КРОСМАН пушки и пистолети

noangel

Потребител
На колко помпи държите Кросманчетата(1377)?Чел съм, че не се оставят без налягане.
Аз на една. Тая сутрин се сетих за него за първи път от около година, още си държеше въздух.
Повод ми да го правя бе това /в превод/ "Поддръжка
Повечето собственици на мултипъмп знаят да съхраняват оръжията си с помпа за въздух, за да поддържат уплътненията на клапаните чисти и свежи. 101 обаче ви позволява да направите още едно нещо. Ако развиете копчето за затягане, можете да отпуснете цялото напрежение на пружината на ударника, помагайки да се запази този въздух вътре в оръжието. Просто не забравяйте да го завиете обратно, преди да стреляте отново. Току-що проверих и пушката ми все още задържа въздух, който напомпах там преди повече от 3 години!" от тук https://www.pyramydair.com/blog/2016/05/crosman-101-multi-pump-pneumatic-part-1/
Иначе конкретната пушка също я държа на една, ама гледам да я раздвижвам с няколко чашки веднъж на няколко месеца, че иначе клеясва )
 

noangel

Потребител
Постът може и да е за "антики", ама все пак си е по темата ) От половин година раздвижвам Crosman 1300 medalist II. Много приятно устройство, усреднено ми е набор /в производство 1970-76-та/. Изцяло стомана, с изключение на чирени, ложа, подложка м/у цев и тубулара на механизма и мушката, за съжаление. Осезаемо по-компактен от 1377, нейде с 5-6 см., нищо общо като зареждане с последния - помпиш, отваряш едно капаче, слагаш съчмата и затваряш капачето - затвор няма. Читав спусък, регулируем мерник /стоманен, не пластмаса или цам/. За около девет метра 4 помпи са му напълно достатъчни, макар да четох че държал и на 20, това ще му го спестя. Изпадна ми бая пооръждавял, а и има склонност да се олисичва, някой ден когато не ме мързи ще подлежи на ошкурване и оксидация.
Да го сравнявам откъм точност с 1377 съм на кантар. Различни калибри са, но май ми допада повече.



 

noangel

Потребител
И на мен Кросманите са ми любими .От къде си го купил? Има ли от къде да се купи този модел?
Абсолютно случайно попадение в нашенския аукцин.бг, някакъв тип разпродаваше въздушни железа откъм края на 70-те, ама това бе единствения пистолет. За конкретния модел и в нета няма много информация, основно спомени как на някой баща му или дядо му го е имал и непотвърдени хвалби за пест контрол на 30 плюс метра ). Придобиването си бе късмет.
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Новото изделие на Миро-Анубис ,което скоро ще бъде при мен за тестове.
 

Attachments

  • IMG-06fe0ebf9a0337229946987df425b545-V.jpg
    IMG-06fe0ebf9a0337229946987df425b545-V.jpg
    108 KB · Прегледи: 113
  • IMG-7bb461d69502291f15a462ed3c7d5b7d-V.jpg
    IMG-7bb461d69502291f15a462ed3c7d5b7d-V.jpg
    102.9 KB · Прегледи: 111
  • Screenshot_20221117-115553.png
    Screenshot_20221117-115553.png
    239.1 KB · Прегледи: 112
  • IMG-72d047a039f988ccae88f9f744713950-V.jpg
    IMG-72d047a039f988ccae88f9f744713950-V.jpg
    88.5 KB · Прегледи: 109
  • IMG-d8181ead728e4700605d360292660f90-V.jpg
    IMG-d8181ead728e4700605d360292660f90-V.jpg
    118.3 KB · Прегледи: 114
  • IMG-5725360f22ffa95dbefb81d4d77b1edb-V.jpg
    IMG-5725360f22ffa95dbefb81d4d77b1edb-V.jpg
    108.3 KB · Прегледи: 113
  • IMG-2e6b2641f53324e3d2634baa9c4526ee-V.jpg
    IMG-2e6b2641f53324e3d2634baa9c4526ee-V.jpg
    119 KB · Прегледи: 117

anibis

Редовен Потребител
Новото изделие на Миро-Анубис ,което скоро ще бъде при мен за тестове.
Ето още идин пищак Кросман 2240 се превърна от СО2 на ПЦП. Какво ново има в този homemade инструмент....
Зареждащия клапан не е отпред, предната тапа при манометъра, а си е в бойния клапан,БК-то при този вид зареждачка пищака става с няколко сантиметра по-къс което е в голям плюс все пак тука се гони лекота и компактност!
За резервоара виждали сте на колко бара ги тествам,200бар работно 330-350бар тестово. Безшевна тръба 40х4 Д16Т
Пищака има за регулация на скоростта,в зависумо колко джаула ще го нагласите толкова изстрели ще направите от 70куб/рез.
Остана да се направи стрипъра/отсекателя/ и СМ-тръбата,утре ще е барна и нея...просто обещах на Светкича че инструмента ще е със СМ!
 
Последна промяна:

Karlito/Man

Редовен Потребител
Новото изделие на Миро-Анубис ,което скоро ще бъде при мен за тестове.
Колега, направи после едно ревю, колко изстрела, на колко джанки и с какви проектили. Имам подобен инструмент, да сверя часовника!
 

Hidden

Редовен Потребител
Едно видео за доста "пипнат" Кросман, който стреля с проектили калибър 0.457 и демонстрира впечатляваща мощност:
 

teodordt

Потребител
Здравейте!
Вероятно е писано, но ... препоръчайте ми заден мерник за монтаж върху цевна кутия за Crosman 1377.
Из сайтовете препоръчват LPA MIM, но не го откривам никъде и търся алтернатива, която да пасне.
 

teodordt

Потребител
LPA MIM не намерих (за сега), но реших си инсталирах метална цевна кутия и бързомерец RED DOT на Кросман.
За кутията - ОК. Появи ми се малко неудобство със зареждането. Чашката се върти на където й дойде на ум, но ще свикна от къде и как да я поставям, за да влиза както трябва в цевта.
Бързомера е ... малко съм разочарован. Точка има, но е в такъв размер и блести като звезда (ярко в центъра и искрящо в страни) в екрана, че за прецизна стрелба - май не става. Мазата ми е около 3 метра (според мен ще е достатъчно, при положение, че стрелям на 5-7 метра по кенчета) и от такова разстояние се опитах да зануля бързомера. Ядец! Изстрела е толкова надолу, че корекцията на бързомера не го хваща. Наложи се да подложа (използвах пластмасов дюбел), че да мога да го сваля колкото ми трябва. Не изхлежда ОК, но пък се занули. Засега ще е така.
Продължвам да си мисля: Оригиналния мерник пишат, че не може да се използва. Аз пък си мсиля, че ще мога да немеря начин да го напасна и използвам. Само да и дойде кеф, да има свободно време и да ми е писнало от бързомера.
Прилагам снимки.
IMG_20230827_193339_709.jpgIMG_20230827_193400_166.jpgIMG_20230827_193430_771.jpgIMG_20230827_193605_468.jpg
На тази са и трите ми играчки :)
IMG_20230827_193720_675.jpg
 

Hidden

Редовен Потребител
И аз имам същия бързомер, и при мен има същия проблем. Опитвах да го разглобя, за да видя дали не може да се направи някоя корекция, но не разбрах как става.
Вероятно тези бързомери трябва да се избягват. Иначе като му се изхаби малко батерията, ще му се свие точката ;)
 

teodordt

Потребител
В събота, така се случи, че бях на открито и изпшолзвах да пострелям.
Разочарован съм от Red dot-a. Нещо не можах да се напасна с него. След десетия изстрел, просто го свалих и прибрах. Пострелях малко без мерник - по-добре ми се получи :). Бързомера го пуснах за продажба в съотвтетния раздел.
В неделя се замислих какво да направя за мерника. Само с мушка - не става.
Взех стария мерник и с подръчни средства успях да го монтирам. Ами...получи се. Не е съвсем "като фабрично", но се получи.
Занулих го на 2,5 метра. Пробвах го на 5 метра и ще чакам сгоден случай да се окажа на открито и да пробвам как ще е. Смазах външните метални части на пистолета и го прибрах.

IMG_20230903_161411_645.jpgIMG_20230903_161443_620.jpgIMG_20230903_161455_184.jpg
 

teodordt

Потребител
Това, което направих с Кросман-а, беше някакво функционално решение, но не особенно красиво. "Занулих" го и изстрелите попадаха в целта, обаче.....трън в очите ми е.
Потърсих нов мерник - ядец. Моделът, който пасва струва около и над 50 евро, което ми се струва много-много надценено. Големи са ГАДНЯРИ! След като си сменил пластмасовата цевна кутия с метална, защо пък да не те одерат с още пари, че и повече от колкото за кутията? Аз съм българче и съм малко скръдза. Толкова пари няма да дам.
Попаднах на мерник от Хатсан за Supergharger. 15 лв. е несравнимо с 50 евро. Разбира се, че не пасна от първия път. Болтчето е късо и резбата му е различна. Болтчето в комплекта с цевната кутия като резба пасва, но е късо и главата му е широка. Болтчето на оригиналната пластмасова цевна кутия като резба пасва, но е със мало по-късо и главата му пак е широка. Това малко го "оправих". Разширих мястото за главата на болтчето на мерника. Добре, че са го направили от мека (еластична) пластмаса, реже се и се дялка не много трудно, и нямаше особен проблем. Разгеле, стана здраво.
IMG_Mernik.jpg
По-добре изглежда "естетически" от предната ми модификация. Значи сме ОК?
Не, нов проблем.
Започнах да го прострелвам. Мерника е позициониран възможно най-долу (няма повече накъде), изстрелът се получава над желаната цел. За да улуча където стрелям, трябва така да наклоня дулото, че въобще не виждам върха на мушката. Реших, че след като не става да сваля мерника, решението е да увелича височината на мушката. Парче от някаква пластмаса около 3 мм. и малко хартиено тиксо ми показаха, че съм прав. Занулих, пострелях малко ОК сме - функционални, но пак не сме естетически.
Порових се из мрежата и попаднах на мушки за 4,50 лв. на advance group. Взех две - една за резерв, ако омажа нещо с първата.
Снощи си поиграх с нея. Махнах до колкото можах металното винтче. Остатъка го "компенсирах" с три кожени вложки. Четвъртата я оставих по-дълга и я залепих за върха на мушката. Още една кожена лентичка върху цялата присадка придаде завършен вид.
IMG_Mushka1.jpg IMG_Mushka3.jpg IMG_Mushka2.jpg
Този път стана "естетическо".

И цялостно изглежда така:
IMG_All.jpg IMG_All efect1.jpg

Остава да го прострелям и "зануля". Вече знам, че ще е точен. Даже може да се наложи и да повдигна малко мерника по височина, но това е бял кахър.
 
Последна промяна:
Нагоре