Избор на въздушна пушка

emchoo

Новодошъл
Търся пушка до 400-450лв
Да е 5.5
И да мога да я използвам с оптика.
Разстоянието което искам да стрелям с нея е до 35-40м мах
Ако може да ми помогнете ще бъда много благодарен :)
 

emchoo

Новодошъл
Като цяло мислех чисто нова пушка да взема.
Не съм на ясно с пушките 2ра ръка как са
И дали ще попадна на някоя която да е запазена на добра цена
 

xpresident

Редовен Потребител
В този бюджет, можеш да си купиш нова Комета, но без оптика. Тъй като държиш да е в 5.5, а то е грешния калибър за пружинна пушка, лесно ще намериш употребявана от някой който е осъзнал грешката си.
В магазините ще ти предложат турска пушка или ново Гамо, с които ще береш ядове, докато я продадеш или навиеш на някой стълб. Също ще те канрърдисват за "газово бутало" с обяснението, че така пушката е почти ПЦП. Не им вярвай, пружинката си остава пружинка. Ако удвоиш бюджета, може да помислиш за нещо немско, което е вече друга работа.
Успех!
 

emchoo

Новодошъл
Много благодаря за съвета ще заложа на тази марка може ли да ми кажете само към кой модел 400 да се насоча. И щом е по-добре 4.5 ще обмисля да взема.
 

xpresident

Редовен Потребител

emchoo

Новодошъл
Така като гледам ще се насоча към cometa 4.5mm
с пружина :)
Харесах модела cometa fenix 400 star 4.5mm
Мисля него да закупя
Благодаря много за препоръките ,като я взема ще пиша как се справям с нея :)
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
Така като гледам ще се насоча към cometa 4.5mm
с пружина :)......
Ище направиш голяма грешка! След стотина изстрела ще разбереш, че 4.5 не е това което търсиш и ще искаш да я продадеш, но уви - пушката ще си остани вечно твоя! Е поне година - две.:)
Васко xpresident, разбира много от пушки, много добър стрелец и готин пич, но е от другия отбор....:(Там се кланят на друг господ и влизат в други филми.
Ако искаш почети малко из форума, пише за предимствата и недостатъците на калибрите, пък и някои други работи и тогава купувай. То и без тава сега зимата не са стреля много много.
 

Gadnqra

Редовен Потребител
Защо ще направи голяма грешка? Не заблуждавай момчето. Тоше, като си купи слаба пушка в 5,5 много ли ще е доволен? Ако почете в темите, какво ще намери - препоръки да си купи 20 - 22 джаулова пушка в 5,5 ли? Или да вземе нещо магнум и да му побелее главата - Хатсан 125, 135, Гамо 1250 и т.н. ли? Или някое осрано Гамо или Метеор? Или няма достатъчно информация в темите за челното съпротивление, траекторията, като на миномет, невъзможност за покриване на дистанции над 50 м? Малко колеги ли си продадоха пружинните пушки в 5,5 и си купиха в 4,5? И по-бързо ли ги продадоха? Васко наистина е от друг отбор - отборът на можещите и знаещите, как се стреля с пружинни пушки. Той разбира много повече от теб, от стрелба с такива пушки и много правилно и не случайно насочва колегата, че щом търси пружинна пушка със средна мощност е по-добре да гледа в кал. 4,5. Богът, на който се кланя, а и аз също, е богът на точната стрелба. 98% от съфорумците, също се интересуват от точност. Препоръчай за, парите, които е посочил, по-добра пушка от Кометата. Марка, модел и калибър, поне да се знае и твоето мнение.
 
Последна промяна:

t.marev

Редовен Потребител
..... Препоръчай за, парите, които е посочил, по-добра пушка от Кометата. Марка, модел и калибър, поне да се знае и твоето мнение.
Еее, Ники, не се пали толкова де! Един казал едно, друг друго....Момчето ще си избере. Аз го посъветвах да попрочете туй-онуй, пък тогава да избира. Ще посъветвам и тебе да четеш по-внимателно - не казвам нищо против пушката /ах тази Комета/ а казах че 4.5 не е подходящия калибър за него. Забележи - не казвам че е по-лош, но според мен 5.5 ще му приляга повече на питащия. Едно птиченце ми каза.:)
Айде да се спрем малко с тази нетърпимост към чуждото мнение.Фанатизмът е лош съветник и немалко бели са произтекли от него. Форумите са място за свободно обсъждане и изказване на мнения, добре е войнстващите шамани и самопровъзгласилите се гурута да не го забравят и да се сапикясат малко.
Това е моето мнение, ако не ти харесва - съжалявам, не мога да направя нищо за тебе!
Весело посрещане на Нова година!
 

redsox

Редовен Потребител
Преди няколко месеца продавах една оптика. Куоувача дойде с чисто новата му пушка Комета 400 с ГП. Замерихме на китайското ми хроно даде 186мс с HN терминатор 1.06 . 18тина джаула. Човека купи оптиката но беше леко разочарован от мощността на пушката. Същия ден по-рано бяха стреляли с негови колеги на около 20м от ръка по кутийки от бира и са ги сваляли без проблем. Така че за нещо такова става. Но аз лично в 5.5 пружиннна пушка не бих препоръчал. Дори и само защото мунициите излизат двойно по-скъпи а на днешни време всяка стотинка настрана си е от полза.
 

emchoo

Новодошъл
Може ли тогава да ми предложите до-450лв нещо по-добро от кометата 400 на,която съм се спрял.
Като цяло ми харесва точността в една пушка.
Както и да може да има и достатъчно мощ да бутна някой плъх в обора.
Благодаря предварително!
 
Последна промяна:

kaloyan_takev

Редовен Потребител
Ище направиш голяма грешка! След стотина изстрела ще разбереш, че 4.5 не е това което търсиш и ще искаш да я продадеш, но уви - пушката ще си остани вечно твоя! Е поне година - две.:)
Ако е Комета Фюжън в 4.5 с удоволствие ще си разменим цевите. Мойта е 5.5мм. Даже ще поема разходите за отиване и връщане до колегата.
Едно време, като си купувах цеФта сбърках и я взех в 5.5мм. Сега съжалявам, че не я поръчах 4.5, но не ми се дават още 100 и кусур лева!
Едно допълнение:
Газовата пружина/бутало при Комета не е нищо кой знае К`во. Стрелял съм с Телена и с Газова, с телената по ми харесва. Взех си и украйнска газова, но си е като оригиналната газова - по- добре с телена.
Аз и още някой (може и повече от един да е) сме писали в темата за Комета.
 
Последна промяна:

LogiBG

Редовен Потребител
Аз бих послушал съветите и бих си потърсил комета 4.5мм с телена пружина.Имаме такава на над 5к изстрела и освен два маншета и една пружина друго не е сменяно, става като точност и приклада е страхотен.Ако искаш алтернатива разгледай този модел :
https://www.mundilar.net/en/air-rif...ope-none/gun_bag_case-none/caliber-4_50mm_177
Стрелял съм с такава и останах много очарован.Спусъка не е нищо особено но става и точноста беше много добра.Стрелях на 20м и правеше страхотна група.Евентуална алтернатива …
 

redsox

Редовен Потребител
Само да споделя личен опит за CFX от мундилар. Писал съм и в темата за Гамо та ще бъда кратък: от партидата която имаха март тази година ми пратиха пушка която се оказа че стреля около 12 дж в 4.5. Върнах им я. Пратиха ми друга тя даваше около 15дж. Малко по-добре. Доколкото разбрах тогава от разговора с португалеца Гамо са намалили мощността на ГПто за въпросната партида. Така че ако колегата ще пазарува от там да им пише имейл дали има нещо подобно с наличните им бройки сега. Иначе да Гамо цфх макар и пластмасария е доста читав вариант.
 

emchoo

Новодошъл
Аз бих послушал съветите и бих си потърсил комета 4.5мм с телена пружина.Имаме такава на над 5к изстрела и освен два маншета и една пружина друго не е сменяно, става като точност и приклада е страхотен.Ако искаш алтернатива разгледай този модел :
https://www.mundilar.net/en/air-rif...ope-none/gun_bag_case-none/caliber-4_50mm_177
Стрелял съм с такава и останах много очарован.Спусъка не е нищо особено но става и точноста беше много добра.Стрелях на 20м и правеше страхотна група.Евентуална алтернатива …
спрях се на този модел --- https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...35-air-rifle-cometa-204-5250-2015-01-28-5270/
също и на този модел---https://arms-bg.com/oragie/vazdushno-oragie/vazdushni-pushki/vzdushna-pushka-cometa-400-compact-star-6-35-air-rifle-cometa-204-5250-2015-01-28-5270-5271/
но не знам дали да я взема от отзи магазин или да я търся другаде...
 

kaloyan_takev

Редовен Потребител
спрях се на този модел --- https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...35-air-rifle-cometa-204-5250-2015-01-28-5270/
също и на този модел---https://arms-bg.com/oragie/vazdushno-oragie/vazdushni-pushki/vzdushna-pushka-cometa-400-compact-star-6-35-air-rifle-cometa-204-5250-2015-01-28-5270-5271/
но не знам дали да я взема от отзи магазин или да я търся другаде...
Моето мнение е:
Взимай от този магазин, който си посочил. Даже може да питаш за отстъпка, има някаква за хора от Форума. Не ги видях по- евтини, само в Бг магазини гледах - на бързо. Не видях някъде да ги има в 4.5мм, освен в Сотис. Но пък там са по- скъпи, в 4.5 и има само с газово бутало: https://www.sotisbg.com/products/6771
И още нещо, аз бих си избрал тази: https://arms-bg.com/oragie/vazdushn...35-air-rifle-cometa-204-5250-2015-01-28-5270/
Регулируемият набузник си е екстра, която е по- добре да я имаш. Няма да се заиграваш с монтажите за оптиката, ако слагаш. Вярно, че оскъпява с 10%, но пък е полезна. :cheers:
Ако пък решиш след време да сменяш в 5.5мм моето предложение е валидно. Разликите между 400 и Фюжън са само на външен вид. Конструктивно са еднакви.
 
Нагоре