КОЛЕЛА, ТУМБЛЕРИ производство и маркиране.

Дискусия в 'Муниции и Аксесоари' започната от DANNY, 12 Февруари 2012.

1. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Калояне, на теб честито, а на Дени - браво за жеста и красивата изработка! :bravo::cheers:

Jethro and pellet like this.
  2. BAD TORO

BAD TORO Модератор ФТКС

Публикации:
    1,252
    от:
    София
    Браво и на двамата. Дано го видим на Асеновград. Според мен носи още няколко отвора в частта към големите метри. Там дебелината май е към 5мм. Не че ще се облекчи, но ще стане по-въздушно.

pellet харесва това.
  3. peko

peko Редовен Потребител

Носи на много дупки, и по захващащия ринг и по основната крива и по долната, че даже и мястото за стягащия винт може да се до удордиса. 1/5 от теглото си може да го загуби без проблеми.

pellet харесва това.
  4. pellet

pellet Редовен Потребител

Публикации:
    132
    от:
    Варна
    Благодаря на всички за харесванията и за хубавите думи!

BAD TORO; peko - Да, можеше да е по-ефирно, но така сякаш повече ми се нрави. Да има блясък/метал. И да, на Асеновград ще съм с тази екипировка, ще се радвам да се видя отново с всички вас.

soundmax and pavloff like this.
  5. Dominus

Dominus Редовен Потребител

Публикации:
    2,546
    Да, в общи линии на всички колела измервателния сектор представлява нещо подобно. Браво за ентусиазма. Сега обаче остана сам да се увериш, че освен измервателния сектор колелото трябва да придоставя достатъчен комфорт за въртене. Така ще стигнеш до извода че нещо не е както трябва в колелото.

6. pellet

Публикации:
    132
    от:
    Варна
    Както казах, благодаря на всички за коментарите. Исках да покажа една идея, която за мен работи. Ако някой се вдъхнови и го доразвие да му е пригодно за него, ще бъда безкрайно щастлив.

Dominus - преди алуминиевия вариант, колелото беше направено от полимер ( прототип), изпринтено на 3D лазерен принтер. След като вече стигнах до извода, че всичко му е както трябва и ми предоставя достатъчен комфорт при въртене, беше изработено от алуминий. Така че, уверявам те, всичко му е както трябва за моите нужди и комфорт. То затова е моето колело. ;) Не се заяждам, не вкарвам никакви лоши чувства, просто няма нужда да генерализираш нещата.

Поздрави!

Последна промяна: 27 Юли 2017
  7. Dominus

Публикации:
    2,546
    Аз също не се заяждам, но си бил на 1,2 състезания по фт. Не си видял всички възможни пози и дистанции. Ще ми е интересно да видя как мериш прав дистанция около 12-15м. Как точно го Улавяш туй колло.
    Времето ще ти покаже недостатъците. Днес си пуснах за принтиране второ колело и колкото и да ми е по възможностите да си го моделирам по кеф знам че не мога да си позволя да го смъквам по диаметър в малките метри, точно щото няма как да го хващам и ще ми е трудно да го ползвам.
    Мислиш че си открил топлата вода, а е въпрос на време да разбереш че си заседнал в бара.

8. pellet

Публикации:
    132
    от:
    Варна
    Просто съм изумен! Реших да споделя, какво съм си направил. Как някой разбра какво мисля за топли води, как някой разбра къде съм заседнал?! Спирам всякакви коментарии по-нататък.

Тържествено обещавам да те науча да мериш всякакви дистанции от всякакви пози с мойта пушка и с мойто "колло".... щом е толкова важно за теб.

Djubey харесва това.
  9. Dominus

Публикации:
    2,546
    Ти ли си изумен?
    Аз съм шашардисан. Опитах си да ти дам съвет, но какво разбирам аз?
    Ти очевидно си някакво ново светило - учител и грешката е моя, че не съм се усетил. Ти просто сътворш чудо и аз трябва да изпадна във възхита.
    Идеята ти е досто стара. Като за начало само да ти спомена, че Факете Моро има подобно на твоето колело от доста време.
    Колко често се използва? Никак.
    Защо ли? Защото стрелящите ФТ са идиоти-полупримати, които си нямат идея какво правят.
    Ей ти го модела, попроменен от мен за да е по-удобен, но въпреки това не е читаво колело.

П.С. Хубаво е да си пишете титлите (доцент, професор, доктор) като се регистрирате, че да не съгреши някой да ви даде съвет.
    Много ми идва вече простотията ви.

Прикачени Файлове:

10. Alucard

Alucard Редовен Потребител

Публикации:
    439
    от:
    Плевен
    Като седнете да бележите паралакса по метри,по какво се целите?Смисъл какъв вид мишена ползвате за да видите най-ясно кога е избистрило?

11. fatalen

fatalen Редовен Потребител ФТКС

Публикации:
    3,355
    от:
    София
    Най-лесно и достъпно е вестник. Иначе назад в темата имаше и специални шрифтове и линии с различни размери.

sir John харесва това.
  12. pavloff

pavloff Редовен Потребител ФТДМ

Публикации:
    2,241
    от:
    Троян
    Корицата на блок с милиметрова хартия. В книжарниците го има, 1,20 лв. мисля. Има доста шрифтове с различни размери

pellet and Alucard like this.
  13. sts1969

sts1969 Редовен Потребител

Разпечатани на принтер квадратчета, предварително написани метрите с подходящ едър и ситен шрифт. Пакет бамбукови пръчици за шишчета от някой хранителен магазин, голям запас от търпение и железни нерви...и си ти. :)
    DSC_1217.JPG

xpresident and fatalen like this.
  14. Kifa

Kifa Редовен Потребител

Публикации:
    637
    от:
    София
    С тел от Практикер извит на П... и изрезани мишенки от тези и редиш през 1-2-3...5 м. :) колкото ти мери оптиката DSC09707.JPG

Прикачени Файлове:

15. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    934
    от:
    Варна
    bleu81, Kifa, Alucard and 1 other person like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена