Избор на въздушна пушка до 16J

coc0lin0

Потребител
Пък ако някъде из английските сайтове ако попаднеш на Theoben SLR 98 това е пушка която също е много добра,и е с пълнител.
И ако нещо не ти хареса,с удоволствие бих те отървал от нея.
Отдавна се озъртам за една такава в 4.5мм в 16дж.


Ако ти попадне нещо в Англия, мога да съдействам. От няколко години ползвам куриер за пратки до Бг, доставката от Лондон до врата в Бг за пратка до 10кг е 20лв, преглеждай gunstar и guntrader.
 

lynx

Редовен Потребител
Някои куриери не желаят да пренасят оръжия през територията на Европа.
Разпитай твоя куриер как стоят при него нещата, дано да няма проблеми...
 

coc0lin0

Потребител
Е,на Острова е лесно...да избираш въздушно оръжие!Колега можеш ли само на кратко да повториш в локалното магазинче в "пролетарското гето"(Манчестър) ,кои модели на Weihrauch(и не само) си видял на живо.... :) :) :)!

Изборът на оръжие, особено на пневматика и гладкоцевно тук е наистина огромен. Има всичко за всеки джоб и всеки вкус.
Магазинът, който посетих имаше около 70-80 пневматични и над 150 гладкоцевни, почуствах се като дете в сладкарница :)

Оръжейният закон тук е много шашав и объркан. Забрана има за носене на нож, джобен нож над 7см острие който не се отваря и затваря свободно, тоест без каквото и да е заключване(lockback, linear lock) може да си носиш само тип червен Victorinox за ежедневна употреба. Може да носиш нож само и ако имаш уважителна причина - тоест отиваш на риболов, бушкрафт, на къмпинг..., но ножът не трябва да имаш директен достъп до него ако си на обществено място, а в раницата, в багажник на колата, в сака с риболовни такъми може да си носиш ловен нож без проблеми, може да идеш до хипермаркет и да си купиш голям кухненски нож и да ти стои в колата с покупките - няма проблем...

За пневматиката има забрана за притежание и употреба на въздушна пушка над 12ft/lbs (16J) и въздушен пистолет над 6ft/lbs (8J).
Въздушен пистолет над 6ft/lbs не се разрешава при никакви обстоятелства, същото е и с късо нарезно оръжие.

Въздушните пушки над 12ft/lbs са разрешени само и единствено ако имаш разрешително за оръжие(FAC - section 1) Тоест въздушното оръжие над 12ft/lbs го приравняват и е под едно разрешително с карабини .22lr, 223 remington, 22 WMR, .308 Winchester....
Като тук изкарването на разрешително е сравнително лесно - искам .22lr за да практикувам стрелба в местния клуб и да трепя вредители - зайци, катерици, свраки, гарги и гълъби - 2 снимки и препоръка от някой дето те познава от поне 2 години, не се изисква дори курс за безопасност, метален сейф за съхранение и си вземаш разрешително, като с това разрешително нямаш ограничение на видовете оръжие и калибъра им.
За гладкоцевно оръжие е още по - лесно, води се ловно и спортно оръжие (FAC - section 2)

Притежаването и употребата на оръжие, за което се изисква разрешително ти дава минимум 5 години безплатна храна и квартира!!!

Законът не прощава - ама аз не знаех, така я купих, той предишния собственик каза че била под 16J, ама аз я ползвах с 16gr чашки и си беше в нормите, пък тука ми пробутаха едни 8gr и само с тях превишавам... да си знаел.


Та според закона, много от моделите на производителите, които надвишават 16J не се предлагат на английския пазар, или както weihrauch hw80 са с различни пружини от стандартно предлаганите по света за да са в нормите или някой производители пускат специални модели за английския пазар - weihrauch hw99.

Влизал съм в няколко оръжейни магазина. 90% от асортимента им е до 16J, има много малък избор на пневматика над 16J.
Най-много предложения има в 4.5 и 5.5мм, 6.35 почти няма предлагане.

Общо взето във всеки приличен магазин има няколко Hatsan, една - две Cometa, една- две Gamo, една - две Diana, една-две Walther, една - две Webley и почти всичко на BSA, Air Arms и Weihrauch. Останах с впечатления, че англичаните са фенове на BSA, Air Arms и Weihrauch или просто имат добър дистрибутор тук.

BSA не съм ги заглеждал, но Air Arms TX200 я има във всичките и разновидности, както и Weihrauch.
Weihrauch е представена почти в пълната си гама - от HW30 и HW35 , HW80, HW95 и HW97, HW90, както и HW99(модел май само за английския пазар). От ПЦП се предлага HW100 и HW110. Представителят на Weihrauch за Англия е Hull Cartridge и всеки модел има маркировка на дулото - Hull Cartridge.
 
Последна промяна:

soundmax

Редовен Потребител
ФТКС
Чудесно е това което си писал, хубавото при теб е, че сигурно си и предлагат резервни части и консумативи за всичко което предлагат, което ще ти е много полезно, чак ти завиждам ;). За съжаление в България все още ходим по мъките с тия неща и си поръчаме от вънка, че и не всички изпращат. Като я тестваш задължително да изкажеш впечатления и някоя друга мишенка при желание :cheers:
 

cilindura

Редовен Потребител
За жалост никак не е чудесно това, което е написал колегата. Да не можеш да носиш сгъваем нож, например на любимата ми българска марка - Manly. С Гари надълго и нашироко сме обсъждали английския закон. По-точно забраната за свободна продажба на въздушни пушки над 16 джаула. Може би там е рай за любителите на шестнайските, но не и за мен подобните, които никак не са малко.
Миналата година имах разговор с Дайканеца, относно резервни части за Вайраух 90, но то пък едни резервни части. На човек може да му се наложи да смени единствено и само маншет като резервна част. В много редки случаи се чупи плъзгачът избутващ буталото към спусковия механизъм.
Всичко това Дайканеца го предлага и то на добра цена. Казвам това, защото и тук не е проблем да бъдат намерени, така наречените резервни части за Вайраух.
Много от чужденците, които живеят в България и които лично познавам се радват на възможностите, които предлага нашата държава относно свободното притежание на мощна пневматика. И тук в България, стига човек да има желание и финансови възможности, може да се снабди с абсолютно всички модели въздухарки, които се произвеждат в света.
Наздраве!:cheers:
 

gary m

Редовен Потребител
Мои Булгарски игратачки = 30+ г Англиски затвор! :eek::eek::D

Here is a relatively easy way to get a permit - I want .22lr to practice shooting at the local club and to shoot pests - rabbits, squirrels, blacksmiths, dogfish and pigeons - 2 photos and a recommendation from someone you know from at least 2 years, you do not even require a safety course, a metal safe for storage, and you get permission permit no limit on the types of weapons and their caliber.
:lol::lol::lol:. Good luck with that! No argument, you know best.:D
 
Последна промяна от модератор:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Мои Булгарски игратачки = 30+ г Англиски затвор!
Гари представи си ако всички поданици на Нейно Величество могат да си закупят свободно оръжие мощно почти колкото огнестрелното...това ще е края на "Обединеното" Кралство :).При нас е друго... от всякъде граничим със себе си и всички сме братовчеди(то така се и мразим...по братски) !Дори и като се сбием на някоя сватба после се извиняваме сумати време :) :) :) !
 

gary m

Редовен Потребител
Sorry. English only. Phone text and bad eyes;) The United Kingdom has been long gone. I have been to most of the colonies, work and pleasure. Fuck they even sent me to Bulgaria before it was in the EU!!!! Fact finding.;)
I am Bulgarian now. : eek:
Well as soon as I kill the fucking roma that question my whiteness in thier native Bulgaria!!!
 

coc0lin0

Потребител
За жалост никак не е чудесно това, което е написал колегата. Да не можеш да носиш сгъваем нож, например на любимата ми българска марка - Manly. С Гари надълго и нашироко сме обсъждали английския закон. По-точно забраната за свободна продажба на въздушни пушки над 16 джаула. Може би там е рай за любителите на шестнайските, но не и за мен подобните, които никак не са малко.
Миналата година имах разговор с Дайканеца, относно резервни части за Вайраух 90, но то пък едни резервни части. На човек може да му се наложи да смени единствено и само маншет като резервна част. В много редки случаи се чупи плъзгачът избутващ буталото към спусковия механизъм.
Всичко това Дайканеца го предлага и то на добра цена. Казвам това, защото и тук не е проблем да бъдат намерени, така наречените резервни части за Вайраух.
Много от чужденците, които живеят в България и които лично познавам се радват на възможностите, които предлага нашата държава относно свободното притежание на мощна пневматика. И тук в България, стига човек да има желание и финансови възможности, може да се снабди с абсолютно всички модели въздухарки, които се произвеждат в света.
Наздраве!:cheers:

В България нещата са много по - добре отколкото на острова (и не само относно оръжия).Тук нямаш право на средства за самозащита( спрей със сълзотворен или лют газ, електрошок, газов пистолет, нож...).
Тук 90 % от собствеността е частна, а можеш да ползваш въздушно оръжие само във пределите на частен имот или на стрелбище. Не можеш да натовариш барбекюто, 2 каси бира и въздушната пушка и да се позабавляваш с приятели някъде на полянка, извън града, в гората или край реката, защото консумирането на алкохол на обществени места е забранено и не можеш да си стреляш свободно - просто няма къде. Щастливец си ако живееш в къща със заден двор, който е на над 15м от улица. Тук имаш много повече ограничения и задължения отколкото свобода....
 

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
Ми прибери се де.....тук е чудесно...пияни и надрусани младежи с двулитрови бири се въргалят на всякъде,частната ти собственост всъщност е обществена,всеки може да влезе да си вземе нещо и безнаказано да излезе
 

coc0lin0

Потребител
Ваканцията свърши и обратно в малкото китно градче Лондон.
Не съм я тествал още 95цата на мишени, че нямаше къде. Смятам да я тествам тия дни на мишени заедно с новата ми придобивка - Weihrauch HW90 5.5мм с оптика Richter Optik 3-9x50. :rambo:

Ето ги двете красавици :

 

coc0lin0

Потребител
Ми прибери се де.....тук е чудесно...пияни и надрусани младежи с двулитрови бири се въргалят на всякъде,частната ти собственост всъщност е обществена,всеки може да влезе да си вземе нещо и безнаказано да излезе

Пълно щастиe няма за съжаление... Живот и здраве някой ден ще се прибера окончателно :)
Петък и събота вечер след 22.00 в Лондон картинката е меко казано мазало.... Линейките не стоят в болниците и на стоянки, а направо си чакат до кръчмите и клубовете..... Въпреки че живеем в доста добър квартал, пред нас ми разбиха багажника и ми взеха всички рибарски такъми от колата, съпругата ми пред банкомат на главна и оживена улица и изтръгнаха портмонето от ръцете - така и не го откриха кой е, а там има поне 8-9 камери за наблюдение. В Лондон има доста криминални събития, просто не се тръби по медиите и не се преекспонира с фактите.
 
Последна промяна:

Kifa

Редовен Потребител
ФТКС
....да хората бяха си построили чист и подреден свят и някои отидоха и им направиха страната същата кочина от където са дошли!
coc0lin0 не влизам в полемика с теб или нещо подобно :),просто трябва да разсъждаваме трезво ,а и се върни по-скоро,щото след 10години навсякъде ще са се развъдили само човекоподобни чакащи помощи на калпак и социопати дето си мислят,че всяка тяхна прищявка е включена в корпуса от права....не визирам само ромите!
 

sts1969

Редовен Потребител
По последни данни, англичаните в Лондон са само 10 % от всички жители.:wall:
 

gary m

Редовен Потребител
По последни данни, англичаните в Лондон са само 10 % от всички жители.:wall:

За 2 гордини аз работа Лондон град. Аз разбирам нисхто :wall:. 10 гордини е Африка пор лесно живот. Тук, :):):). проблеми да. инструменти за сот :D:D:D:D:D:D:D. Сус документи.o_O

Next year my Bulgarian ' ichna karta' expires! Brexit probably means I will have to leave. :(

Promotion, swap my UK passport for a Bulgarian one.:rolleyes:
I will stay here and battle with the tsigani, someone can stay in London and battle with the rest of the world!

Life choices :)

От Гари, благодария до форума е Булгариа :cheers:
 

Dominus

Редовен Потребител
А къде остана онази отрепка Фараш(Найджъл) ли е, къв е?
Появи се, явно по нечия поръчка, сдъвка ги едни миризливи и се покри като плъх.
Създаде неприятности на сума ти народ, а сега го няма големият фен на британското напускане.
При всички случаи няма да има толкова категорично отцепване щото не е добро за никого. Ще има още дълго да се дъфче тоя екзит, така че Гари, хич да не ти е на душата. Свъркай си и си гледай кефа и чакай някой да те изгони.
 

gary m

Редовен Потребител
Farage, the skivie! That twat has done more damage than all of the EU could even dream of. He is even a EU delegate!! Money for nothing! Fuck him, he is on my Bulgarian ' toys to test, list'.;)
For over 10 years I have been working to help BG, even before BG was a EU candidate.We got there.;) Soon I will be the non European.
Ohhh fuck, another 3 month ban.
Булгариа е ок. :);)
 

lynx

Редовен Потребител
Няма опасност да те изгонят, договориха се отдавна.
Чужденците в Англия си остават в Англия.
Англичаните в Европа също така никой няма да ги гони, могат да живеят където пожелаят на територията на Европа.
 

gary m

Редовен Потребител
Merci

but the the guy who for many years signed the forms for subsidies is now again a outsider. I respect many people here. Таси форума.
Няама проблем.
Благодария
 
Нагоре