Избор на въздушна пушка с IGT

Kristiqn

Новодошъл
Здравейте!
Бих искал да се консултирам с вас, най-вече с разбиращите в тази група, ако мога така да Ви нарека.
Въпроса ми е следния искам да закупя въздушна пушка с IGT бутало и искам да ме ориентирате към най-висок клас такава, възможно най-силна и колкото е възможно точна, знам, че съотношението между сила и точност е трудно, но търся възможно най-добрият вариант и най-висок клас.
 

Djubey

Редовен Потребител
ФТКС
Здравей , добре дошъл във форума.
Ако искаш силна и точна пушка купуваш ПЦП!
Ако все пак държиш на пружинка и да е що годе точна ,4.5 до към 20 дж .
Друг е въпросът ако е за да я вадиш пред приятели с репликата " гледай сега как дупчи" , тогава ако искаш си вземи 7.62 Хасан 125! И не мисли че въпросното IGT е някаква панацея , почти няма разлика от обикновените пружини.
Успех с избора .
 

Hidden

Редовен Потребител
При Гамо, а и при някои други марки, газовата пружина е по-скоро компенсиране на някои дефекти. Най-класните бутални пневматични пушки са си с телена пружина. При тях даже не е възможно монтирането на газова, поради структурни особености. Пример - една от най-тачените във Форума фирми - Вайраух, предлагат само един модел с ГП.
А от друга страна самите газови пружини правят проблеми - идват пренапомпани или изпускат газ.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Кристияне ето такава имах някога...
Diana 56 TH Target Hunter - кал. 5,5 мм
56TH-530x530w.jpg

Много интересна мощна (средно мощна ~35J) и точна пушка. Но и трошлива.
Капризна откъм монтаж и оптика...

Предпочитам АТ-44 пред която и да е пружинна пушка! С ПЦП-то ще отидеш на 45-50J с много добра точност без да е капризна пушката откъм монтаж и оптика. Ей за тази ти говоря: https://zarimex.eu/at-44-cal-5-5-mm
 

Kristiqn

Новодошъл
Разбирам Ви напълно за ПЦП знам как са нещата там имал съм обаче сега ми трябва такава и искам да разбера коя е най-добрата от този тип
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
коя е най-добрата от този тип
То тука нещата са на кантар, като при жените... един харесва руси, друг цици .......
възможно най-силна и колкото е възможно точна
Колко "силна" ти трябва? Каква е целта на силата? 16J в 4,5 на 80 метра пробива чамова ламперия - лично пробвано от мен.
 

Kristiqn

Новодошъл
Какво ще кажете за моделите на диана с газово бутало?
Искам бутало защото от това което пише може да седи заредена без да има някакви проблеми или поне така пише.
Не, че щя я държа заредена много време максимум един час.
Мислите ли, че при тях буталото е добър вариант и с по дълъг живот
 

undertaker

Редовен Потребител
Относно зареждането,аз не бих я държал заредена.На буталото му няма нищо,ама на спусъка...Виждал съм хатсан,стоял зареден(повечко време), защото беше с газова пружина и спусъка не приличаше на нищо от напрежението.
 

Слави

Модератор
Модераторски Екип
ФТДМ
Нагоре