Избор на първи CO2 пистолет (към 2017)

Nikola

Потребител
СР1 е само за единична а другия модел е с два пълнителя - с вместимост 9 за .177 и 7 за .22.
При чеха има само по-евтините модели с букова светла ръкохватка, при холандеца има и с по-добрата.
Аз съм държал и стрелял и с двата модела, този с накатената е много по-добре не само на визия, но и като хват и чувство също. Като точност при мен капачки на 25 м не бяха проблем с .22.
Байкалчето само веднъж съм го държал в ръката, но без да стрелям. Спусъка си е средна ръка, не е много тежък, но не е и чувствителен.
Моето е Цп 1 М и е многозарядно и с накатена ръкохватка. Купих го от Апапазов, конвертирано в Пцп и до 35-40 метра с предна упора капачките не са проблем, въпреки, че е с по-дълга цев, според мен и оригинала ще се справя добре.
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Предполагам целта на човека не е да прави пищопап или пушка от пищов.....
Когато стрелям с пищов, аз поне го правя прав, без упора и според размера и вида му с една или две ръце.
Изваден от кутията си е напълно достатъчен за приятна и точна стрелба с една ръка, след прострелка с хубави чашки, разбира се.
 
Последна промяна:

kosmev

Редовен Потребител
Абе премислих, че 38см пищак трудно ще си запаша в гащите :) и няма как да го вземам с мен "между другото".
Реших да купя нещо да пробвам, пък ако ме увлече, ще си взема нещо различно...
Ама тотално ми убиха мерака нашите магазини. Явно за да изглеждат "авторитетно" нарочно не актуализират наличността си.
Байкал 651К за 215лв свършил, имало само копието на Макаров за 300+ лева - не мерси.
Звъннах да купувам Crosman C31 - вече Crosman не се внасял в България. Е що ви стоят над 10 модела на сайтовете бе?
Навсякъде ми казват Gamo или Umarex. Харесах си малко по-нов модел(2016) на Gamo P-27 - нямат го.
Отделно доставка уж може, ама да дойдел някой мой приятел да го купи на място?! и после да ми го прати... абе що не ви....
От Чехия може, от София не.
Във Варна в трите магазина има точно 4-ри модела, всеки е с над 20лв по-скъп, разбира се.
Секнаха ми ентусиазма...
Имам ходене до София следващата седмица, явно ще се отдам на четене на ревюта дотогава...
 

kosmev

Редовен Потребител
Може би бъркам, но сякаш за чашки по-подходящи са револверите, реално пистолетите "крият" барабана в цевната кутия - от там малък магазин и къса цев.
Тези два красаваеца уж ги има:
http://gunshop.vertex-bg.net/product-1623.html
https://zarimex.eu/orajie/vazdushno/air-pistols/umarex-airguns/airgun-colt-python-2-5-inch
Трябва да могат да стрелят с чашки.
Single/Double action, регулируеми мерници.
Различава ли се стрелбата с револвер и изобщо глупост ли е да го взема вместо пистолет?
С тая къса мерна линия на втория "питон" прицелванете ще се получава ли?
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Човек СО2 пистолетите са за пликинг,вземи си ,който най-много ти харесваш на вид и форма...мерни прибори дължина на цевта ...нямат голямо значение.Затова те посъветвах да си вземеш блоубек, голям кеф ,като наредиш сергията на десетина метра става мазало( с оловните чашки стъкло трудно чупиш).Имал съм този: http://shop.oragie.com/product_info.php?products_id=1281 и този: http://weapon.bg/product/191/vazdushen-pistolet-walther-cp99-compact.html
Първият хубава изработка ,но най-грешните пари които съм давал,вторият беше голям кеф
Ако не търсиш скорострелност те съветвам да си вземеш този:http://geodar.org/index.php?route=product/product&path=17_110_112&product_id=375
Или си вземи един за стотина лева,не е сума,която неможе да се преглътне!
П.С
Дано да не съм ти досадил!
 

kosmev

Редовен Потребител
Тия "звучни" сайтове Гънс БеГе , уепънс бе ге и т.н. са пълен майтап.
Откъде, ако не от оръжейната мека на България (Казанлък) човек да си купи револвер.
Реших да е "комплексарския" вариант, с дългата цев :)
EOUYMIWDU.jpg


Снощи пострелях с него в мазата. Голям кеф, надмина в пъти очакванията ми!
Пластмасов е отвън, но спусък, механизми, ударник, CO2 държач и т.н. са метални. Цевта е нереално лека.
В резултат центъра на тежестта е изместен към дръжката и стои много стабилно ръката.
Спусъкът е "мазен" и лек, усеща се приятно. Ударникът работи съвсем като истински. При взвеждане превърта пълнителчето. Ако го опуснеш плавно, няма изстерел.
Дойде с два метални пълнителя за чашки и един пластмасов за BB (едва ли ще го ползвам).
Ето "пристрелката" от около 5 метра
group1.png

След това с опит да "компенсирам" изместването, пак около 5 метра
group2.jpg

Точността, моята и на пистолета, направо ме шашна - след 4-5 пълнителя уцелвах с всеки втори изстрел капачка от буркан от около 15 метра, а допреди ден се надявах от такова разстояние да уцеля входна врата :)

Мерните прибори изобщо не ми харесват, мушката е една странна стъпаловидна, мерникът е доста дебел, а и черен и трудно се вижда.sights.png
Ще мисля как да ги подобрявам.
Най-интересното е, че металната цев свършва около 4см преди края на пластмасовата - не знам защо спестили, може би са гонили близост на дулото с оригинала.
Сега се сещам 3 варианта за оптимизации
1. Да доснадя още 4см цев - не знам има ли смисъл за точност и начална скорост
2. Да отрежа пластмасата до металната цев. И без това мерникът не ми харесва, ще си направя нов, а револвера ще стане по компактен.
3. Да "снадя" шумозаглушител в това пространство!

Последното ми е най-интересно, ще проуча с тези габарити дали би имал ефект...
 

Alucard

Редовен Потребител
ФТКС
То тази цев да не е сламка да я надиш?Според мен си купи още балончета и стреляй.Заглушител пак не виждам да се получи.
 

dberov

Редовен Потребител
Сега се сещам 3 варианта за оптимизации
1. Да доснадя още 4см цев - не знам има ли смисъл за точност и начална скорост
2. Да отрежа пластмасата до металната цев. И без това мерникът не ми харесва, ще си направя нов, а револвера ще стане по компактен.
3. Да "снадя" шумозаглушител в това пространство!
И трите варианта не са удачни.
Нищо не пипай и си пуцай така, с CO2 чудеса не очаквай.
 

kosmev

Редовен Потребител
След около 500 изстрела, вече се усещам като опитен каубой - остава ми само да си намеря шапка и ботуши :)
Регулирах мерника, от 5 метра целя вече капачки от минерална вода. Гипсокартона с нарисувани мишени се пробива много красиво и дупките се виждат отдалеч, но цапа, а и чашките летят и след него.
Стрелям само на единично действие (с взведен ударник), на двойно изобщо не съм толкова точен.
Пробвах да продупчва почти всичко, което намерих в мазата :)
Не пробива PVC бутилка от кока-кола, метална кутия от чай, мокет, дори стар вълнен чорап върху гипсокартон остава "зашит", но чашката не минава изцяло.
Дебела метална капачка за буркан с винт се дупчи понякога, зависи как точно е опряна. Капачките за компоти винаги.
Снощи се накефих на едно пластмасово патронче от водка - пробива се едностранно и събираш вътре оловото :)
Случват се и рикошети, не не изглеждат опасни, чашките "скачат" по земята понякога и зад мен...
Почвам да мисля за някаква движеща се мишена и опити за стрелба с две отворени очи....
 

Maleuss

Новодошъл
Добър вечер , вместо да правя нова тема , реших да се включа в тази и да поискам мнение за този пистолет :

http://arms.bg/product/595/vazdushen-pistolet-crosman-c11-tactical-4-5.html

Признавам си че външния вид е нещото което ме грабна в него а и нямам кой знае какви познания за въздушните оръжия . Така че оставам това на вас , струва ли си пистолета ?

Ще го използвам главно за мишени , държа да е здрав и да стреля на над 10 метра разстояние без проблем.

Ако имате други предложения , добре са дошли! :rambo::cheers:
 
Нагоре