Избор на полуавтоматичен PCP въздушен пистолет

Compball

Новодошъл
Здравейте,

Начинаещ съм и смятам да си купя въздушен пистолет. Насочил съм се към PCP, като в идеалният случай търсения модел е многозаряден полуавтоматик, с приемлива точност и мощност, и цена в диапазона 500-700 лв.

Изчетох някои отзиви за Hatsan Sortie, който до момента покрива всичките изисквания, но изглежда има някои конструктивни недостатъци, които няма как да бъдат отстранени и "доработени" от начинаещ като мен. Предполагам, че в този ценови клас възможностите не са много, и ще трябва да направя компромис с нещо, но все още не мога да преценя коя функция мога да пренебрегна, ако няма добра алтернатива на "Хасан".

Добър избор по линията мощност и точност изглежда е Zoraki HP 01, но това че е еднозаряден ме спира до голяма степен.

Разглеждах също Hatsan JET 2, но ако не се лъжа, той не е полуавтоматик, а се презарежда ръчно с лост /съжалявам за лаишкия ми изказ, но не знам термина за този тип презареждане/.

Има ли добра алтернатива Hatsan Sortie в същият ценови клас? Какво полуавтоматично PCP бихте ми препоръчали?

Благодаря предварително!
 

Hidden

Редовен Потребител
Зоракито е много хубав пистолет, но не е ПЦП. Енергията е за сметка на напомвания с вградената помпа. И като енергия е по-долу от другите - с моя съм докарвал около 14 дж в 5.5 с Лонг версията.
Ако не държиш да е полуавтоматик може да разгледаш и този:
 

Compball

Новодошъл
Ясно, подведох се по това, че се зарежда с помпене на буталото и затова го опредеилх по-скоро като "pre-charged". Тук предимството лично за мен може би е, че няма да се наложи да се оборудвам и с помпа за зареждане на цилиндър за сгъстен въздух.
 

Compball

Новодошъл
Зоракито е много хубав пистолет, но не е ПЦП. Енергията е за сметка на напомвания с вградената помпа. И като енергия е по-долу от другите - с моя съм докарвал около 14 дж в 5.5 с Лонг версията.
Ако не държиш да е полуавтоматик може да разгледаш и този:
Artemis-а къде е спрямо Hatsan JET 2 като съотношение цена-качество?
 

Hidden

Редовен Потребител
Малко труден въпрос е, няма много отзиви от Jet-a. Артемисът е доста качествен, но със сигурност Хатсанът го води по брой изстрели и енергия.
 

Compball

Новодошъл
Малко труден въпрос е, няма много отзиви от Jet-a. Артемисът е доста качествен, но със сигурност Хатсанът го води по брой изстрели и енергия.
Мисля, че ще избера Артемиса, или Диана Бандит. Разликата между двата модела само във вграденият регулатор при Артемис ли е?

И още нещо - откъде мога да го закупя в момента? В сайтовете които проверих са изчерпани. Благодаря!
 

Hidden

Редовен Потребител
Да, разликата е само в регулатора.
Можеш да го купиш от посочения сайт, когато заредят. Може да си купиш и модела без регулатор от Заримекс и да си поръчаш от дунавския магазин регулатор Хума.
 

Коцкар

Редовен Потребител
Мисля, че ще избера Артемиса, или Диана Бандит. Разликата между двата модела само във вграденият регулатор при Артемис ли е?

И още нещо - откъде мога да го закупя в момента? В сайтовете които проверих са изчерпани. Благодаря!
Във евро съюза сме демек имаме общ пазар със всички евро страни не е нужно да чакаш български сайтове да заредят. Виж europeairguns моят snowpeak pp800r (новото име на artemis) дойде от там за около 5 дни.
 
Нагоре