Избор на въздушна пушка с IGT

Kameno Karp

Редовен Потребител
Мисля, че Диана AR8 ако стрелеца е добър би се представила добре. Въпреки, че така и не успях да се науча да стрелям с пружинка, имаше моменти когато оставах доволен от стрелбата.
 

Attachments

  • Screenshot_2022-06-08-22-45-28-596_com.miui.gallery.png
    Screenshot_2022-06-08-22-45-28-596_com.miui.gallery.png
    1.9 MB · Прегледи: 23

PLAMEN LILOV

Новодошъл
А бихте ли коментирали руското въздушно оръжие.По специално това с чупеща цев и обикновена пружина.На пример мнения за ИЖ и БАЙКАЛ 5,5
 

peko

Редовен Потребител
ФТКС
Не съм сигурен, дали в ЮК магазините държат ФАК пружинки на склад, независимо от марката. Май само на поръчка.
А пък руски още по-малко. Но пък 16 Дж(12fpe) пълно.
Air Arms, Weihrauch.
За техните модели там се предлагат и китове за вдигане ма мощността, но не с много, до към 21-23 Дж в 4,5 и до към 28 в 5,5.
 

lu-bo

Редовен Потребител
.Искам да кажа че съм слушал големи хвалби за тези с газови бутала,но изобщо не съм им фен въпреки силата която имат защото тази сила е временна поне като чета тук отзивите.
За една пушка както телената така и ГП са консуматив,след време -сменяш. Качествената ГП има по-дълъг живот от телена пружина,има и много други предимства.За руското ВО /посредствено ниво нямат никакъв напредък от времето на твоето детство/ За мощна пушка виж моделите на Диана.
 

t.marev

Редовен Потребител
Мисля, че Диана AR8 ако стрелеца е добър би се представила добре. Въпреки, че така и не успях да се науча да стрелям с пружинка, имаше моменти когато оставах доволен от стрелбата.
Кво се оплакваш - мишената си е пИрфектна! Харна си беше Дианата.....Синът ти доволен ли е от нея?
 

Kameno Karp

Редовен Потребител
Оплаквам се от себе си, че не се научих да стрелям с нея! А както сигурно се досещаш, това ми е най-добрата мишена, не всички са такива. Сина не се е оплакал, ама мерака му за стрелба доста се поизпари. То не, че някога е бил много запален де.
 

t.marev

Редовен Потребител
Сина не се е оплакал, ама мерака му за стрелба доста се поизпари. То не, че някога е бил много запален де.
Радвай се! Прекаления мерак, лесно се превръща в мания.....
Тази пушка и без това не е за всекидневни тренировки, мисля че е идеална за него.
 

xpresident

Редовен Потребител
А бихте ли коментирали руското въздушно оръжие.По специално това с чупеща цев и обикновена пружина.На пример мнения за ИЖ и БАЙКАЛ 5,5
Ето ти 15 страници коментари:
Щом си фен на руското оръжие, вземай Мурката, за стотина евро няма да се разочароваш:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Бе не съм от "разбиращите",но моята лепта към въпроса ти:
От Ирландия си,ако не държиш на "супер Магнум" то peko е прав,взимай едно AA 200 HC това е най-доброто...но си е 20дж.По- мощни са Дианите,но те свиха номенклатурата.Имат модела 54 с обновен приклад,пушка с противооткатна система(незнам как кореспондира с по-голяма и тежка оптика) ,но доста тежка не става да обикаляш поляните и да стреляш прав и разбира се класическата 48 и двата модела са под 30дж.,нещо 23-27 дж.! Най- мощната им пушка е Диана 350 или 30+дж.класическа Магнум пружинка струва си.Изглежда ще се опитат да налагат новата 34,модулна пушка(на хартия) на която лесно се сменят цевите различен калибър, както и конвертирането от телена пружина към газова,проблема е че към момента не предлагат "модулите"(Германия вече не е Германия :) ) а и това към момента е единственият модел с предвидена с ГП в производство.
За руските пружини lu-bo е дал добро определение...и те са посредствени не защото са руски а защото се произвеждат от Иж-Маш...мастодонт,който структурно едва ли е мръднал от брежнево време и на 98% няма връзка с реалния пазар,но тук има една интересна пушка,ИЖ Байкал 513/515,не блести с особенно експлоатационни качества,не става за интензивна стрелба,но има интересни конструктивни хрумвания според братушките с малко пипваме отива към 30 дж. и за мен поне би трябвало всеки любител колекционер да има такава.Разликата между 513 и 515 е в приклада и за да могат да си я предлагат на вътрешния пазар са сложили пружина под 7,5 дж.(това са 2% съобразяване с пазара... :) )
Сега ако говорим за над 20 дж. определено е по-добре газовата пружина(на теория),тогава се насочваш към HW 90 и.... https://airgunshop.gr/1.-aerovola-tufekia/pistoniou-gas-ram/theoben/theoben-slr-5-5-cal-7-sfairo/ ...каза,че парите не са от значение...екзотика,но си близко до кралицата та ще се оправиш с поддръжката.Казват,че спуска бил дървен....,спрямо този на AA и HW.Разбира се,че много по-лесно ще ти е едно ПЦП
Успех!
 
Нагоре