Избор на първи CO2 пистолет (към 2017)

kosmev

Редовен Потребител
Здравейте,
Поразчетох форума, подразбрах, че CO2 пистолетите не се приемат много насериозно от напредналите в хобито, но все пак ще съм благодарен за съвет спрямо актуалните модели, които се предлагат на пазара в момента.
Ясно, че няма как да получа всичко в едно, но след три дена преглеждане и четене на ревюта, извадих тези:
Crosman C31 4.5 мм
http://arms.bg/product/596/vazdushen-pistolet-crosman-c31-4-5-mm.html
Изкушават ме фосфоресциращите мерни прибори и високата начална скорост (150м/с), притеснява ме спусъка - бил с дълъг ход и твърд.

Crosman 1088 BG
http://arms.bg/product/598/vazdushen-pistolet-crosman-1088-bg-4-5-mm.html
Много ми харесва възможността да стреля и с чашки - хем не рикошират, хем по-точни - това, че пълнителят е два пъти по-малък не ми пречи.
Пише, че спусъкът може да double или single action - това също звучи страхотно.

Gletcher SS 2202 - SMG
http://www.gohard.bg/index.php/vuzd...zdushen-pistolet-gletcher-ss-2202-p-co2-4-5bb
По руските сайтове го хвалят, изглежда качествен.

Не държа модела да е реплика, по-скоро да е здрав и да има опция за резервни части или аксесоари ако се налага.
Приемам всякакви съвети и мнения и за други модели :)
Може ли да ме насочите къде във Варна има магазин, с прилична наличност, в който да подържа и пробвам спусъка на играчката, вместо да чета отзиви по сайтове...
 

sts1969

Редовен Потребител
Приемам всякакви съвети и мнения и за други модели
Ако искаш що-годе свестен пистолет на СО2, забрави за моделите който стрелят със стоманени съчми BBS. Потърси си модел които стреля с оловни чашки, по-точни и приятни за стрелба са.
 

Plamenf26

Потребител
Вариантите са много. Каквото ти хареса на външен вид ще е най-добрият избор за теб...
По принцип от пистолетите стрелящи с чашки - Gamo P-25 и Р-85 са доста добър избор, не са копие на определен модел огнестрелно оръжие, сравнително мощни и произведени в Япония. Друг вариант Umarex CP-88 и СР-99, скъпи са, но са и едни от най-качествените. Останалите се избират по външен вид. Лично на мен ми допада Р08/Luger/Parabellum, но той има поне 5-6 варианта от различни производители,от разлечни сплави, с и без блоубек, с пълноразмерни и с тънки пълнители, а от там и различни цени.
http://www.gohard.bg/index.php/vuzd...toleti/v-zdushen-pistolet-p08-luger-co2-4-5bb
http://www.gohard.bg/index.php/vuzd...pistoleti/v-zdushen-pistolet-gletcher-p08-co2
http://www.gohard.bg/index.php/vuzd...toleti/v-zdushen-pistolet-gletcher-parabellum

И едно нещо е сигурно по каталог началната скорост е завишена, на едни по-малко, на други повече, но е завишена. Още повече, че скоростта варира от околната температура.
 

didarai

Редовен Потребител
Пистолет с ВВ топчета има смисъл да се купува само ако приоритет е колекционерската стойнос (т.е. се търси максимална близост до оригинала ) .
Стрелбата с него омръзва , след 2-3-то балонче , защото не предявява никакви предизвикателства , нито може да се ползва за подобряване на умения . Ако пък целта е придобиване на такива , за предпочитане са еднозарядни или пружинните модели .
Дмек многозаряден СО2 модел е за стената предимно .
 

SVD

Новодошъл
Да ако не държиш да е реплика на боен и според мен се насочи към моделите с чашки .
Аз имам Макаров на Умарекс и съм доволен . Целия е метален и е достатъчно реалистичен за украшение . Стреля достатъчно точно като за такъв .
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Има доста сериозни СО2 изделия, но не видях никъде за каква стрелба ти трябва?
По тези модели които си посочил, съдя, че те интересуват играчки, ама пък и да са по-играчки.....
Прекалено разширен спектър на търсене и трябва да се отсеят поне по няколко критерия:
- предназначение - плинкиг, тренировки, спорт или четвъртото?
- търси ли се точност - каква и до какви разстояния?
- мощност - пак каква и до какви разстояния?
- габарити и тегло - в куфарче или калъф ще си стои или ще се носи в чанта или раница?
- цена - може и да е първи критерий.
Напиши отговорите(ако трябва копирай поста ми) и ще се стигне до няколко разумни варианта.
Тогава ще се появи и следващия проблем - свестните неща ги няма обикновено по нашите магазини и ще трябва да се поръчва отвън......
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Благодаря на всички за мненията и търпението :)
Разбирам, че повечето сте фенове на огнестрелното оръжие и въздушното се явява достъпна алтернатива за "начесване на крастата" :)
Аз просто искам пострелям с нещо, може и смешно на външен вид :) Държа да няма Blow-back - не търся имитация на работата на истински пистолет.
Цената не е критична (примерно до 200-300лв), но по-скоро предпочитам да си купя още един различен модел (примерно Crosman 2240 ?), отколкото да взема нещо скъпо и уж много качествено.
Целта е забавление, стрелба по кутийки/бидони :) , да се събира в сак, джоб, жабка на кола и да не тежи повече от бутилка бира.
Не гоня спортни успехи.
Животни не ми е на сърце да трепя, най-много да разгоня глутница помияри ако се наложи.
Намерих този сайт за обективно сравнение на различни модели, макар и старички, поне ги тестват по един и същ начин:
http://co2airguns.net/Collection/index.htm
Засега Crosman 1088 отпада - цевта е прекалено къса, точността ниска дори с чашки,при single action скоростта на изтрел пада осезаемо.
Виждам, че има изцяло метални модели, които тежат и се усещат приятно, но май на всички "въздухарки" проблемни са уплътненията, а те просто се износвали, бе значение дали корпусът е от метал.
По руските форуми видях негативен коментар, че crosman c31 се счупил след 12 000 изстрела - на мен това ми звучи като реклама направо.
Тия дни ако остане време ще обиколя магазините във Варна и ако хич няма нищо читаво, ще пробвам онлайн магазините "на късмет" :)
 

pavloff

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако сме фенове на огнестрелното оръжие, няма да сме в този форум.
Успех в покупката колега.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Този китаец СР 1 или СР 9М(7М) е с поносима цена, прилично качество, достатъчна мощност за плинкинг дори и за .22(има го и в .177), стреля с хубави чашки с доста добра точност до 25-30 м.
Малко е пипкаво пълненето (презареждането) на барабанчетата, но пък може и на единична да се ползва.
Тук не знам да са го вкарали търговците, но навън(в ЕС) го има по он-лайн магазини.
За разлика от Кросман 2240 е само метал където трябва и зареждането е от правилната страна(за стрелящите с дясна ръка).
http://www.balistas.com/air-pistols/spa-air-pistols/spa-cp9m-cal.45mm/
 

Attachments

  • WP_20151117_001.jpg
    WP_20151117_001.jpg
    164.7 KB · Прегледи: 82
  • WP_20151117_002.jpg
    WP_20151117_002.jpg
    135.2 KB · Прегледи: 86
  • WP_20151117_003.jpg
    WP_20151117_003.jpg
    112.6 KB · Прегледи: 75
  • WP_20151117_004.jpg
    WP_20151117_004.jpg
    147.1 KB · Прегледи: 72
Последна промяна:

Nikola

Потребител
Този китаец СР 1 или СР 9М(7М) е с поносима цена, прилично качество, достатъчна мощност за плинкинг дори и за .22(има го и в .177), стреля с хубави чашки с доста добра точност до 25-30 м.
Малко е пипкаво пълненето (презареждането) на барабанчетата, но пък може и на единична да се ползва.
Тук не знам да са го вкарали търговците, но навън(в ЕС) го има по он-лайн магазини.
За разлика от Кросман 2240 е само метал където трябва и зареждането е от правилната страна(за стрелящите с дясна ръка).
http://www.balistas.com/air-pistols/spa-air-pistols/spa-cp9m-cal.45mm/
Имам и цп 1 и Кросмана. Цп-то е класи над конкурента като изпълнение, качество на материалите и краен продукт. Пък и с по-малко работа си става ПЦП. Кросмана е с гадни неудобни чирени и пластмасова цевна кутия, които се сменят почти задължително, а при цп-то това е направено.
 

kosmev

Редовен Потребител
Peko и Nikola, много ви благодаря за предложението - наистина точно това търся - нещо, направено да стреля.
Обиколих вчера магазините и се убедих, че това, което масово се предлага, са само реплики на известни модели, които плюят нещо като натиснеш спусъка :)
Нещо като макетчета на автомобили - цени се близостта с оригинала, а не дали се движат....

Да изложа лаишките си впечатления:
ASG М9-А1 - ужасен спусък - много твърд, с разлика в усилието точно в края на хода.
Разни пластмасови реплики на Gamo - не бяха много зле, но просто се чудя кой да е.
Umarex Макаров много ми хареса - целия метален, много мек и предвидим спусък с възможност за single action - като взведеш ударника става прекрасен - супер мек и с къс ход.
Не го взех точно защото беше прекалено идеално копие на Макаров :) - май даже по-тежък от оригинала, с ужасни мерни прибори. Прочетох, че и цевта му е доста къса - само 8см.

Да си начеша крастата вероятно ще купя някоя пластмаса, а след това ще задвижа доставка от чужбина.
Ако не досаждам, може ли информация това по-принцип възможно ли е? Не откривам подобна тема във форума.
Има ли модел с подобни характеристика на CP-9M който може да се достави ?
Имам позната в Чехия(сайта сякаш е от там), вече почнах да се чудя как да подходя за да я накарам да си купи пистолет и да ми го донесе след това :)
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
При чехите CP-9M може да го купиш онлайн, плащаш с карта и срещу 16€ ти идва до вратата.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Да, холандеца също е вариант за онлайн покупка(малко по-скъпо е, но праща).
Мисля, че даже има и наличен СР1М с по-хубавата накатена ръкохватка.
Байкала също е вариант, като само ергономиката му куца малко и все пак е доста пластмасов.
 

kosmev

Редовен Потребител
При чехите CP-9M може да го купиш онлайн, плащаш с карта и срещу 16€ ти идва до вратата.
Много благодаря, без да досаждам, да изясня за себе си - няма законови ограничения или разправии с разни "органи".
Митница ясно, че няма да има.
Писах на чехите да потвърдят, че доставят до тук.
Виждам, че имат модели CP-9M и CP-1, в калибър 5.5 и 4.5. Предполагам ще ме посъветвате за по-малкия.
Има ли разлика между двата модела - CP-1 е с 25 евро по-евтин, а описанията им са подобни.

Байкала ме също ме изкушава с възможността за полу-автоматичната стрелба и сякаш single-action спусък. Но май е с по-ниска начална скорост?
Тъкмо се навих и изкочи друга опция - сега трябва да ги проучвам - Но поне не избирам кой е по-малко калпав :)
Още веднъж - много благодаря на всички за отделеното време!
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
СР1 е само за единична а другия модел е с два пълнителя - с вместимост 9 за .177 и 7 за .22.
При чеха има само по-евтините модели с букова светла ръкохватка, при холандеца има и с по-добрата.
Аз съм държал и стрелял и с двата модела, този с накатената е много по-добре не само на визия, но и като хват и чувство също. Като точност при мен капачки на 25 м не бяха проблем с .22.
Байкалчето само веднъж съм го държал в ръката, но без да стрелям. Спусъка си е средна ръка, не е много тежък, но не е и чувствителен.
 

kosmev

Редовен Потребител
За тези цели аз бих избрал Байкала.
Разгледах го из интернета - Наистина отговаря на абсолютно всичките ми критерии - може да стреля получавтоматично със съчми и чашки. Сравнително "метален" е, има прилична начална скорост и дълга цев.
Единствено цената от Холандия изглежда абсурдна - в Русия или Украйна струва под 100лв !!! и е по-евтин от пластмасовите реплики ?!
В Бг го намерих тук на 215 лв, звъннах да го купувам , но бил свършил и не се очаквало да го има заради ембаргото с Русия?!
И след "политически-ценовото проучване" сега просто не ми се плаща тройно. :)
 

lynx

Редовен Потребител
От Русия трудно се купува "оружие", проверено е от доста хора.
 
Нагоре