Избор на въздушна пушка до 16J

coc0lin0

Потребител
Привет ,
Моля за съвет за избор на въздушна пушка до 16J
За България вече реших дилемата и избрах Комета 400 с газово бутало 5.5мм, но понеже прекарвам доста време и в Лондон ми се иска и тук да пострелям малко.
Понеже тук законът разрешава въздушна пушка с дулна енергия до11.5 ft/lbs или 16J независимо от калибъра изборът е малко ограничен. Спрял съм се на 5.5мм и на дървен приклад и цена до около £150- £200. Предпочитам нещо качествено и доказано втора употреба.
Моделите които се предлагат на английския пазар са:
- Cometa 300
- Cometa 220
- Weihrauch HW 99S
- Weihrauch HW 50 M
- Weihrauch HW 50 S
- Weihrauch HW 57
- Diana 280
- BSA, Air Arms, Gamo?

Сайтът за въздушно оръжие втора ръка е
https://www.gunstar.co.uk/weihrauch-hw50-22-air-rifles/Air-Guns/978745

Поразрових се из сайтовете и попаднах на следното:

https://www.mcavoyguns.co.uk/contents/en/p68948_180216_009-.22-Cometa-300.html

https://www.mcavoyguns.co.uk/contents/en-uk/p68895_180203_009-.22-Weihrauch-HW99S.html

https://www.gunstar.co.uk/gamo-magnum-22-air-rifles/Air-Guns/959012

https://www.gunstar.co.uk/diana-280-carbine-22-air-rifles/Air-Guns/994224

В общи линии търся дървен приклад, 5.5мм, енергия до 16J и максимална скорост.
Предварително благодаря :)






 

sts1969

Редовен Потребител
Марките биват, но както ще те посъветват повечето колеги тук...си сбъркал калибъра според мен, по-добре се ориентирай към 4,5мм. Отката е по-малък, скоростта е по-висока, повече пази оптиките, чашките са по-евтини (ако има значение за теб). :cheers:
п.п. погледни примерно това:
https://www.gunstar.co.uk/weihrauch-hw57-177-air-rifles/Air-Guns/996556
 

lynx

Редовен Потребител
И аз за 16 джаула те съветвам да не е 5.5
4.5 си пасва идеално за тия мощности, половината форум ползува тази комбинация.
 

didarai

Редовен Потребител
16 дж и 5,5 , с максимална скорост , не си ходят баш . 4,5 ще ти даде по-голямата скорост и по-правата траектория .
Комета 200 и 300 забрави . Спусъкът няма нищо общо с на 400 .
Щом имаш достъп до вайраух и АА , няма кво да коментираме повече .
Вземи си нещо готино в 16 дж и после и тук да си го донесеш , пак ще ти е кеф .
Директно на ФТ можеш да скочиш .

ПП
Ако не ти е кеф , ще се намери веднага кой да те отърве от него ;)
 

CaMyPau

Редовен Потребител
ФТКС
ФТДМ
Ако питаш мен се свържи с местния ФТ клуб. Погледай как и с какво стрелят, пробвай и тогава реши.
 

coc0lin0

Потребител
Благодаря за отговорите. Ще се вслушам в съветите и ще си взема нещо 4,5.
Засега везните накланят към Weihrauch. Моделите към които съм се насочил са HW95 и HW80. Разликите които аз откривам са, че HW80 е 4.00кг и е с 500мм цев, а HW95 е 3.4кг и е с 410мм цев. По- дългата цев не предполага ли по - добра точност и по - малка начална скорост? Някакви отзиви и насоки за двата модела?
Друг модел, които разглеждам е HW97, но при него зареждането е малко нестандартно и цевта е само 300мм.
 

didarai

Редовен Потребител
Ако бях на твое място , без колебание бих взел 97-цата . Лично на мен ми е най-красивата от цялата им гама . Има я и с ламинат .
Ако искаш да наблегнеш малко повече на точността и изработването на изстрела , тва е пушката . Ако искаш бързо презареждане и стрелба тип пликлинг , тогава чупещите цеви . Ти обаче вече имаш такава пушка .
16 дж. 4,5 мм с неподвижна цев и Вайраух . Какво повече да се иска ? :)
 

luft9waffe

Редовен Потребител
HW95 е по-оправдана покупка в .177 и до 16дж от 80.Англичаните са фенове на марката и наистина,в който и да е локален клуб да отидеш,вероятността да видиш 95,77,97,50 клони към 100%.
По-дългата цев не носи повече точност пряко.Просто с механичните мерни прибори,по-дългата мерна линия позволява по-прецизно прицелване.
 

xpresident

Редовен Потребител
Погеледни и 35, много добра, също 16j, има си механични мерници.
 

anibis

Редовен Потребител
Пък ако някъде из английските сайтове ако попаднеш на Theoben SLR 98 това е пушка която също е много добра,и е с пълнител.
И ако нещо не ти хареса,с удоволствие бих те отървал от нея.
Отдавна се озъртам за една такава в 4.5мм в 16дж.

 

coc0lin0

Потребител
Привет.
Имах малко работа към Манчестър и малко свободно време, та посетих локалния магазин.
За моя голяма радост имаха почти цялата гама на Weihrauch.
Това което мога да обобщя за текущите модели е следното.
*пружинни пушки с чупеща цев:
- Много малък размер модели HW30 и HW35 -
- Малък размер модели HW50
- Среден размер HW85 и HW95
- Голям размер HW80

*пружинни пушки с фиксирана цев тип ъндърлевър
Малък размер - HW57
-Голям размер - HW77 и HW97

*пушка с газово бутало:
- голям размер - HW90

Имайки предвид , че съм 180см, 110кг най - добре ми паснаха HW85 и HW95. Финишът на HW85 поне на мен лично повече ми допадна - тип орехов, но като че ли цевта ми идва малко по - дълга. Плюс на HW85 е, че има механични мерни прибори, а HW95 няма.
Разгледах и ъндърлевърите. Всъщност не са толкова мудни и бавни. Фиксираната цев и зареждането дават тип усещане за болтова карабина. HW57 ми идва малко къс като приклад. HW77 и HW57 са еднаква дървена база, разликата според мен е, че HW77 има мноооого дълга цев и фиксирани мерни прибори.

HW90 е отлична, големичка е, но и цената си я бива :))

Поразрових се из gunstar и guntrader и се оказа наблизо една HW 95 Luxus .177 наблизо за продажба, няколко смс-а и бях при нея. Пушката е в отлично състояние с минимални следи от употреба, според собственика и е стрелял само 3 кутийки. Много стегната и приятна. Няма механични прибори, цевта е с резба и е монтиран модератор. Има и монтирана оптика Nikko Sterling Gold Crown 6x42. Единствената забележка е на приклада - монтирано е ухо за ремък, ама някой си е оставил ръцете...
Цената от £260 я коментирах заради забележката, все пак ползвана... та си стиснахме ръцете на £240 и от вчера съм много щастлив собственик на HW 95 Luxus .177 :)

Ето това е
https://www.guntrader.uk/guns/air-r...barrel-spring/177/hw-95-luxus-180225111803065

Довечера ще пиша първи впечатления :)



 

didarai

Редовен Потребител
Ай хаерлия да е ! :)
Може да направиш един паралел с кометата .
Приклада , с малко козметика , няма и да личи .
 

xpresident

Редовен Потребител
Най-после видяхме някакъв различен избор от стандартния по схемата - Хасан 125 - Комета в 4.5 с ГП (или дали да не си купя ПЦП)....
Честито колега!
Чакаме да пишеш впечатления, вече в темата за Вайраух.
 

Bay Mitko

Редовен Потребител
Най-после видяхме някакъв различен избор от стандартния по схемата - Хасан 125 - Комета в 4.5 с ГП (или дали да не си купя ПЦП)....
Честито колега!
Чакаме да пишеш впечатления, вече в темата за Вайраух.
А, така, да си дойдем на думата, за истинските пушки!!!:rambo:
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Най-после видяхме някакъв различен избор от стандартния по схемата - Хасан 125 - Комета в 4.5 с ГП
Е,на Острова е лесно...да избираш въздушно оръжие!Колега можеш ли само на кратко да повториш в локалното магазинче в "пролетарското гето"(Манчестър) ,кои модели на Weihrauch(и не само) си видял на живо.... :) :) :)!
 
Последна промяна:
Нагоре