Избор на нова пушка

Избор на пушка

  • Gamo Black Knight

    Votes: 2 50.0%
  • Gamo Elite premium

    Votes: 0 0.0%
  • Benjamin NP2 Phoenix

    Votes: 1 25.0%
  • Crosman Nitro Venom Dusk

    Votes: 1 25.0%

  • Total voters
    4

Божидар Илиев

Новодошъл
Здравейте,

От скоро ми се възроди отново хобито да стреляме с приятели. Решил съм да си закупя и аз пушка в диапазона 500-600лв, но с включена оптика и да е 5.5. Важното е да се поръча от България с опция на изплащане, за да не товаря семейния бюджет излишно :D. Разгледах доста теми и модели, но не мога да преценя, кое би ми паснало. Ще се стреля по мишени, бутилки, кенчета, туби, най-вече от мен, но и жената и децата (може да ги ползваме за движещи се мишенки :rambo::stop:)

За в момента съм се спрял на няколко модела, но чета доста различни мнения. Ще ви бъда много благодарен ако ударите по едно рамо да избера нещо що годе читаво и точно. Ясно ми е пределно, че за тези пари не мога да очаквам нещо супер добро, но за в момента няма как.

1: Gamo Black Knight
2: Gamo Elite premium
3: Benjamin NP2 Phoenix 5.5
4: Crosman Nitro Venom Dusk 5.5
Отворен съм и за предложения пушка и отделно оптика, но до тези парички.

Поздрави!
 

Hidden

Редовен Потребител
Добре дошъл във Форума! :cheers:
За тези пушки едва ли ще получиш отзиви - Гамото не са на почит във Форума по ред причини, а и не съм чул някой да притежава някоя от другите.
Парите , които си предвидил ще ти стигнат за една Комета 400 ( любимата пушка на Форума в средния ценови клас) с дървен приклад, оптика Липърс и моноблок.
Може да питаш и в магазин Заримекс за Валтер ЛГВ - една отлична пушка, която е класи над всички споменати в тази тема.
Ето я:
https://zarimex.eu/walther-lgv-challenger-pro
Над бюджета е, но върви с оптика, а и от магазина може да направят някоя отстъпка ако питаш.
От посочените четири една не е в наличност. На последните две не знам как ще им намираш консумативи. Втората е с "тактически" приклад, който не можеш да утежниш много за повишаване на точността чрез намаляване на отката. Но пък има повдигаща се буза, което може да помогне на точността. Блек найт-а има механични мерни прибори. Ако държиш да се избира между тези четири бих взел него. Но не защото е най-добър. Струва ми се най-малко проблемен.​
 
Последна промяна:

Божидар Илиев

Новодошъл
Добре дошъл във Форума! :cheers:
За тези пушки едва ли ще получиш отзиви - Гамото не са на почит във Форума по ред причини, а и не съм чул някой да притежава някоя от другите.
Парите , които си предвидил ще ти стигнат за една Комета 400 ( любимата пушка на Форума в средния ценови клас) с дървен приклад, оптика Липърс и моноблок.
Може да питаш и в магазин Заримекс за Валтер ЛГВ - една отлична пушка, която е класи над всички споменати в тази тема.
Ето я:
https://zarimex.eu/walther-lgv-challenger-pro
Над бюджета е, но върви с оптика, а и от магазина може да направят някоя отстъпка ако питаш.
От посочените четири една не е в наличност. На последните две не знам как ще им намираш консумативи. Втората е с "тактически" приклад, който не можеш да утежниш много за повишаване на точността чрез намаляване на отката. Но пък има повдигаща се буза, което може да помогне на точността. Блек найт-а има механични мерни прибори. Ако държиш да се избира между тези четири бих взел него. Но не защото е най-добър. Струва ми се най-малко проблемен.​


Благодаря за отговора :cheers::cheers:.

И аз мислех това с резервните части няколко дена. Тази, която ми пусна Валтера изглежда много обещаващо даже писах на Zarimex. Вярно е над бюджета, но виждам, че има опция да удължа разсрочването. Имах colt bbs gun на umarex, но го продадох и от опит знам, че са им читави нещата (поне за пазара в USA преди 10г o_O).

Можеш ли да ми дадеш конкретен модел за оптика и моноблик, ако се реша на Кометата?
 

Hidden

Редовен Потребител

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Валтера не става...това,че е Умарекс е добре,но е произведен в Германия:confused:!Грешния калибър е за точна стрелба,тази цена е най-добра в целия ЕС...и за капак не е с газова пружина...боклук!!!
А сега сериозно,ако можеш да си го позволиш вземай го и не се занимавай с глупости:cheers:
 

Божидар Илиев

Новодошъл
Валтера не става...това,че е Умарекс е добре,но е произведен в Германия:confused:!Грешния калибър е за точна стрелба,тази цена е най-добра в целия ЕС...и за капак не е с газова пружина...боклук!!!
А сега сериозно,ако можеш да си го позволиш вземай го и не се занимавай с глупости:cheers:

Ще пробвам. Иначе съм чувал , че е хубаво да е 5.5, но няма пълно щастие. Чакам да кажат дали е с оптика или не, че ако трябва да взимам и оптика отделно със сигурност ще е някой друга пушка: клоня повече към black knight или ще се опитам да измисля някаква сглобка Cometa 400 с някоя читава оптика в този диапазон.
 

Hidden

Редовен Потребител
Е, 5.5 било хубаво.. Зависи за какво. Няма универсален калибър. Калибър 4.5 ти дава по-изправена траектория на изстрела и по-висока начална скорост, а оттам и повишена точност. Но пък се влияе повече от вятъра в сравнение от 5.5. Но пък при 5.5 е по-гърбава територията. Но пък пръска шишета по-добре от 4.5. Но пък един изстрел в 4.5 е по-евтин от един с 5.5 почти двойно. Надявам се не съм те объркал много. :D Валтерът в 4.5 ще е супер.
 

t.marev

Редовен Потребител
Разгледах доста теми и модели, но не мога да преценя, кое би ми паснало. Ще се стреля по мишени, бутилки, кенчета, туби, най-вече от мен, но и жената и децата (може да ги ползваме за движещи се мишенки :rambo::stop:)
Е, щом ти не можеш да прецениш - ние как да преценим?!:(

Гледам че клониш към по-силните модели.....Изброените пушки са на практика еднакви - на една база са.....Двете ГАМО-та са една и съща пушка с различен приклад, а Бенджамините се различават по обема на компресора. От избраната четворка, аз бих избрал Черният рицар - доказан модел, лесно намиране на части, лесно се разглобява, с оптика е, със специална демпферна релса за оптиката, разбира се 5.5 /глупаво е да вземаш мощна пушка 4.5/...........но това бих направил аз, докато на тебе може друго да ти пасне. Идеята за Валтера, никак не е лоша, но пък той е малко по-слабичък.....не вярвам да е проблем чак пък толкоз.
Поогледай още малко, не бързай - до въстанието има още време.:cheers:
 

ATO

Редовен Потребител
Имам два Вайрух-а един 4.5 и наскоро си купих 5.5 калибър. И с двата стрелям по мишени, почти никаква разлика в точноста до 25 метра. Само на втория дупките в мишената са по-големи. Определено стрелбата с него по кенчета и други предметни мишени е доста по-атрактивна и мен лично ме кефи повече. Тук силата /не над 22-23J/ и по-едрата сачма са си голям плюс. НО са доста над бюджета, който си определил и не се продават по магазините в БГ.
Ако няма да ходиш по състезания, /аз не ходя/ 5.5 си е ок. Съветите на колегите почти винаги са за 4.5 калибър, но повечето от тях се занимават сериозно доста са състезатели по спортна стрелба.
Дали са ти доста добри съвети, възползвай се.
 

Божидар Илиев

Новодошъл
Реших се и днес поръчах
1: Cometa Fenix 400
2. Оптика
3. Моноблок
и бонус някакви чашки по избор на Армс-бг
Сега чакам да ми я докарат до Русе, ще я сервизирам и живот и здраве неделя ще напиша първи вчепетления.

Благодаря Ви на всички :rambo::rambo::cheers::cheers::cheers:
 
Нагоре