Избор на пушка с ГП

Дискусия в 'Начинаещи, избор на въздушна пушка или пистолет' започната от Vlad1, 20 Януари 2019.

1. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,631
    от:
    Русе 0897860296
    Кометата е доста търсена и хвалена в БГ. Поне тук във форума. Така, че ще се вкарват все повече пушки от тази марка, след като се е наложила като добра пушка. А е и евтина. Това обуславя и продажбата на консумативи - ще има. Сигурен съм, че вносителите ще се усетят бързо, ако им се каже.

Последна промяна: 24 Януари 2019
    Venco, lynx, xpresident and 1 other person like this.
  2. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    279
    от:
    Пловдив
    И аз не я препоръчвам тая пушка по няколко причини...
    1. КъФ е тоя Браунинг!? Тва марка ли е ? сигурно е нЕкъв китаец....:cool:
    2. Ма тя цялата пластмасова бе! Мойта поне приклада беше дървен....тука и той - пластмасов. Менте отвсякъде!:rolleyes:
    3. Момчето иска майсторска пушка, с малки съчми - ще цели кибритени клечки на 100 метра. Па тая е ловджийски калибър, дето нищо не уцелва, пък и съчмите са два пъти по-скъпи.:wall:
    4. Ако си купи такава пушка, ще станем двама в тоА форум с такива пушки - демек много маймунки на клона!;)
    Я по-добре да се зЕме една Кометка - чиста работа!
    :cheers:

xpresident харесва това.
  3. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,266
    от:
    Варна
    Шегуваш се, но не подозираш че си прав.
    Колко кутии чашки изпука с Браунинга?

Gadnqra and kaloyan_takev like this.
  4. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,513
    Не че нещо ама , ... некой дет пише (индиректно ;) ) срещу Комета 400 , колко чашки е опукал с нея ? :D:D:D
    Мое погледне темата и' дали има недоволни . Един поне .
    Моята (кат прост , не ловджия) , я продадох точно заради калибъра . 5,5 мм . Не смятам и да се връщам на него за средна по сила пружинка (че даже кат още по-прост , и' намалих силата допълнително ), а "магнума " ми е в 5,5 .
    И ....пускайте от време на време някоя мишена с тия "алтернативи" , да знаем колко па са по-добри ! ;) :D:D:D

Последна промяна: 27 Януари 2019
    Veliko, SvilenP, Gadnqra and 5 others like this.
  5. 6.35

6.35 Потребител

Публикации:
    161
    Аз имах такава но с пружина.На 50 метра кен от бира не е особен проблем.Продадох я.Ненужно скъпа.Пружинката според мен е за кеф.Това че подскача е част от удоволствието.Хайде взимай я тази Комета и ОГЪН на механични.

6. t.marev

t.marev Редовен Потребител

Публикации:
    279
    от:
    Пловдив
    Около 500....Чашки, не кутии!:)
    Прав си - обичам да се шегувам! В живота, винаги има повече от една гледна точка....:cheers:

xpresident харесва това.
  7. milen11

milen11 Потребител

Публикации:
    18
    Vlad1 харесва това.
  8. Vlad1

Vlad1 Новодошъл

Публикации:
    24
    Точно феникс ще е,чакам я скоро(надявам се утре) да пристигне.

Venco, Gadnqra and didarai like this.
  9. Vlad1

Vlad1 Новодошъл

Публикации:
    24
    Кометата вече в при мен,феникс с гп,обаче я взех в 5.5.Беше чиста.Пострелях вчера към 100тина чашки фтт и понастроих механичните прибори.Ето и снимки от преди малко на 14,19 и 29 крачки,не съм мерил метри,висок съм 1.90.По-натам като взема един лийпърс 4×32 може би ще взема и една тестова кутия jsb,или някой други съчми ако препоръчате.

Прикачени Файлове:

xpresident, Gadnqra and andro ruskov like this.
  10. didarai

didarai Редовен Потребител

Публикации:
    2,513
    С какви чашки стреляш . Тва как ? От поза прав , подпрян и т.н. Разсейката е голяма , но като за първа стрелба и на механичен е очаквана . 29 крачки ако са ти около 25 м , на меганичен и прав , така както е сега бутилка 0,5 л . означава , че няма да я пропускаш . С малко внимание и хубави чашки , на механичен и прав и на 35 и повече метри , не би трябвало да пропускаш .

Vlad1 and Gadnqra like this.
  11. Vlad1

Vlad1 Новодошъл

Публикации:
    24
    Стрелях седнал,подпирам лявата ръка,но не много удобно.Чашките са ФТТ 5.53 0,95грама,обаче забелязах,че някои от тях влизат по-трудно в цевта,други влизат лесно...мисля да взема тест кит на jsb,а също и от гамовските(промагнум до колкото четох се харесеат на някои пушки).Може да пробвам и други чашки,чакам предложения от по-опитните,аз до сега с китайката съм стрелял с каквото има без да му мисля.

12. andi

andi Редовен Потребител

Публикации:
    2,709
    от:
    Пловдив 0878 916 789
    Честито за Кометата .
    Вземи JSB 0,93 . 5,52 или 5,53 . Липърс с моноблок . и повече не се занимавай , а само да се кефиш .

Gadnqra, didarai and Vlad1 like this.
  13. Vlad1

Vlad1 Новодошъл

Публикации:
    24
    A Hawke как са? Гледам като цена са г/д с лийпърса,че и 10 20 лева надолу,видях модел който препоръчват за ВП.

14. Gadnqra

Gadnqra Редовен Потребител

Публикации:
    1,631
    от:
    Русе 0897860296
    Стават. Не са лоши.

Vlad1 харесва това.
  15. Vlad1

Vlad1 Новодошъл

Публикации:
    24
    А медиум моно блока,който е висок 14мм дали ще стане на феникса с 4х32 заради по-високата мушка?

16. xpresident

xpresident Редовен Потребител

Публикации:
    1,266
    от:
    Варна
    Кой е модела?
    Хоук имат цяла серия оптики за ВП, но не са евтини:
    https://www.hawkeoptics.com/airmax-riflescopes.html

Vlad1 харесва това.
  17. Vlad1

Vlad1 Новодошъл

Публикации:
    24
    Модела не е от скъпите,Vantage 4x32 АО 25mm,има го и с фиксиран паралакс на 91м,но не знам това до колко е удачно на вп поради това че повечето пъти ще се стреля на по-близки дистанции.

Последна промяна: 3 Февруари 2019
  18. milen11

milen11 Потребител

Публикации:
    18
    Незнам до къде се мерят тези 14мм.Аз съм с височина 31мм.до центъра на монтажа и 42мм.предна леща като външният диаметър на оптиката е 52мм.Положението е това от снимката.Прецени си сам дали ще пречи нещо.

Прикачени Файлове:

19. redsox

redsox Потребител

Публикации:
    141
    Според мен колегата имаше предвид, дали силуета на мушката няма да се вижда през оптиката.
    Нямам претенции за опита, както имат останалите колеги, но досега поне аз не съм имал подобен проблем. Махал съм само мерника на моите пушки, но не и мушката отпред на дулото. Някой, който е с комета може да каже със сигурност в този случай.

20. milen11

milen11 Потребител

Публикации:
    18
    Разбрах какво пита колегата.На Кометата от оста на цевта до червеното влакно на мушката височината е 25мм.Предпазният пръстен на мушката е още +8 мм. по високо.Аз с висок монтаж виждам мушката в долният край на оптиката,но това се елиминира от окото и се свиква.Имам чисто нова оптика на по малко от 10 изстрела която е на нисък монтаж и не става за тази пушка,стои си в шкафа.Надявам се колегата да не мине по моят път и да купува втора.Ако ми каже тези 14 мм. до къде ги мери,до оста на монтажа или до долният ръб на ринга ще му кажа добре ли ще стои оптиката на пушката.

redsox and Vlad1 like this.

Сподели Тази Страница

Софтуер за Интернет Доставчици и Кабелни Оператори | Мартеници Галена