Избор на PCP

asmodeus812

Новодошъл
Здравейте, от доста време чета из форума с цел да си взема нещо. Бях се насочил към Хатсан Б65 .35 / .30 или .25. Но четейки мненията тук се въртят коментари че не е за препоръчване понеже има доста слабости. Като цяло съм се насочил към нещо по-мощтно, което може да си достигне приблизително стоковите параметри без доработки, като нямам за цел да стрелям на дълги разстояния, до около 50-60м абсолютен максимум. Според Вас в ценовия диапазон на Б65 има ли нещо с еквивалентна мощност (около 70-100J), което да е по-тачено от общността спрямо хатсан ? Заделения бюджет е 1100лв. +/- 100лв.
Благодаря предварително

ПС: Оглеждах и Хатсан Херкулес, в .35 калибър, малко ми е над бюджета, но доста колеги я препоръчват спрямо Б65.
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Колега сложи някаква ориентировъчна сума, която си готов да дадеш за пушка.
BT 65 ценово варира от 870 до 1300, Херкулеса е около 1600-1700, пък във форума се продава това:
https://forum.airguns.bg/index.php?threads/Продава-се-Хатсан-Херкулес-6-35-мм.10958/ и е около, и над 100J
Колегата, който я продава, не го познавам лично, но във форума му се носи славата на майстор и свестен човек!
Знам че в началото никой не иска да плаща за втора ръка пушка пълната сума като от магазин. И аз бях на това мнение, но с времето - четене във форума- си промених мнението. По-добре пушка дето я е пипнал някой знаещ, отколкото чисто нова и тепърва да се отстраняват проблеми, да се търси плато, да се изцеждат мощности, да се увеличава броя изстрели и т.н... Тогава се разбира защо цената на втора употреба е такава.
Успех с избора и само 10-ки! :cheers:
 
Последна промяна:

asmodeus812

Новодошъл
Да, извинявам се, забравих, редактирал съм оригиналния пост, с цена. Ще погледна обявата, благодаря
 

llcoolj

Редовен Потребител
Здравейте, от доста време чета из форума с цел да си взема нещо. Бях се насочил към Хатсан Б65 .35 / .30 или .25. Но четейки мненията тук се въртят коментари че не е за препоръчване понеже има доста слабости. Като цяло съм се насочил към нещо по-мощтно, което може да си достигне приблизително стоковите параметри без доработки, като нямам за цел да стрелям на дълги разстояния, до около 50-60м абсолютен максимум. Според Вас в ценовия диапазон на Б65 има ли нещо с еквивалентна мощност (около 70-100J), което да е по-тачено от общността спрямо хатсан ? Заделения бюджет е 1100лв. +/- 100лв.
Благодаря предварително

ПС: Оглеждах и Хатсан Херкулес, в .35 калибър, малко ми е над бюджета, но доста колеги я препоръчват спрямо Б65.

Аз не знам да има такава турска въздушна пушка, която без доработки ще достигне параметрите описани от производителя.
 
Нагоре