КУПА „БАЛКАНТРЕЙД” – 09-10.05.2015 г.

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
По принцип организатора си запазва правото за хронотест на всеки един от състезателите в произволен момент от състезанието. Пояснявам. Може съдията да извика всеки на хронотест дори по време на състезанието. Прави се теста, след което състезателя продължава. При показания на хроното над записаните, състезателя ще бъде дисквалифициран.
 

братушка

Редовен Потребител
При показания на хроното над записаните, състезателя ще бъде дисквалифициран.
Дори ако показатели над записаното, но под позволените от регламента?
(не всички правоточни имат максимум при 150-160бар).
 

Dominus

Редовен Потребител
Според мен е най-правилно е да се правят контроли по време на състезанието. Кой на какво налягане е бил мисля,че не е толкова страшно. Но когато контролата се прави в неизвестен момент ще замисли всеки чиято пушка в даден момент може да е на +10 м/сек. да не се случи това точно тогава.


Все пак не мисля, че някой е тръгнал на мероприятие с куфара с тънките сметки.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Дори ако показатели над записаното, но под позволените от регламента?
(не всички правоточни имат максимум при 150-160бар).

Ако пушката е над 45 джаула, състезателя напуска състезанието, ако е над 16 джаула участва в класирането на клас "до 45 джаула", а не в международен.
 

anibis

Редовен Потребител
ОК,разбрах колеги че пушките във Фак-а не трябва да надвишават тия 45дж.
Интересно ми стана,та заради това попитах,нали уж е не ограничен клас/ФАК/а при вас има ограничение 45дж.
Ще се погрижа пушката ми да не надвишава 45дж.:cheers::rambo:
 

ininia

Потребител
ФТКС
Прощавайте,че се намесвам,но ограничението 45 дж е защото колегите си пазят машените - те не са за един път.
Миро,представяш ли си ако десетина души ги гръмнат с +65-70 дж?
 

Милко

Редовен Потребител
ФТКС
Миро доколкото знам пък в София ограничението е 35 джанки в по големия калибър и е съвсем разбираемо с оглед на това че тези мишени са си механизъм който може да се повреди от по мощни пушки и тогава главните състезатели ще се ядосват що не пада мишената като те са я уцелили в УЗ.А и организаторите си пазят инвентара.Не може на всяко състезание да се блъскат с топове и да са здрави и да карат без проблем.Според мен е напълно оправдано да се постави такова ограничение и дори мисля мускетарите са отпуснали доста аванта в Джаулите.:cheers:
Нямам нищо проив силните нито и слабите пушки да не си помисли някой че искам да създавам спорове.Надявам се с този си пост не съм нацапал темата и ако сметне някой модератор нека да го разкара.:cheers:
 

anibis

Редовен Потребител
Разбрах колеги,всичко ще е както трябва.
Все пак си има някакви правила от организаторите,и трябва да се спазват.
Ще се видим там.:cheers:
 

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Някой има амнезия май не помни от къде идва това 45J !!! най-добре да се изтрие последния пост с моя, че страшно писане се наддава пък ще взема да се включа в обяснения и аз като едно време, че са ме засърбяли пръстите в последно време като чета форума !
 

Dominus

Редовен Потребител
Анди, 45j малко ли ти се виждат за кал.5,5?
За мен и 40 садостатъчни, но пък аз не съм от най-добрите.
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Що бе Анди никого не караме на сили да участва. Някъде да си прочел, че е задължително участие, че агитираш хората да не участват. Идеята е да се видим и чак тогава да постреляме. Мисля, че на повечето хора има харесва да се видим.
Вече пет годни го провеждаме това състезание и който е пожелал е идвал в това число и ти и взе едно трето място.
Подобни болдвани писаници не ти правят чест.
Мислех си, че си сериозен човек.
И да добавя никъде не сме обявявали не ограничен клас. Класа е "До 45 джаула"
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Анди обещавам да дойда на Фт-то дето ти ще организираш за 100 джаулови пушки. 50 мишени купи и нареди с тях трасе, аз аз ще дойда да им се изкефя със една тунингована Суматра. Мога да не направя много точки, но поне силуетите ше ги плющя кат за последно...
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Дето неограничения клас , всъщност се оказа ограничен .
Анди ти май не си влизал отдавна във форума!?
Целият ти пост звучи подстрекателно! Какво целиш с него?
Раздори... караници!?? Не ти прави чест!
Има си организатор, има си правила. Като не ти изнася не идвай.

Или търговските ти интереси надделяха над разума.
Балкантрейд няма да стане поле за изява "на още по-евтините ти Еваникси"

хем няма да ти остане гадния вкус че си го играл пешка в чужда игра .
Направи си собствена игра по твой вкус и си играй до насита в нея.
Павката и Оги хвърлят усилия и време, за да има това което правят и доколкото съм забелязал участвалите в това мероприятие не се оплакват от "гаден вкус".
 
Последна промяна:

lynx

Редовен Потребител
Хайде пак старите песни за ограниченията....
Не виждам какво има да се умува?
Организаторът разполага с инвентар до 45 джаула, организира мероприятие до 45.
 

vas2308

Редовен Потребител
ФТКС
Тия писаници са ми като дежавю, появяват се на много места с повод и без повод. То да кажеш, че до сега ФАК пушка 5.5 даже и при вятър е победила по точки първите пушки в клас до 16 дж. да има смисъл от спор, но аз до колкото знам няма такъв случай.
Не е удачно мишените да се плющят с пушки над 35 дж. (Мускетарските мишени са по здрави -затова до 45 дж)Аз миналата година тренировачната си мишена я уцелих 10-15 пъти с хасана на 40 метра при мощност на пушката тогава 52 дж при цевта и мишената се огъна на хармоника, после я ремонтирах за да почне да работи пак. (Добре че не я целих от 20 метта, че тогава щеше да е по зле)
 

FreeMan

Редовен Потребител
Стига сте се настървявали.
Щом има ограничения, състезателите ще трябва да се съобразят с тях.
А дали те се харесват вече е друг въпрос - всеки си има право на мнение и затова е форум да ги изразява и е добре да се уважаваме и изслушваме.
Аз също стрелям в 45j макар че крикета беше най-добре в 50 или 40j до колкото помня.
Оставих го така от предишното Балкантрейд защото беше заигравка с редуктора и пружините.
Сега има лек компромис с точността в тази скорост, но така съм си избрал и така стрелям - не мога да я човъркам всеки път, а и прострелките не са за един ден.
Гледайте по-отгоре на нещата, ако не се видим се забавлявайте на макс.
Това е едно от най-добрите национални състезания в БГ, ако не и най-доброто и масово.
Успех!!!
 

milen.m

Редовен Потребител
ФТКС
За организаторите: :bravo:

Име и фамилия - Милен Миладинов Ник - milen.m

Модел пушка -Air Arms EV2 Модел оптика -Big Nikko Mk3

Модел чашки -JSB Exact 0.457 Клас за участие в мероприятието - до 16 дж.
 

kid

Редовен Потребител
ФТКС
Калоян Дулев
kid
Steyr LG110 FT
NSD 10-50x60
JSB Exact 0.457
16J
 

dilom08

Редовен Потребител
Георги Терзиев
дилом08
Файнвербау ц60
Зос 10-40х60
JSB Exact 0.457
16 джаула
 
Нагоре