Избор на оптика

DeadShot

Редовен Потребител
Аз не бих рискувал на тоя катър да сложа оптика..Особено както е заводски.Особено и такава за 300-400лв.По хубаво я продай и към тези пари добави 300-400лв за някоя свястна пушка която няма да ти троши оптиките и ще уцелва на 80метра.
 

skruch

Новодошъл
Дали си заслужава инвестицията в тази пушка? Моноблок 112лв + около 140лв оптика, надхвърля себестойността на хасана. Дори не намирам газова пружина за този модел пушка.
 

PetioStoianov

Редовен Потребител
Добре дошъл във форума.
Не знам много за този Хатсан, но съдейки по съмнително ниската му цена нямам доверие във възможностите му на тези разстояния. Зависи по какви мишени ще стреляш на тези 80 метра разбира се. Ако ще са капачки от безалкохолно, орехи или малки камъчета ме съмнява твоята пушка да достави тази точност. Ако не държиш да е пружинна се огледай за тип ПЦП като най-евтиното (ново) за което аз се сещам е Hatsan 44 и BAM 51. На твое място бих оставил тази пушка и бих събирал за по-истинско нещо. В този форум има раздел "купува-продава". Там често излизат на тезгяха пушки, на които вече са им оправени детските болести, често се продават заедно с оптика. Пусни си тема, че търсиш бюджетна пушка и че търсиш съвети и хората тук ще ти помогнат, само напиши целите и очакванита си.
 

Nikola

Потребител
Обикновен моноблок, газово бутало и утежняваш приклада със ситни оловни съчми. Така ще видиш истинските възможности на пушката.
Приклада на Страйкъра е от много тънка платмаса и трябва да се внимава при ,,трамбоването,,.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Нищо няма да трамбова. Напълва се, уплътнява се с пластелин, силикон или парцал и се затвваря.
 

andi

Редовен Потребител
Ako е около 20 дж (мерени , а не прочетени ) и със здрав маншет , Липърс като този който съм дал на Свилен + обикновен моноблок ( общо около 150-160 лв ) . Ако е
Ако е магнум (около и над 30 дж) оптиката остава същата , но моноблока е дампа , както ти препоръчва Свилен . ГП е по желания - оптиката ще издържи ако се спази горното
 

skruch

Новодошъл
Благодаря за изчерпателните коментари. Ще се заема първо с меренето (уж е към 21дж по документи, но ще проверя лично). Ако всичко е наред ще действам с моноблок и липърса, който ми препоръча Анди.
Един въпрос относно моноблока. Виждам че захващането им е като за мойта релса, но на някои пише захващане тип weaver, на други лястовича опашка, а на мен ми изглеждат еднакви. Дали този моноблок би бил съвместим https://sotis.bg/products/1262
 

andi

Редовен Потребител
Благодаря за изчерпателните коментари. Ще се заема първо с меренето (уж е към 21дж по документи, но ще проверя лично). Ако всичко е наред ще действам с моноблок и липърса, който ми препоръча Анди.
Един въпрос относно моноблока. Виждам че захващането им е като за мойта релса, но на някои пише захващане тип weaver, на други лястовича опашка, а на мен ми изглеждат еднакви. Дали този моноблок би бил съвместим https://sotis.bg/products/1262


Аз слагам този , линка към твоя е за уивър (22 мм) :
https://www.sotisbg.com/products/1717
 

Галин

Новодошъл
Аз бих сменил калибъра на 4.5 с ГП задължително и оптика с по-малък паралакс!
Leapers TS е добре! Задължително с моно блок!
 

Галин

Новодошъл
Именно!Тая за която пита колегата е 100 ярда! Аз бих взел 30 или 50....
xpresident-не мисля че точно ти незнаеш какво е Паралакс!
Или може би ме изпитваш!??
 
Нагоре