Балкантрейд” ЕООД гр. Троян.
Участниците ще бъдат разпределени в два класа:
1.Клас PCP – Международен
2. Клас PCP – До 45 джаула

Наградният фонд и за двата класа ще бъде:

1 място – купа и грамота

2 място – купа и грамота

3 място – купа и грамота

За всеки от посочените класове обявено класиране и награждаване ще има при условие, че има най-малко 5 /пет/ предварително записали се и участващи в мероприятието.

Форма за записване:

Име и фамилия -................................ Ник -...................................................

Модел пушка -....................................... Модел оптика -......................................

Модел чашки -....................................... Клас за участие в мероприятието -................

Апелирам към всички желаещи да вземат участие в мероприятието да ми изпратят най-късно до 06.05.2015 г. 21 часа своята точно попълнена форма за записване на л.с. Записването е с цел улесняване регистрацията на участниците, както и подготовката на наградният фонд. Записване ще има и в деня на мероприятието, но предварителното записване ще улесни организаторите. Благодаря на всички за вниманието. Надявам се да се видим на Троянски терен.
 
Последна промяна:

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Извинявам се за поредния пост, но да уточня.
Спането на туристическият дом ще струва 15 лв. на човек. Като се записвате казвайте, че сте от групата на стрелците.
За тези които няма да спят на туристическият дом, но ще присъстват на вечерната среща на място ще събираме по 2 лв. на човек за ползване на механата.
Дата за провеждане на мероприятието е съобразихме с това, че колегите от Русе мислят да правят и те среща и да имат възможност да си я организират и те навреме.
 

go_panch

Потребител
Име и фамилия -Георги Панчев Ник - go_panch

Модел пушка -FWB 800 FT Модел оптика - ZOS 10-60x52

Модел чашки -JSB 0.547 Клас за участие в мероприятието - Международен.
 
Последна промяна:

оги-пз

Редовен Потребител
Име и фамилия - Огнян Каяджиев Ник -Оги-пз

Модел пушка -Daystate MK4-PLATINUM 4.5mm Модел оптика -Hawke 8*32*56

Модел чашки -JSB 0.547 4.53mm Клас за участие в мероприятието- Международен

Миналата година много ми хареса там, състезанието беше супер ще направя всичко възможно да присъствам.
 

scandalo

Редовен Потребител
ФТКС
Име и фамилия - Румен Гергушки Ник-scandalo
Модел пушка -AirArms Ev2 Модел оптика - BigNikko
Модел чашки - JSB 0.547 Клас за участие в мероприятието - Международен
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Име и фамилия - Васил Василев; Ник-vas2308
Модел пушка -Feinwerkbau C62 PCP; Модел оптика - Sightron 10-50x60
Модел чашки - JSB 0.547 Клас за участие в мероприятието - Международен
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Име и фамилия -Станислав Станчев Ник - shstanchev

Модел пушка - Hämmerli AR 20 FT Модел оптика - Falcon T50 10-50x60

Модел чашки - JSB 0.547 Клас за участие в мероприятието - Международен
 

anibis

Редовен Потребител
На 100% ще дойда и аз,искам много да се пусна но във ФАК версията.
Задължително ли трябва пушката да ти е до 45дж?
Име и фамилия-Мирослав Иванов,Ник-anibis
Модел пушка самоделка/булпап/ Модел оптика Barska 8-32x44
Модел чашки JSB 1.175гр. Клас за участие в мероприятието.....
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Име и фамилия -Огнян Иванов Ник - CaMyPau

Модел пушка - Hämmerli AR 20 FT Модел оптика - Falcon T50 10-50x60

Модел чашки - JSB 0.547 Клас за участие в мероприятието - Международен
 

братушка

Редовен Потребител
Как можахте да ми развалите праздника с тези дати... :wall: Еееех...

Дата за провеждане на мероприятието е съобразихме с това, че колегите от Русе мислят да правят и те среща и да имат възможност да си я организират и те навреме.
Къде може човек да научи повече за това? За Русе де...
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ми питай колегите от Русе.
Ако имаш въпроси относно "Балкантрейд" ще ти отговоря с удоволствие
 

братушка

Редовен Потребител
Въпроси нямам. Бих дошъл с ФАКа...
Ама тази година в Русия са запланувани грандиозни тържества по случай 9-и май. Все пак кръгла дата - 70 години (а има и други причини да бъде по-специално).
Та аз вече се наточих да гледам все хубави нови работи и да празнувам пред телевизора... и тук вие с тази дата...
Ходи ми се...
Ама като ида - ще изпусна праздника.
Ако остана - ще изтърва срещата (те и без това са вече супер-голяма рядкост).
И в двата случая ще имам кофти усещане.... още от сега го имам...
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Виждам, че си пред дилема и за съжаление не мога да ти помогна.
Мога да кажа само, че ще се радвам да се видим на срещата.
Има време да помислиш. :cheers:
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ще се радвам да се видим Миша.. Русенци с канят за края на май, но не е сигурно още.. За това изтеглихме датата, за да има време да пренастроим пушките за ХФТ ;)
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Задължително ли трябва пушката да ти е до 45дж?

В правилата за организиране на мероприятията на Мускетарите, гласувани на едно търновско мероприятие бе заковано това изискване за максимална мощност на ФАК-овете.
Няма да обсъждам и да натрапвам моето виждане по това правило!
Хронотеста е възложен на мен. Както ви е известно моят рогат хронограф мери ~2-3м.с. горница...
В деня на събитието, в случай че има друг "рогат" за успоредно тестване, ще сверим резултатите.
Ако няма... приемам толеранс за мощност до +5м.с. отгоре от показанията на моят хронограф.

Въвеждам специално изискване на замерване на ФАК пушките :
- замерването да се извърши при налягане в цилиндрите в диапазона 150-160 бара.
Има достатъчно време да представите оръжията в необходимите за целта параметри.

п.п. Поста е с информативен характер! Хронографирането е възложено на мен аз и няма да допусна нарушения!
 

dinkata

Редовен Потребител
Ако някой е с 2-3-5 джаула отгоре, няма да бъде допуснат до състезание или няма да участва в класирането !? Това също е добре да се знае.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Смятам, че доста добре е записано в обявата Динка до 45 джаула и калибър до 5,5. говорим за участие не за класиране.;)
Това е прието като правило от всички Мускетари.
Не виждам смисъл да го коментираме и интерпретираме.
 
Нагоре