КРОСМАН пушки и пистолети

anibis

Редовен Потребител
Кое те съмнява Никола? Искам да четеш малко повече и да не пишеш глупости постоянно.
Това не го казвам за да ти се подигравам,напротив.Имам чувството че си на всяка манджа мерудията.
Или го правиш нарочно,за да станат повече постовете ти, не знам вече какво да си мисля, честно ти казвам.
Искам да четеш написаното,кой калибър е пистолет 2240 ясно е на всеки че е 5.5мм/22кал,ако съм сменил цевта аз щях да кажа че е със сменена цев.
И 22кал с оригиналната цев, написал съм го,250м/с с тежкото жсб 1.17гр.какво толкова не ти се вярва даже може и повече да изкара в 22кал но има зверски преразход.
 

Nikola

Потребител
Кое те съмнява Никола? Искам да четеш малко повече и да не пишеш глупости постоянно.
Това не го казвам за да ти се подигравам,напротив.Имам чувството че си на всяка манджа мерудията.
Или го правиш нарочно,за да станат повече постовете ти, не знам вече какво да си мисля, честно ти казвам.
Искам да четеш написаното,кой калибър е пистолет 2240 ясно е на всеки че е 5.5мм/22кал,ако съм сменил цевта аз щях да кажа че е със сменена цев.
И 22кал с оригиналната цев, написал съм го,250м/с с тежкото жсб 1.17гр.какво толкова не ти се вярва даже може и повече да изкара в 22кал но има зверски преразход.
Миро, какви постове, какви мерудий. Кросмана не го знам в кои калибри го има. Питам те защото имам 2240 и ми престои да го превърна в Пцп и ми стана интересно. Ако имах нужда от постове щях да си пиша в дъра-бъра.
Както знаеш не съм на ти с Пцп-тата и ми стана интересно, защото Сноу Пийка ми с 27 см цев е настроен на 230 м/с с 1,03.
 

Nikola

Потребител
Щото не съм се занимавал да търся дали го няма в 4,5.
Моля модераторите да ми изтрият постовете, защото явно има хора, които мислят, че ги пиша за да трупам постове.
Миро, ако има нещо-дай лс да не цапаме темата.
 

anibis

Редовен Потребител
Щото не съм се занимавал да търся дали го няма в 4,5.
Моля модераторите да ми изтрият постовете, защото явно има хора, които мислят, че ги пиша за да трупам постове.
Няма и да го намериш 2240 в 22кал 1377 е в 4.5мм
 

venciru

Редовен Потребител
Искам да четеш малко повече и да не пишеш глупости постоянно.
Това не го казвам за да ти се подигравам,напротив.Имам чувството че си на всяка манджа мерудията.
Не само ти имаш такова чувство Миро - то си е живата истина.....И съвети безброй дава на "новите". И то все компетентни. И като му видиш броя на постовете си викаш - "Е, те този е майстор - разбирач".
Никола, приеми ако желаеш един съвет от човек 4 (четири) пъти по-възрастен от теб. Не се стреми да пишеш ПОСТОЯННО и във ВСЯКА тема, както правилно подчерта Миро. Има хора тук със стократно повече не само опит, а и знания и умения от теб, а и от мен разбира се. А имат десетократно по-малко постове от теб за много повече време във форума. Не писането развива и обогатява мозъка и способностите, а четенето. Помисли маааалко върху това. Абе накратко - МИСЛИ.
Лек ден на всички.
 

andi

Редовен Потребител
"""Искам да четеш малко повече и да не пишеш глупости постоянно.
Това не го казвам за да ти се подигравам,напротив.Имам чувството че си на всяка манджа мерудията.""""
"""Не само ти имаш такова чувство Миро - то си е живата истина.....И съвети безброй дава на "новите". И то все компетентни. И като му видиш броя на постовете си викаш - "Е, те този е майстор - разбирач"."""
................
Много го налазихте момчето . Не е само той с такова поведение ( определено смятам че често модераторите са прекалено толерантни) .
Но при него е простимо - малък е , и сега е в период на формиране на самооценка и междуличностно утвърждаване .
Спокойно , ще му мине . След време някоя съученичка ще му направи първата свирка да му събуди хормона и ще забрави и пушки , и форум и постове и лайкове .
 

anibis

Редовен Потребител
Смених калибъра на пищака си.:yahoo: Смених го защото не ми хареса това че имах около 12,13 изстрела, в 22кал с около 27-28дж.
Сега съм го направил,в .177кал 16дж. с 0.547 JSB направо е бръснач! В момента на тия джанки, спокойно вади 25 изстрела от 190 до 110бара. Може и три барабана да изкара но коридора ще се вдигне. В момента е 7,8-метров коридора, с този малък резервоар,бая баене имаше но най накрая стана.:dazzed:
Набързо спретнах във вкъщи един бенч,на има няма 8м дистанция.:crazy: Знам че тези метри въобще не са показател за точност/цев/ и т.н. Но цевта си е знам,и знам какво може. За протокола тая цев всичко папка,харесваше Баракуда и JSB най много в 0.67гр. Вижда се на първата мишена че 0.547в 4.52мм нещо не ги хареса направи 2х2 групи и един флаер.Нооо в 4.53мм същия грамаж на чашката, работите стояха съвсем различно. Следва JSB 0.67гр работата е пак доста добре,естествено един флаер е задължителен. След това пробвах 0.87гр не знам защо го пробвах с тия 16дж но да видя за какво става на въпрос,то пък излезе най добре от всички групи с различни чашки. Следва Баракудата естествено и там има един флаер,то не може без него. Кросмана ме учуди, но го знам за какво става на въпрос на 25м със същата цев,на тая дистанция се справи,но му нямам вяра. Последните две мишенки са с JSB-RS с тия най леките чашки работата не ми хареса,но и полите им бяха яко намачкани, но и са дооооста старички.

Прилагам снимки от днескашния тест. :sniper2:
 

Attachments

  • CIMG9632.JPG
    CIMG9632.JPG
    246.2 KB · Прегледи: 153
  • CIMG9647.JPG
    CIMG9647.JPG
    309.6 KB · Прегледи: 166
  • CIMG9661.JPG
    CIMG9661.JPG
    325.5 KB · Прегледи: 165

anibis

Редовен Потребител
Защото Пеко нямаше,когато ги поръчвах тия в 4.5мм.
Трябва да видя от някой оръжеен магазин, да си взема за проба 0,510гр.
 

sevdaka80

Редовен Потребител
Тая цевна кутия оригинална ли е или е копие,и после е гравирано, че влизам в едни филми.
image.jpeg
 

anibis

Редовен Потребител
Не е оригинална кутията,и не гледай какво пише,колко джаула е,от там където е правена тая ЦК е задължително да пише малко джаули.
 

le_corbeau

Потребител
sevdaka80, виж този линк. http://www.gmaccustomparts.com/All-Crosman-2240-1740. Има доста неща. Преди 2 години си купих цевна кутия и някои други части. Имах идея някой от нашите маистори да ми направи нещо като 2240...но накрая си купих оригинала. До колкото си спомням цевната кутия беше около 65 паунда.
 

anibis

Редовен Потребител
Ето последното творение,малко се позабавихме с този дивайс,но все не оставаше време,но най накрая стана.
Само трябва да го дам за анодация и е готов на 100% пищака. Пистолета е в 22кал. с оригиналната си кросманска цев,която се наложи леко да и побая.
Цевта в момента е дълга 176мм. скоростите на дивайса с 1.03гр са 240м/с в 7-8 метров коридор,естествено че може още да се разгони пищака,ама ще има преразход с тая късичката цев. Но за сега доста добре се справя,като цяло пищака наистина стана много добре!
 

Attachments

  • 038492776.jpg
    038492776.jpg
    83.3 KB · Прегледи: 170
  • 038492777.jpg
    038492777.jpg
    87.4 KB · Прегледи: 164
  • 038393522.jpg
    038393522.jpg
    82 KB · Прегледи: 169
Последна промяна:

Niki

Редовен Потребител
Имам същата пистолетна дръжка с чирените ,не използвана,ако някой има интерес да пише!
 

Niki

Редовен Потребител
Поради засиленият интерес относно дръжката със спусковият механизъм и чирени ще кажа ,че е запазена за Светлъо /Пунишър,ще пиша при всяко развитие..........
 

PUNISHERvw

Редовен Потребител
Ако някой търси такава ръкохватка нека се обърне към колегата Гого Тинков.Той ги доставя от Украйна.
 
Нагоре